Da počnemo od najvažnijeg, neozbiljno je uopšte razgovarati o uzimanju pancerica ili druge sportske obuće bez probanja, o tome ne treba trošiti reči.

U konretnom slučaju kojim je otvorena tema, gde se vidi golim okom da je jedan uložak deblji od drugog, al logika nalaže da bi trebalo da bude manji, prvo mi je palo na pamet da je po sredi ono šro je rekao i niipheus, a to je, drugim rečima, da se brojke odnose na unutašnju širinu uloška, dakle prostor za stopalo, a ono što mi vidimo to je uložak spolja.

Međutim, ako Stekan kaže da se stvar i iznutra jednostavno ne uklapa onda . Moguće da ni sami proizvođači ne drže do standarda jer računaju da pametan čovek uvek cipelu proba, a budali će uvek naći načina nekako da uzmu pare.

Izuzev dužine i širine stopala, pomenuti su i neki drugi parametri, takođe važni, a to je debljina noge u zglobu, a zatim i visina risa ili kako snowgliser kaže "luka stopala" (instep height). Ozbiljni sajtovi za prodaju pancerica vrednuju sve ove osobine, pa tako oni koji vole da se zamlaćuju kupovinom ove obuće preko neta imaju svoje veselje u stilu "imam usko stopalo, ali visok ris" itd. kao što se može videti na primer http://www.skis.com/Dalbello-KR-2-Fu...efault,pd.html