Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Dolina Ziller

  1. #11
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Extreme, svaka čast na sadržajnom izveštaju.
    Sto se tiče gužve u Zillertal dolini...išli smo za novogodišnje praznike 2011-2012.godine i slažem se sa Extremom da jedino na Hinteru nije bilo guzve i Hoch Fugenu.
    Na Mayrhofenu je bilo krcato. Cela dolina je ultra popularna kod nemačkih turista. Takodje i ove godine , kada sam se pre 2-3 nedelje vraćao iz zapadnog Tirola, na autoputu (iz suprotnog pravca, iz pravca Nemačke) se napravila kolona od barem 1 km kod isključenja za Zillertal.
    Već sam pisao o tome na odgovarajućoj temi, ove godine u Išglu je bila drastično veća gužva u odnosu na 2012.godinu. Nadajmo se da će gužva što duže zaobilaziti Serfaus Fiss Ladis
    Interesantno kako skoro nikad nisam imao gužvu na skijalistima Koruske i ist Tirola. Eventualno neka gužva ujutru na gondoli Nasfelda,ali nista duze od 10 min čekanja. Objektivno, Tirol ima bolja-veća, sadržajnija skijalista za 7dnevno skijanje, ali za kraće, (produženi)vikend varijante, Koruška je više nego dobra.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  2. #12
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Bili smo u Ziller dolini od 21-29.1. i nemam sta puno da dodam na sve sto je vec lepo opisano, osim da sam potpuno odusevljen ovom regijom. Nakon proskijanog zapadnijeg Tirola uzduz i popreko, mislio sam da retko kojim skijalistem mogu da se odusevim, ali ovo je uspelo.

    Bili smo smesteni u Stummu, na brdu tacno prekoputa Hochzillertal gondole. Fantastican smestaj za realtivno male pare (apartman od oko 100kv za 6 ljudi, 4 spavace sobe, dnevna, kuhinja, 3 kupatila, terasa, fenomenalan spa...) za oko 160eur po osobi za 7 nocenja (Haus Schwarzenberg). Sa terase se vidi Zillertal Arena i Hochzillertal. Na ulasku u dolinu, kod tunela je i u dolasku i u odlasku bila velika guzva. Moze da se zaobilje tunel i kasnije ukljuci na autoput (ili ranije iskljuci ako dolazite).

    Ski pass 272 eur za 7 dana za celu regiju.

    Hochzillertal i Hochfungen je super, sasvim ok za dan ili dva. Nema guzve, lepe staze, ne preterano duge, doabr sneg, dobra orjentacija i povezanost.

    Arena je odlicna, ali je veza prilicno nezgodna ako hoces da skijas obe strane u jednom danu. Dugo traje prebacivanje, prvenstveno zbog starih zica i par veznih staza. Ako je hladno, ne preporucujem prebacivanje tuda. Bolje skijati jednu stranu. Druga opcija je parkirati se u Gerlos, onda je ok, jer je tacno u sredini. Par odlicnih staza, prelep pejzaz, malo jaca guzva. Zbog relativno losije povezanosti 2 dana smo se doveli u situaciju da kasnimo na poslednju zicu, ali to opet znaci da je bilo lepo skijanje jer smo zakasnili na zice u pola 5 Jedna je bila gondola koja vodi u Zell am Ziller, pa smo spustali jako losu crnu stazu do sela, a druga situacija je spusanje ka poslednjoj zici koja nas vraca na plato iznad Gerlosa, ali smo parkirani bili tu, pa smo nasli neki putic kroz sumu i vratili se u selo. Ali osecaj voznje dugacke staze 39 bez bukvalno igde ikoga uz zalazak sunca je neprocenjiv.

    Mayerhofen je jedno od najboljih skijalista koje sam skijao, vrhunski povezano, nekoliko gondola od po preko 100 ljudi, odlicne staze, prostranstvo, pogled, ma sve. Imali smo stvarno srece da svih 7 dana skinanja nemamo ni jedan jedini oblak ni vetra, pa je to sve doprinelo generalnom utisku, ali Mayerhofen je svakako jako ozbilno skijaliste. Samo da navedem par detalja na koje nisam naleteo na forumu. Parking Mayerhofen kod penken gondole je tako organizovan da ako cekiras ski pas bar jednom na Achorn vrhu, ne placa se nista. Pretpostavljam da im je ideja da popularizuju ovaj vrh i da je plan da se tu sire, jer trenutno postoji gondola za 160 ljudi i 2 sedeznice gore, ali sve ukupno to je prakticno jedan staza. E sad, neko je ovde ranije pisao da ne treba ni ici na taj deo, ali ja se apsolutno ne slazem, jer sa tog vrha vodi mozda i najbolja crna staza u Mayerhofenu. A tu je i ta caka sa parkingom, koji mislim da nije jeftin (tipa 2-3eur/h). Vozili smo Harakiri, blago receno propast , jer ono nije staza, nego jako strma gomila zaledjenog snega i ako nemas katane umesto kantni, nemas sta tu da trazis. Mozda kada su bolji uslovi i tek napadao sneg, ali i u to sumnjam, jer je toliko strmo da je misterija kako uopste upeju da je ikako tabaju. Eto, fore radi je spustite, ali tu pravog skijanja tesko da ima.
    Na jednom od vrhova se nudi paraglajding i igrom slucaja nismo stigli da probamo, a dan je bio kao stvoren za to. Cene 80-100-120 eur, za 10-20-30 min. Najlepsi deo mi je nakon gondole Tux 150.

    Druga stvar za koju se ne slazem sa odredjenim ljudima na forumu je Hintertux, za sta je bilo komentara da se ide tamo ako volis da se suncas. Ja lepsi prizor i lepse uredjene i siroke staze nikada nisam video. Ono je raj na zemlji, pogotovo jer je i vreme bilo idealno, a na celom gleceru bilo mozda 500 ljudi (ili je samo meni tako izgeldalo). Pravo uzivanje, vrhunski sneg, staze prostranstva, mozes lepu duzinu da vezes (8.5 km najduze).... Iako nam je bio na 40ak km, od 7 dana, 2 smo proveli tamo. Sve preporuke, kada je lepo vreme.

    I za kraj, put nazad, zbog standardne guzve oko Kufstein-a, preko Kitzbuhela do Salzburga, kao put iz bajke. Nalazost i tu je bila veca guzva, pa se put oduzio, ali ti predeli su stvarno kao sa razglednica, uzivanje je voziti se tuda.

    Okacicu i par slika uskoro

  3. #13
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Podgorička ekipa Elderly u kompletnom sastavu nakon analize vremenske prognoze odlučila je zatvoriti skijašku sezonu u dolini Ziller. Put je vodio preko hrvatskog A1, pa izlaz kod Bosiljeva, prelaz Metlika, Novo Mesto, Ljubljana, Karavanke, Spittal, Lienz pa preko Matreia i tunela Grosglocnker, Mittersill i lijevo na Gerlos pas do mjestašca Ramsau. Kad je vrijeme lijepo ovaj pravac je za preporuku zbog predivnih pejzaža. Krenuli rano ujutro, oko 6 i 15, a stigli oko 8 naveče, nešto oko 1100km u jednom pravcu. Smješteni smo bili kod Hanesa, apartman https://www.booking.com/hotel/at/haus-alpenfriede , simpatičan lik, 4 noći apartman oko 70 kvadrata, sa 2 spavaće i ležajem u dnevnoj ispao nas je 465€ sa svim taksama i završnim čišćenjem. U povratku smo spavali u Šibeniku. Preporučili bi Ramsau kao polaznu tačku idealnu za obilazak svih skijališta doline, pošto je sve na 5-10 minuta sem Hintertuxera.
    E sad, šta reći o ovom predjelu. Lijepo neko reče na forumu da taman kad misliš da nema puno toga novog posle gomile preskijanih rizorta, čovjek naleti na ovako nešto i nanovo se oduševi.
    Krenuću redom. I dan- Mayerhofen. Rano ustajanje, kafica, sendvič u jaknu i skije na servis. Pošto su moje skije imale 6 skijaških dana od momenta kupovine nisam ih servisirao, već su to odradila dvojica drugara, što će se pokazati kao greška koju Harakiri ne prašta. Odabrali smo Startschuss servis na nekih 20-ak metara od gondole Horberghbanh jer servis u sklopu gondole nije radio servisiranje ujutro već se samo moglo ostaviti popodne da ujutro bude gotovo. Ovu gondolu preporučujem jer nema puno tabananja pješice kao što je to slučaj kod Penken gondole koja kreće iz centra i nema svoj parking. Kad se izađe iz gondole ima se utisak da se ušlo u dno vulkanskog grotla iz koga se uzdižu uglavnom strme staze. Da ne zaboravim, opšti je utisak da su sva skijališta ove doline ipak za malo bolje skijaše. Ima staza za početnike i srednje skijaše, ali generalno su staze oštrije. Dakle, sa ove gondole se može popeti na Penken stranu jednom 6sjednom žicom ili na suprotnu Horberg koja ima dvije 6sjedne žice.


    Mi smo odabrali prvo da skijamo Horberg stranu, sa koje ima par lijepih crvenih staza i jedna crna broj 12, onako po meraku, poslije zagrijavanja.
    Posle toga je došao na red Harakiri. Staza je stvarno strma i na taj dio koji je zvaničnih 78% nema šta da ide onaj ko hoće da zastaje ili koči ili ima tupe ivice skija. Ja sam prvo spuštanje ovom stazom snimao kamerom i negdje na sredini strmine sam se poklizao i narednih 100metara klizao, prevrtao se ili letio naglavačke. Kad budem stigao montiraću video i ostaviti za uspomenu forumašima i unucima kad ih budem imao da se imaju čemu smijati. Drugo spuštanje na kraju dana sam pametnije odradio, na kantnama jako i bez puno zaokreta, sa spustom u donjem dijelu. Uglavnom, kod mene uspješnost % na Harakiriju. Ostala dvojica su preskijali bez pada i naravno isprdali se sa mojim slijetanjem. Da još dodam da nije ni malo lijepo peti se onom strančugom nazad po skije, štapove i kameru. To mi je teže palo nego čitav ostatak skijaškog dana. Sve u svemu staza nije za uživanje, može se skijati, a domaćini su od svega napravili odličan marketing.

    Ostatak dana smo proveli skijajući Horberg i Eggalm stranu na kojim ima gomila lijepih staza od kojih posebno treba izdvojiti liniju 76-77-78 staza na Eggalmu.
    Mayerhofen je zaista ozbiljno skijalište koje svakako treba obići i uživati u predjelima i raznolikosti uglavnom oštrijih staza. Za zamjeriti jedino je to što su staze ipak nešto lošije sređena u odnosu na druga austrijska skijališta ovog ili čak nižeg ranga, pa se tako vrlo često u prijepodnevnim časovima moglo naletjeti na ratrakom izbrazdane dijelove na kojim se mora baš voditi računa kako da ih u brzini pređete a ne završite na zemlji.
    Ahorn stranu nismo skijali zbog toga što se morala prepješačiti od Penken gondole, kao i dio prema Finkenbergu jer je bio zbog orjentacije prilično ojužio.

    O ostalim danima i skijalištima kad uhvatimo malo vremena, nadam se da nećemo ostati dužni.
    Priložene slike Priložene slike
    Elderly

  4. #14
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    I još par slika uz pogled sa Mayerhofena na Hintertuxer gl
    Priložene slike Priložene slike
    Elderly

  5. #15
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    II dan smo skijali Zillertal arenu. To je jako razuđeno skijalište koje ima nešto preko 140km staza sa brda pokrajina Zillertal u Tirolu i Pinzgau u Salzburgu. Krenuli smo gondolom Karspitzbanh I uz koju smo odmah ujutro skijali do medjustanice jednu lijepu crvenu stazu. Na vrhu sa desne strane ima par staza na južnoj strani koje pokriva šestosjed, a tu se nalazi i manji funpark sa dijelom paralelveleslaloma čiji snimak se može uz skipass pogledati na sajtu skiline. Sa lijeve strane gondole se nalaze tri 6sjedne žičare i jedan dvosjed, a uz njih gomila fenomenalnih staza od koje bih posebno izdvojio stazu 19 sa završetkom 19d.
    Veza sa dijelom skijališta iznad Gerlosa je značajno bolja kad se ide od ZellamZiller-a nego u suprotnom pravcu zbog nagiba terena i zbog nesto sporijih i starijih zica od strane Gerlosa. Dio iznad Gerlosa ima par lijepih i dosta širokih plavih staza na kojima se može merački karvati. Pokriven je sa 2 gondole iz samog mjesta i dva 6sjeda. Ima i fenomenalnu stazu 36 koja je jedna od veza sa brdom Königsleiten. Tek na Königsleiten-u je još veće uživanje. Dvije crne staze 41 i 42 uz gondolu su po meni hajlajts ovog skijališta. Staza 42 je jedna od najdužih pravih srednje crnih staza koje sam skijao. Za svaku pohvalu!!! Crvena 39 sa istog brda je takođe za preporuku. Skijali smo još i stazu 53 koju pokriva moderna Doplelmayr 6sjedna žičara na čijem se kraju nalazi odličan restoran sa fenomenalnim pogledom na okolna brda. Mogu misliti kakav je prizor još kad jezero u podnožju nije prekriveno snijegom. Ostale staze koje su orjentisane istočno i jugoistočno sa ovog brda prema Gerlospasu nismo skijali zbog orjentacije, kao ni dio Plattenkogla. Prema onom što se moglo vidjeti sa daljine i ovi dijelovi imaju odličnu infrastrukturu i široke staze sa solidnim nagibom. Ostatak dana do 16h smo skijali crvene staze na Karspitz strani.
    Opšti utisak je da je Zillertal arena fenomenalno skijalište kome je jedina mana velika razuđenost i za pravo iskijavanje uz temperature u minusu treba realno 2-3 dana. Kada je plus ostaje žal za dijelovima koji se spuštaju direktno u doline.
    Par slika koje dijelom dočaravaju gore opisano. Poslednja je pogled na Mayerhofen sa dijela Zillertal arene.
    Priložene slike Priložene slike
    Elderly

  6. #16
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    evo i te slike Mayerhofena
    Priložene slike Priložene slike
    Elderly

  7. #17
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    III dan na red je došao Hintertuxer glečer. Pošto je temperatura u petak (22.mart) krenula ka jačem plusu, glečer je bio logičan izbor. O skijalištu koje radi 365 dana nema se šta reći preko ovog što su na temi rekli ostali forumaši. Ovo je doba godine kada je skijanje na Hintertuxeru zagarantovano, radile su sve staze, sve žice, a pravo je zadovoljstvo osjetiti 100% prirodan snijeg koji škripi pod skijama kad je svuda okolo već debeo plus. Gužve je bilo na početnim gondolama, kao i na međustanicama, ali se na stazama obzirom na širinu to i ne osjeti. Sjajne staze za karving kakav se samo poželjeti može!
    Svi restorani na skijalištu su bukvalno krcati i mora se čekati na mjesto na terasi. Cijene su za nijansu jače od ostatka doline Ziller. Nismo smo se zbog umora i cjelodnevnog skijanja vratili stazom do dna već smo sa prve međustanice dan završili sa gondolom.
    Priložene slike Priložene slike
    Elderly

  8. #18
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    još par ...
    Priložene slike Priložene slike
    Elderly

  9. #19
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Bila je rasprava negdje na ovom forumu - Dolomiti superski ili Saalbach? Gdje otići, šta je bolje, fenomenalni pejsaži i sređene staze talijanskog Torila ili top infrastruktura i pitomina Salzburških planina?
    E pa konačno je stigao odgovor - ko god ima dilemu u vidu izbira prethodna dva - neka ide u Zillertal dolinu. Tačno sjeverno iznad Dolomita smještena su 4 velika i nekoliko manjih vrhunskih skijališta koje pokriva jedan ski pas i koja su 10 - 20 km jedna od drugog. Svako od njih zaslužuje posebnu temu - ExBaker je sve fino napisao u svojim postovima, ja ću samo par utisaka:

    Rangiranje:
    - Mayrhofen: Nadal
    - Zillertal Arena: Federer
    - Hochzillertal: Đoković
    - Hintertux: Marej

    Najrađe bih se vratio Đokoviću, ljepšeg skijališta ne pamtim.
    Cijene na skijalištima sasvim OK - od ski pasa i smještaja do restorana i prodavnica.
    Apre ski - iznenađujuće dobar, posebno u Majerhofenu

    Jedno od najboljih skijališta dosad...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •