Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 40 od 40

Tema: Brueil Cervinia-Zermatt

  1. #31
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od PejaC Pogledati poruku
    Odbrojavanje za put na Cerviniju poceo. Kada se vratim ostaviću utiske. Jedino me brine neko ludačko vreme koje se najavljuje za naradni period.
    Ako nije tajna, gde ste se smestili? Ja sam nešto gledao za 25.3. i nisam zadovoljan sa ponudom?

  2. #32
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris Pogledati poruku
    Ako nije tajna, gde ste se smestili? Ja sam nešto gledao za 25.3. i nisam zadovoljan sa ponudom?
    Uzeli smo hotel u mestu Antej Sent Andre, oko 8km udaljenost od prve gondole.

  3. #33
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Dosli smo u Cerviniju u subotu. Celu noc je padao sneg i docekalo nas je ujutru 50 cm novonapadalog snega. Sneg je bio vlazan, tezak. Hupseri su se stvorili veco oko 11h. Tezak dan za skijanje. Danas sunce, dobre staze. U Zermatu su staze malo mekse i slabije pripremljene nego u Cerviniji. Kucam na mobilnom pa su moguce greske u kucanju.

  4. #34
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Skijanje Cevinia-Zermatt u periodu od 25.03. – 01.04.2017.godine
    Skijalište Cervinia-Zermatt ima oko 350 km uredjenih staza za skijanje.
    1)Dolazak do skijališta
    Putovali smo autoputem preko Hrvatske i Slovenije i nastavili autoputem kroz Italiju preko Trsta, Padove, Verone, Bergama i Milana. Krenuli smo iz Beograda oko 6h ujutru. Dužu pauzu zbog obaveza smo napravili u Sloveniji, zatim svratili na ručak u Trst i nastavili do Bergama gde smo prenoćili u hotelu Mercury. Hotel je odličan ima 4 zvezdice, nalazi se pored autoputa i cena koju smo mi platili je bila 30 eur, noćenje sa doručkom.
    Sutradan smo bez žurbe po sunčanom danu nastavili put do skijališta i u popodnevnim časovima smo stigli do hotela u mestu Antey Saint Andre. Hotel nam je bio odmah pored puta za Cerviniju. Polupansion je bio 51 eur. Od hotela do gondole u mestu Valtournenche ima oko 10 minuta vožnje kolima. Ispred gondole je parking veliki I bespatan. Tu je moguće odmah kupiti ski pass ili iznajmiti skijašku opremu. Pored se nalazi i kafić. Najam skija je oko 80, 90 eura za šest dana. Ko u servisu iznajmi opremu ima opciju besplatnog čuvanja opreme. Takodje postoji I opcija da ostavite svoju opremu ovde I da je ne nosate I mislim da košta nešto oko četrdesetak eura (ako se ne varam). Mi smo svoju opremu vozali kolima. Gondola nije baš najnovija, nema gužve I čekanja I do vrha imate mogućnost da uživate u lepom pejzažu.
    2) Skijalište
    Pozicija gondole iz mesta Valtournenche je takva da morate preko veze dve zicare da se dignete do vrha za prelaz na veći deo skijališta. U ovom delu gde dolazi gondola iz Valtournenche imaju tri žičare, nikada nema gužve na stazama. Staze dve niže žičare su blage, lagane I lake I za početnike. Staze žičare koja vodi do vrha prelaza su crvene kategorije, lepe su I široke. U povratku od vrha prelaza (2800m) do gondole (2245m) je moguće skijati rubnom dugom crvenom pa plavom stazom. Mi smo se vraćali gondolom do podnožja zato što je staza koja vodi do podnožja (od vrha gondole 2245m do 1500 metara) bila u jadnom stanju.
    Veći deo skijališta u Cerviniji. U njemu dominira vrhom Plateau Rosa sa svojih 3480 metara do koga se stiže gondolom. Ja ne volim gondole jer moram da skidam skije a zatim da ih nosam uz stepenice a potom mora I da se vrlo često čeka na dolazak gondole i u redu za ulazak u gondolu. U našem terminu gužvi nije bilo. Sa vrha Plateau Rosa se pruža fantastičan pogled na svaku stranu. Kada smo se popeli na vrh osetili smo zadihanost zbog nagle promene visine I redjeg vazduha. Staza od vrha je srednje širine, meni se nije nešto posebno dopala zato što je prvi dan bila u ogromnim hupserima zbog 50 cm novonapadalo snega koji je napadao prethodnog dana I noći. Ni sledećih dana mi nismo nešto preterano skijali na toj stazi zato što se izmešaju dobri I loši skijaši pa se uglavnom sve svodi na čekanje da se spustiš u podnožje. Nama je svih pet dana bilo kristalno vedro I sunčano vreme izuzev nedelje kada je bilo nešto oblačnije ali bez padavina. To je veoma važno jer jedan dan skijanja po sunčanom danu bolji nego 3 po oblačanom ili maglovitom. Inače, ovo skijalište ima prilično hirovito vreme zbog visine, što mi na sreću nismo ni osetili.
    Staze koje vode u mesto sa nekih 2500 m pa naniže su dobre, lepe za vožnju ali u periodu kada smo mi dolazili bile su potpuno zaledjene do 11 h a posle toga prilično omekšaju, bude neprijatno toplo pa se nismo spuštali izuzev četiri ili pet puta. Uglavnom smo skijali od 2500 metara pa naviše I to je pravo uživanje.
    Staze koje su mi se najviše dopale u Cerviniji vode od Plan Maisona pa naviše. Staze su lepe, široke, vode na sve strane, crveno plave su težine I idealne su za dugotrajno skijanje jer ne zamaraju. Od Plan Maisona do vrha vode tri vezane žičare. Kada se popnete do vrha od vrha do Plan Maisona dužina staze za skijanje je 5 kilometara I može da se izvozi bez zaustavljanja u brzom tempu. Ako se nastavi dole put Cervinije onda je to prilično duga staza ali mi nismo išli iz razloga koje sam već naveo. Mi smo neprekidno skijali po 6 ili 7 sati dnevno bez pauze jer smo hranu I piće nosili u rancu I nismo imali potrebu da sedimo po kafićima. Odmor nam je bio na žičarama.
    Skijalište u Zermatt-u.
    Skijalište u Zermatt-u je vrlo specifično. Ima deo koji je lednički I deo koji vodi do samog grada. Sastoji se od tri celine Matterhorn, Gornegrat I Rothorn.
    Matterhorn. Sa visine 2939 m (Trockener) vodi gondola do vrha Matterhorn 3883 metra. Tu obavezno nosate skije uzduž I popreko do gondole, zatim čekate u redu na gondolu, a zatim gurate se sa gomilom u gondoli do vrha. Sa vrha puca pogled na stotine kilometara okolo. Kad se izadje iz gondola opet nosate skije ali ovog puta nekih stotinjak metara kroz tunel do početka skijališta. Staza koja vodi od samog vrha do prvih vezanih staza je nezanimljiva, prilično uska sa puno skijaša od početnika koji su došli da se slikaju do dobrih skijaša. Meni se nije dopala. E, sad deo glečera skijališta sa vučnicama je naprosto fantastičan, sa širokim stazama, pravo uživanje. Taj deo skijališta Zermatta mi je bio ubedljivo najbolji. Sve staze u Zermattu smo prošli ali vise iz znatiželje nego što su nam se dopale. Skijali smo u periodu kada je vreme toplije I staze su puno bolje na većim visinama. Staze u Zermattu su puno oštrije, zahtevnije. Kada smo mi skijali bile su uglavnom u potpunom ledu ispod 2500m koji se u nižem delu ka gradu Zermatt-u samo u popodnevnim časovima delimično kravio. Znate ono kada se topi led, ispod je led a po vrhu tanak sloj vode.
    Delovi skijališt Rothorn I Gornegrat su interesantni ali nama se iz nabrojanih razloga vremena a možda I zbog nedostatka vremena da ih bolje upoznamo nisu nešto dopali, jer morate da razmišljate da se na vreme vratite u Ceviniju .
    Zaključak.
    Obišli smo veliki broj skijališta u Alpima I kada bih hteo da stavim Červiniju I Zermatt na neko mesto, definitivno zaslužuje mesto u samom vrhu. Nama se Cervinija sve u svemu vise dopala za skianje od Zermatt-a. Mana je jedino to sto morate imati puno sreće sa vremenom. Mart je najbolji za skijanje ali tada ćete imati problem sa nižim delovima staza jer će biti u jutarnjim časovima u ledu a u popodnevnim u kašastom snegu. Ali zato iznad 2500 metara pravo uživanje. E, da na kraju cena ski passa. Ski pass smo platili oko 290 eur (internacionalni sve sa Zermatt-om) što obavezno preporučujem jer je mala razlika od cene ski passa za Cerviniju (255 eur).
    Nadam se da će nekome ovaj moj utisak ne baš kratak utisak sa skijanja koristi. Ima još toga ali suštinu sam napisao. I ne zaboravite da posle 14h obavezno gledate na sat da nebiste zakasnili na prelazima skijališta u povratku.

  5. #35
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Koga interesuje moze da pogleda deo slika koje sam stavio sa skijanja
    https://www.youtube.com/watch?v=-aV8E3Eo_Bk&t=14s

  6. #36
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Kako funkcionisu parkinzi u dnu gondola, recimo Plan de Glaea? Da li se placa dodatno, da li bude guzva...? Razmatramo opciju dolaska kolima, ali nije neki izbor smestaja u samom mestu, pa me zanima da li ima smisla ici kolima, smestiti se negde mal odalje i parkirati kola ujturu kod gondole? Kakva je situacija sa lokalnim i ski busevima, da li ih ima, da li su ukljuceni u ski pass ili se placaju i ako se placa, koliko? Hvala unapred

  7. #37
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    https://www.zermatt.ch/en/Media/Arti...lpine-Crossing

    Moglo je i u CH/Zermatt, ali i ovde je ok

  8. #38
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    https://www.zermatt.ch/en/Media/Arti...lpine-Crossing

    Moglo je i u CH/Zermatt, ali i ovde je ok
    1 h da ce trajati voznja? Nice
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #39
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Hmmm, ako sam ja dobro razumeo sa moj sturi engleski, 1sat treba da bude transfer iz Zermatta do Cervinie i to promenom 6 zicara, a da samo ova nova koja najzad povezuje ta dva gradica bude 4min.
    Svakako moze se iz jedan gradica u drugite i pesice, ali ce malo duze trajati. Zimi je vec bilo moguce sistemom zicara I ski staza. Sad leti udzes u jednu pa drugu it'd do druge drzave a da se ne zamaras, samo iz gondole u gondolu, a ima se I VIP gondole sa sve sta dolazio uz VIP

  10. #40
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    https://unofficialnetworks.com/2023/...matt-cervinia/

    Mozda ovde Bude jasmine, ima I video I slika

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •