Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 40

Tema: Brueil Cervinia-Zermatt

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    [QUOTE=Milanpop;100718]@PejaC
    Ima jedan manji parking 30 metara (ispod, odnosno, ispred marketa Spar) od gondole (moze da stane oko 20 automobila) a mislim da ima i uz nju jos jedan slican. Ovaj sto je ispred marketa se naplacuje a za ovaj drugi nisam siguran. Veliki parking je udaljen oko 100tinjak metara od prvog sto sam opisao.
    A sto ne vidis u selu ispod Valturnse (ili tako nekako). Ustedeo bi dosta na voznji a i do samog sela vodi duga crvena staza koje je bas dobra[/QUOTE

    Sad gledam na karti. Verovatno mislis na Plan Maison gondolu, mesto Valtournenche. Na slici ima veliki parking. Ne znam koliko ce biti snega u zadnjoj nedelji marta za spustanje tom stazom obzirom da je na oko 1500 m. Iz tvog iskustva koliko je rizicno prelaziti na Zermatt stranu zbog zatvaranja prelaza?

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Bice snega 100%, mozda malo kacamak ali dobro.
    Nisam te bas razumeo za pitanje, kakvo zatvaranje prelaza?

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Mislim na konekciju izmedju Cervinije i Zermatt-a koja se zatvara kada je lose vreme. Pitam zbog ski passa a i da ne ostanemo zarobljeni sa svajcarske strane skijalista. Sta onda da radimo? Da li nam je bolja varijanta uzeti ski pass za Cerviniju a doplacivati jednodnevne ski pasove za Zermatt (kad smo sigurni da moze da se skija i u Svajcarskoj) ili odmah uzeti skuplju varijantu za celo vreme boravka pa sta bude?

  4. #14
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Vidi, oni tamo ne zatvaraju prelaze. Ako ga i zatvaraju verovatno najave i informisu skijase da nebi bilo zabune. Tamo postoje 2 prelaza koja su zvanicno ucrtana na ski mapi ali ja sam video jos bar 2 mesta gde bi mogao sa Svajcarske strane da se vratim u Italiju.
    Pre 3 godine, kada sam je bio, bila je ne vrovatna mecava. Sve zicare su pogasili. Radilo je jedino sidro koje vuce do vrha (bas dugo vozi sa presedanjem sigurno 30min) i onda polako se vratis nazad (malo setas uzbrdo ali ok). Mislim da je i namerno tu postavljeno zbog takvih stvari. Verovao ili ne toliko je duvalo i padalo da se nije mogao videti prednje sidro i skijas na njoj. Ja idem sa pocetnikom i mislim u sebi ako se ovaj moj otkaci pustam se i ja. Ali se drugar drzao i rukama i zubima.
    Ski pas kupuj u Italiji jer je jeftiniji negi u Svici. Posto ides u martu manja je verovatnica da ces imati jake mecave (mada ne lezi vraze). Budimo optimisti malo, uzmi odmah skuplju varijanu (internacionale).
    Tamo je sasvim normalo da se odredjen broj skijasa ne vrati na drugu stranu. Nasi su ostali drugog dana jer nisu stigli da se vrati (zaskijali se ljudi). 35€ nocenje u hostelu sa sve peskirima i kucnim papucama. Ubaci "zelenu" u unutrasnji dzep i nema zime.

  5. #15
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Hvala na korisnim savetima. Gde je po tebi bolje skijanje u Cerviniji ili Zermatu?

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Rizicno je u smislu da treba da krenes iz zermata bar dva sata pre kraja da ne bi ostao zarobljen. Ako ostanes moras da prespavas tamo, taxi je tipa 500-600e i vozis se 5 sati ili helikopterom cini mi se 1500e. Slabo smo skijali u zermatu jer se dosta putuje do tamo a u cervinji ima sasvim dovoljno odlicnih i dugackih staza.

    Zvanicno ne sme prva zica da ide iz zermata(jer je skipas za cervinju) al pustaju ljude koji su ostali zarobljeni. Nama se desilo da u cervinji tolko napada snega da je celo skijaliste bilo zatvoreno pa smo skratili skijanje dva dana. Odlican je fazon sto je naselje na 2400m, jos je prava italija(u smislu ne ko juzni tirol) pa ima i neki dodatni smek.

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Skijanje je odlicno na obe strane. Ne propustaj nista. Zermatt odlican. Staze su sve dosta duge. Cervinija orjentisana jugo-zapadno, Zermatt Vise istocno. Obavezno obe starane obidji. Moze sve da se iskija, ne brini. Glecer ostavis za kraj dana

  8. #18
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Super. Mi idemo u zadnjoj nedelji marta pa se nadam da ćemo normalno skijati i da necemo upasti u neko prolecno vreme sa ljubičicama.
    Citirati Originalno postavljeno od Milanpop Pogledati poruku
    Skijanje je odlicno na obe strane. Ne propustaj nista. Zermatt odlican. Staze su sve dosta duge. Cervinija orjentisana jugo-zapadno, Zermatt Vise istocno. Obavezno obe starane obidji. Moze sve da se iskija, ne brini. Glecer ostavis za kraj dana

  9. #19
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Svi iz drustva smo dobri skijasi. Citam a video sam na youtubu dosta nekih puteljaka gde se samo lagano spusta. Ima li nekih staza gde moze relativno brzo da se popne sa zicom i da se skija na njima a da izbegnu puteljci kojih je bezbroj koliko mi se cini.

  10. #20
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @ PejaC

    Nisi postavio nikakav link pa ne znam na kakve "puteljke" mislis. U Cerviniji su staze uglavnom izrazito siroke i izuzetno dobro uredjene, vise lice na bulevare nego na nekakve puteljke. Mada je ski podrucje stvarno ogromno, off piste je ogroman, pa ne znam sta si to video. Verovatno nekakve konekcije.

    Iz samog mesta od glavne lift stanice prvi lift je kratka voznja cetvorosedom, do jedne crvene i jedne plave staze (crvena je kratka, a plava je neke srednje duzine), koje te vracaju nazad.
    Odatle hvatas setosed nakon kojeg se spustis jednom plavom stazom do centralnog dela skijalista (Plan Maison).
    Odatle mozes da izmenjas 3 sedeznice (sve cetvorosedi, ali kratke su voznje) do Theodul Pass, ili mozes da uskocis prvo u telekabinu pa onda u veliku gondolu, i na vrhu si skijalstia (Plateau Rosa, 3480mnv).
    Cenim da iz samog mesta do Plateau Rossa mozes da izadjes za jedno 30-40min, sve je vrlo dobro povezano.

    Odatle mozes da biras, da li ces da predjes u Švicu i spustas se prema Zermatt-u (treba ti internacionalni ski pass) ili da se vracas za Cerviniu ili Valtournenche.
    Sa vrha ima jedna crvena staza Ventina (ako nisam zaboravio, 7b), koja te vraca nazad. 11km je dugacka! Lepa, siroka, dobro uredjena.

    Uzivacete, samo da nemate vetra, jer onda zna da bude uzasno.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •