Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 40

Tema: Brueil Cervinia-Zermatt

  1. #1
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano Brueil Cervinia-Zermatt

    Već po navici u septembru rezervisao Austriju za polovinu decembra, ski opening, ovaj put Flachau, hotel Griessenkarhaus, http://www.griessenkarhaus.at/ na samoj stazi. Kako se blizio datum puta, tako je razočarenje raslo jer kao i u celoj Austriji tako i u Flachau nije bilo snega. Dva dana pre polaska pozvao me je vlasnik hotela i rekao mi je da su puštene samo gornje staze i da sam izaberem da li ću doći ili ne. S obzirom da je besmisleno voziti 650 km da bi skijao na 3 staze, dogovorili smo se da depozit prebacimo za neki drugi datum.

    Prakticno, imao sam dva dana da pronadjem ski centar gde ima snega jer sam vec imao odobren godišnji odmor i nisam mogao menjati datum putovanja.
    Izabrao sam Cervinia Zermatt jer mi je to bila želja već duže vreme ali me je daljina uvek nekako odvracala.
    Put je Zg, Lj, Sezana i potom autostrada Venecija-Milano. Do Milana je nekih 900km ili 9 sati vožnje. Tamo smo prespavali i ujutro je ostalo nekih 150 km u smeru Aosta. Nakon isključenja sa autoputa do Cervinie ima još samo 30km.

    Smeštaj je bio u hotelu Les Rochers, http://www.lesrochers.com/en/ između Voltourenanche i Cervinie. Po ocenama na TripAdvisoru, hotel br 1 u regiji. Prelep mali hotel sa wellness centrom, bazenom, teretanom, ukljucenim šatl servisom do gondole u Cervinia. Najbitnije je da je HB oko 60 €, sto je najpovoljnija cena u celoj regiji.
    Sa italijanske strane gondole polaze i iz Voltourenanche i iz Cervinia.

    Skijaliste se prostire od 2100 do 3800mnv, Nad celom regijom dominira Matterhorn glečer, impozantan vrh sa Toblerone čokolade visok 4400mnv, staze su široke, savršeno uređene, sa svežim snegom, modernim liftovima, brojnim restoranima na stazi. Na vrhu je granica između Italije i Švajcarske i za prelazak na drugu stranu je potreban international ski pass, kao i pasoš jer često na liftu carinici zahtevaju isprave. Treba izbegavati restorane sa Švajcarske str jer su neverovatno skupi, više od duplo u odnosu na italijanske.

    Zaključak, vrhunski ski centar, u kom je skijanje moguće cele god, uvek svež sneg, puno sunčanih sati, beskrajno široke i duge staze, moderna infrastruktura, relativno povoljne cene smeštaja sa italijanske strane garantuju skijanje vredno svakog uloženog dinara.

  2. #2
    Member Extreme avatar
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    59
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Kako stoje stvari poslednjih godina, ovaj termin bi trebao dobiti novi naziv, npr. Ski suprise , pa kako kome bude. Francuska je i ove godine bila tanka sa snegom na otvaranju sezone, ipak ovakvi centri svojom visinom, mada verovatno i mikroklimatskim uticajem garantuju pristojno skijanje cak i leti. Cini mi se da je na forumu vec bio reci o skijanju na ovoj lokaciji u nekim app preko Ski fun agencije. Interesuju me, s obzirom na situaciju sa snegom, kakva je bila situacija sa temperaturom i vetrom, da li je bilo moguce skijanje do samog mesta, i kako su te staze drzale, koji procenat skijalista je bio otvoren, da li je veza sa Zermatom bila otvorena sve vreme i da li je u to terminu vazio popust za internacionalni ski pas. Naravno i neka slicica ako je bilo vremena za to, nije na odmet.
    Pozdrav

  3. #3
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Snega kao u prici, sunce svih 5 dana, ponekad malko belih oblaka, otvoreno celo skijaliste jos od 10. 10. sve staze i svi liftovi.
    Veza sa Svajcarskom takodje,,fakticki to je isto skijaliste samo sto je na Plato Rosa administrativna granica.
    Temperatura je bila oko -10 a za vreme mog boravka vetar je bio apsolutno podnosljiv i duvao je samo gore na gleceru.
    Staze apsolutno savrsene, slobodno mogu reci najbolje na kojima sam skijao.
    Do perioda 20. 12. i posle 12. 4. vazi 3+1 i 4+1 za ski pass. Razlika izmedju lokalnog i international je oko 50 e za 5 odnevni ski pass. Evo i par slika
    Priložene slike Priložene slike

  4. #4
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    i jos nekoliko..
    Priložene slike Priložene slike

  5. #5
    Member Extreme avatar
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    59
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Svaka cast. To ti je Kazablanka, za njih ne vaze ni klimatske promene

  6. #6
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Respekt!Čini se da nije bilo mnogo ljudi?

  7. #7
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    hvala ex :-) naprotiv, veliki broj ljudi je tamo, posebno što nigde u decembru nije bilo snega. Samo staze su široke, infrastruktura je odlična tako da zaista nigde nije gužva. Druga stvar je što ja ne volim da slikam nepoznate :-D

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Pozdrav svima!
    Idem sa drustvom u Cerviniju krajem marta. Smesteni smo u jednom hotelu u Antei Saint Andre-u. To je nekih 15 km od Cervinie. Zanima me kako je sa parkingom u Cerviniji da li se placa i da li ima mesta gde se moze besplatno parkirati auto?

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @PejaC
    Ima jedan manji parking 30 metara (ispod, odnosno, ispred marketa Spar) od gondole (moze da stane oko 20 automobila) a mislim da ima i uz nju jos jedan slican. Ovaj sto je ispred marketa se naplacuje a za ovaj drugi nisam siguran. Veliki parking je udaljen oko 100tinjak metara od prvog sto sam opisao.
    A sto ne vidis u selu ispod Valturnse (ili tako nekako). Ustedeo bi dosta na voznji a i do samog sela vodi duga crvena staza koje je bas dobra

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @PejaC
    Zaboravio sam koliko se parking naplacivao

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •