Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Gde na dan dva u regionu?(ako moze svez info)

  1. #1
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano Gde na dan dva u regionu?(ako moze svez info)

    Krenuo bih vecheras na dva danaznam gde su najbolji uslovi?
    Uletelo mi lufta dva dana pa bih iskoristio
    Prva ideja je bila Jahorina(tamo bi kad natovari) ali nekako prognoza ne obecava do subote, u opciji su Kop, Kolashin, Stara...Vidim Kop josh ne pushtaju Gvozdac ni Krchmar...

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ja sam u slicnim razmisljanjima. Samo ja krecem u petak ili subotu...

    Kop i Jahorina otprilike isto snega imaju 75-80cm, skoro pa ista prognoza vremena do utorka. U petak temp oko nule, u subotu +10C, a na Kopu i blaga kisa. Nedelja na ponedeljak zahladjenje i sneg, na kopu novih 15cm snega, na Jahorini +30cm.

    Za vikend na Kopu jak vetar do 60km/h, a na Jahorini slabiji do 35km/h. Ne verujem da ce na Kopu otvoriti Krcmar i Gvozdac pre novog snega, jer kazu ljudi da su gornji delovi staza obrijani vetrom.

    Ja 99% idem na Jahorinu. Da se vodim samo skijaskim rezonima, mozda bih pre ciljao Kop, jer ima vise opcija i blagih staza koje ce sigurno dobro drzati kakav god vikend da bude. Na Jahorini se strme prelomnice brzo otvore pri losim meteo uslovima kakvi se spremaju. Opet na Jahorini je meni bolje skijanje.

    U sustini baci novcic .

    Za ostale planine ne znam.

  3. #3
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano

    Prelomismo KOp a upoznat sam bio sa meteo prognozom stim sto videh na Jah kisu u subotu a ne na Kopu. Pih. Webcam na Jah me odvratio malo kao braon nesto na ogorjelici se vidi. Veceras krecemo tamo smo do subote uvece, mashimo te snezne padavine a nadam se i kishne u subotu. HVala

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Da, vidi stvarno, tu se lako odere i progleda. Na prelomnici ispod zirafa ima snega, dalje od zirafe, nema. Dokaz koliko sistem znaci, jos da su pokrili celu planinu...

    Sada nesto mutim da ipak krenem u nedelju pa uhvatim novi sneg na Jahorini u ponedeljak...

    Srecan put i skijanje!

  5. #5
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Moj savet je Stara Planina zbog cene, konjarnik je dobra staza, samo sneg je pitanje ...
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •