Strana 9 od 24 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #81
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Uvek moze uze . Ako imas mogucnost svakako treba probati. Poenta moje price je bila da se sila sa noge na pancericu prenosi da kazem levo-desno, gledano odozgo na stopalo, a ne napred-nazad pa sam zato mislio da probas neku drugu pancericu iste duzine (26.5) ali manje sirine ili mozda iste sirine ali od drugog proizvodjaca. Vidis da se vodi polemika na drugoj temi oko sirine pancerice i razlicitih milimetara .

  2. #82
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Imam jedno pitanjce, izvinjavam se ako je negde na forumu objašnjeno, na brzinu ne stigoh da nađem.
    Elem, znam za standardno obeležavanje veličine pancerica, ali na jednom sajtu za online prodaju videh oznaku npr. C6,C6 1/2 C7... Pored jedne oznake C7 1/2 u zagradi stoji (25,5) i to mi je jasno šta znači, ali više bih volela da negde nađem zvaničnu tabelu sa tim oznakama kako bih odredila dužinu koja mi treba.


    Edit:

    Evo nasumično odabranih pancerica sa tom vrstom oznaka veličina:
    http://www.sportsdirect.com/nordica-...lcode=14309106

  3. #83
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    C oznaka znaci da je children tj. deciji broj. Evo ti cela tabela sa velicinama, na dnu su oznake C:

    http://www.sportsdirect.com/Popup_SizeGuide

  4. #84
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Da, to sam i ja mislila ,ali tom logikom ove linkovane pancerice sa oznakom C10 bi trebale da budu dečiji broj 28, a nešto sumnjam da je baš tako
    Videh i muške i ženske modele (senior ne junior) sa tim oznakama, pa mi zato nije baš najjasnije

  5. #85
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ja sam klincu narucivao patike nekoliko pari sa ovog sajta pa odatle znam .

  6. #86
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

  7. #87
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano Pancerice za usku nogu

    Pozdrav,

    Zelim da promenim pancerice (Atomic Hawx 90), koje su mi presiroke. Imam jako usku nogu (44.5/AAA), i uvek imam problem da pronadjem i odgovarajuce patike a kamoli pancerice.

    Pre dve godine sam u Beosportu potrosio celo prepodne pokusavajuci da nadjem odgovarajucu pancericu. Izbor se sveo na ovu, koja bi trebala da ima umeren comforan flex, za nekoga ko tek pocinje da se skija i ceo dan je na nogama.

    Mozda je to u tom trenutku bila dobra odluka, ali sad nisam vise pocetnik, i bar toliko znam o skijanju da vidim da mi smeta sto mi noga seta. Ne mogu da zatezem one donje kopce vise, a i rekli su mi da nije dobro da se zatezu toliko do kraja.

    Bio sam na mestu gde prodaju Fisher Vacuum fit, i svidela mi se prica iza te tehnologije. Ali opet, ja nemam ideju koje Fisher cipele meni trebaju, i ono sto me plasi da je review nekih Vacuum fit cipela isticao da u njima zna da bude prilicno hladno.

    Da li neko ima iskustva sa Vacuum Fit cipelama, da li zna koji modeli bi odgovarali meni?

    Moj nivo skijanja je nesto iznad pocetnickog, po ceo dan sam na stazi sa decom, ne jurcam niti imam neke ambicije da budem brzi. Crvene i plave staze su mi najinteresantnije, na crnim se spustam ali mi je to mucenje (verovatno i mucenje za sve oko mene). Imam 40 godina, nesto ispod 100 kg i udobnost mi je dosta bitna.

    Sto se stopala tice, velicina je 44.5/45, sirina je AAA (negde spadam u zensku sirinu stopala), nemam ravna stopala, neutral "ride". Nisam imao do sada probleme sa nekom zonom da me je negde zuljala.

    Cena mi je isto tako bitna, ali opet najskuplje je kupiti pogresnu pancericu koliko god jeftino delovalo u pocetku. Vec sam u minusu 300 EUR :(

    Hvala

  8. #88
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    par saveta, ako nisi siguran, idi kod nekoga ko zna, pogledaj prethodne komentare, postoji neko u Beogradu ko se ovim profesionalno bavi.

    Lange vaze kao uzane/uze pancerice, ne znam da li i ko ih radi u Srbiji

    Nemoj da se bojis flex-a, mislim da ti treba malo veci zbog kilaze, ne znaci da ce ti biti neudobne.

  9. #89
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    jesi li probao da zagrejes lajner pa da ti se on oblikuje po nozi?
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  10. #90
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Cekaj koliko ti je dugacka a koliko siroka noga u milimetrima? Nismo mi fiteri pa da ti po AAA oznaci kazemo nesto.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •