Strana 21 od 24 PrvaPrva ... 111920212223 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 201 do 210 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #201
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Posle duzeg trazenja nadjoh pancerice. U pitanju je model https://www.markonisport.rs/sr/proiz...ad-edge-lyt-90
    Nisam ih kupio samo zato sto sam posle 10 ak minuta stajanja u njima osetio blagi bol da ne kazem neprijatnost na tabanima. Sad ne znam da li je zbog toga sto imam ravne tabane ili su HEAD pancerice malo tvrdje u donjem delu. Pa me interesuje da li je to normalno ili eventualno da jurim ljude koji prave namenski ulozak za stopala? Dali su mi flajer za firmu bootpro.rs

  2. #202
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Zašto osećaš bol i/ili neprijatnost na tabanima ti niko na forumu ne može objasniti

    Naravno da nije normalno da osećaš bol ili neprijatnost, ako si prošle godine rentirao cipele i nisi osećao neprijatan bol onda treba da tražiš drugu cipelu.

    Ako pak u svakoj cipeli osećaš bol onda nije do cipele nego do noge i onda treba da se obratiš bootfitteru, ali ne da uzmeš cipelu i odeš kod njega da rešava problem, nego odeš _pre_ kupovine da ti pregleda stopala i predloži rešenje.

    Custom footbed svakako nije loša ideja, ali to se radi ako ti je cipela generalno OK, da povećaš performanse i udobnost.

    Preporuka za BootPro.rs

  3. #203
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Poslao sam mu poruku. Radice sledeca tri meseca na Kopaoniku. Prosle godine sam rentirao pancericu ali sam se presao za velicinu pa sam imao probleme druge vrste. Na ovaj problem sam naisao tek kada sam obuo pancericu koja mi nije smetala zbog kostanih delova na nozi (skocni zglob i kost na ivici tabana) sa unutrasnje strane prevashodno desne jace noge. Koliko vidim meni i ove godine ne gine rentiranje pancerice (samo sada moj broj ) ukoliko odem na nastavak ucenja skijanja. Pa tek sledece kada bude u Beogradu mogu da razmisljam o kupovini. Da sam saznao za njega ranije isao bih prvo to da resavam pa tek onda krenuo u kupovinu pancerica.
    Znam da treba probati razne pancerice razlicitih proizvodjaca pre definitivne kupovine ali da sam toliki baksuz ne mogu da verujem.

  4. #204
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Bol u stopalu koji se javi tek nakon nekog kraćeg nošenja pancerice često se javlja zbog napetosti mišića stopala. Npr, pritisak na neki deo stopala koji ne primetimo odmah već se instiktivno stopalo prilagodi tačnije zgrči (neki od mišića ili tetiva) i posle 10 min ili pola sata to postaje bolno i neprijatno. Pod takvim uslovima nije moguće koristiti pancericu bez modifikacije.
    Kao što su svi iskusniji pre mene rekli, traži se dalje ili se fituje (ako može). Ali fitovanje obavezno ide uz kupovinu i stručno vođstvo kroz proces, nikako posle kupovine jer može da se desi da određena pancerica ne može da se sredi.


  5. #205
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano Pomoć oko kupovine novih pancerica

    Primer gde ne mogu da radim boot fiting jer ovo mesto (dupla plastika) na pancerici gde mi se projektuje skocni zglob. 269697193_874695816529820_7637872996637755671_n.jpg I rekli su da je tu tesko izvodljivo fitovanje kako kazete.
    Izmenio/la Zuba1970; 26.12.2021 u 13:39.

  6. #206
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Možeš da mu se najaviš ako ideš na Kopaonik na skijanje pa popodne kod njega (ne znam da li je i ove godine na Srebrncu) taksijem ili sl.

  7. #207
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    To cu da uradim ako kupim pancerice (nadam se da hocu jer je ovo vec postalo mucenje) i budem isao na Kopaonik.

  8. #208
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Ski cipele ko ski cipele. Turiš ih na noge i ideš da skijaš. Tako bilo bar nekada.

  9. #209
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    A da koja je skija najbolja ? naravno ova moja na mojim nogama , 7 miliona ljudi u nasoj drzavi a trenutno je na snegu zajedno samnom 4 hiljade , pa kada si na snegu i stazama zamisli kakvu privilegiju imas.

  10. #210
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    A da prosle godine cika Miljenko na Jahorini prodje pored mene sa rc 04 compex (beli) I alpinom XL COMPREX (ONA SA FEDERIMA)i napuni mi usta snegom , dodje mi da zaplacem a ima 64g. E njega sam video.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •