Strana 18 od 24 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 171 do 180 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #171
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Ja sam za sada probao dva modela.
    https://planetbike.rs/cipele-nordica...48005r6-c.html Tvrdje su mi ,da nekazem da su me bolele cevanice u sku polozaju. Ne znama da li ima veze sa preteranim stezanjem gornjih kopci. One su 104 kada je sirina stopala u pitanju a meni je ono 102 mm.
    https://planetbike.rs/cipele-dalbell...ack-black.html Kod njih opet sa druge strane gore nisam mogao da dobro stegnem kopce. Isao sam na poslednji zub ali i dalje imao lufta izmedju jezika i cevanice. To mi nije bas najjasnije. Ostalo je jos nekih modela da probam.

  2. #172
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Možda možeš kopču da zaviješ i tako da ti više zategne, mislim da se zove mikro podešavanje, nisam siguran da l to sve pancerice imaju

  3. #173
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    ...One su 104 kada je sirina stopala u pitanju a meni je ono 102 mm...
    Ne treba se opterećivati oznakama širine pancerica. Broj koji navode se odnosi na referentnu veličinu 27,5 (čini mi se). Koju veličinu pancerica koristiš?

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    ...Kod njih opet sa druge strane gore nisam mogao da dobro stegnem kopce. Isao sam na poslednji zub ali i dalje imao lufta izmedju jezika i cevanice...
    To se riješi za 3 minuta koristeći imbus alat koji dobiješ uz pancerice: prebaciš zavrtanj sa crvenog na žuti položaj.
    dalbello-ds-mx-120-alpine-ski-boots.jpg

  4. #174
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    @stekan Velicina stopala(desnog) je 290 mm. To sa imbusom mi je jasno ali kada sam probao u radnji prodavac mi je rekao da to rade u servisu. A napisano vise puta da treba probati pancerice raznih proizvodjaca.
    @wbad Znam za mikro podesavanja to sam i pokusao u radnji da uradim ali opet bilo da kazem lufta izmedju jezika i cevanice.

  5. #175
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Samo ih zamoli da urade u radnji - rade to svi ako ih zamoliš - pošto ne možeš da ih probaš ako se to ne uradi. Idi i u druge prodavnice pa probaj i druge proizvođače svakako (Rossignol, Salomon, Atomic, Nordica, Dalbello, Tecnica - sve ovo imaš u BG da probaš, verovatno i još neke nego je ovo što mi odma padne na pamet).

    Takođe ti preporučujem da probaš i tvrđe cipele - meni se dešavalo da mi je udobnija cipela od 130 nego 110/120 fleksa (isti model / proizvođač).

  6. #176
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Da nameravao sam da u drugim radnjama probam. Pokusacu da ih zamoilim kao to da sam par puta rekao da zelim da izvadim ulozak i probam samo njega zbog velicine kako je Stekan to lepo napisao u trekstu o kupovini pancerica. Dovoljno sam se namucio prosle zime sa palcevima (jos nije sve 100% kako treba da bude) zbog neadekvatne velicine. Tako da ne kupujem dok i to ne proverim.

  7. #177
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ne treba se opterećivati oznakama širine pancerica. Broj koji navode se odnosi na referentnu veličinu 27,5 (čini mi se). Koju veličinu pancerica koristiš?

    Istina za širinu. Moje je stopalo prema najmerodavnijim pokazateljima između 90 i 105. Kad pitam one što mere kako je to moguće da je danas 103, a juče u drugoj radnji bilo 93, oni svaki put pokažu na onu spravu koja pokazuje širinu stopala, i stvarno je onoliko koliko kažu.

  8. #178
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Mozda ima veze i ako su noge malo otecene od duzeg hodanja.

  9. #179
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    Mozda ima veze i ako su noge malo otecene od duzeg hodanja.
    Ma jok, nego imam rastegljiva stopala.

  10. #180
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Misliš kao Gumifleks iz Alan Forda. 🤣

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •