Strana 24 od 24 PrvaPrva ... 14222324
Rezultati 231 do 236 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #231
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lexinho021 Pogledati poruku
    Kakve uloske generalno stavljate u pancerice, ovi default iz rossignol su mi nesto skroz propali (savijaju se dok obuvam) sto me nervira pa bih da zamenim. Ne bih isao na custom opciju jer mi nije neophodna a i skupa je. Sta uzeti od dostupnih na srb trzistu?
    Koliko vas izvadi te uloske pa ih ne koristi da napravi vise mjesta za stopalo?
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #232
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2022
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Pozdrav svima,

    kupio sam nove pancerice Salomon s/pro r100, broj 29, inace nosim patike 45. Nisam profi skijas, trenutno bih na skali od 1-10 sebi dao ocenu 3+, ali rekoh da kupim neki srednji nivo pancerica jer se nadam da cu napredovati uskoro. Kada ih obujem, imam osecaj da su mi zaista taman, ne zuljaju me i ne stezu. U radnji sam ih probao i nosio jedno 20ak minuta i sve je bilo ok, ali sam na stazi shvatio da kada ih nosim duze od pola sata, da krene da mi trne stopalo u njima. Znaci nigde me ne zuljaju niti imam osecaj da me stezu (sta vise, mislim da mogu da ih zategnem jos malo), ali stopalo krene da mi trne posle odredjenog vremena.
    Moje pitanje je da li postoji sansa da se pancerica nekako prilagodi stopalu posle odredjenog vremena i da prestane da mi trne stopalo? Da li boot fiting moze da pomogne ili ovo znaci da mi je pancerica ipak mala i tu nema pomoci?

    Hvala unapred,

    Marko

  3. #233
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Koliko zatezes koju kopcu na pancerici? Onu drugu (kad ides od prstiju pa na gore) ne bi trebalo da stezes krvnicki koliko znam, a to cesto bude uzrok bas tog problema koji imas.

  4. #234
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2022
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nebojan Pogledati poruku
    Koliko zatezes koju kopcu na pancerici? Onu drugu (kad ides od prstiju pa na gore) ne bi trebalo da stezes krvnicki koliko znam, a to cesto bude uzrok bas tog problema koji imas.
    Iskreno, mislim da sve kopce mogu da stegnem bar za jos jedan zubac, ali probacu onda da obratim paznju na tu drugu od prstiju i nju olabavim jos malo a da ostale stegnem. Hvala!

  5. #235
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Donje kopce namesti da mozes da ih preklopis malim prstom, ne treba vise od toga. Nemoj ici jos kod fitera dok se ulozak dobro ne prilagodi tvom stopalu i dok se tvoje stopalo ne navikne na cipelu. To je uzajaman proces koji traje neko vreme, daj im vremena da se usaglase. Ako i posle 15-20 dana i dalje imas problem sa trnjenjem/hladjenjem stopala, probaj sa fiterom (ali dobrim). Takodje, ostavi cipele blago zategnute na pocetku dana dok se noga ne namesti gde treba pa polako dotezi kako dan odmice.

    Pretpostavljam da ti je neko vec objasnio kako se pravilno nazuvaju cipele i koji je redosled zatezanja kopci

  6. #236
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2022
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku
    Donje kopce namesti da mozes da ih preklopis malim prstom, ne treba vise od toga. Nemoj ici jos kod fitera dok se ulozak dobro ne prilagodi tvom stopalu i dok se tvoje stopalo ne navikne na cipelu. To je uzajaman proces koji traje neko vreme, daj im vremena da se usaglase. Ako i posle 15-20 dana i dalje imas problem sa trnjenjem/hladjenjem stopala, probaj sa fiterom (ali dobrim). Takodje, ostavi cipele blago zategnute na pocetku dana dok se noga ne namesti gde treba pa polako dotezi kako dan odmice.

    Pretpostavljam da ti je neko vec objasnio kako se pravilno nazuvaju cipele i koji je redosled zatezanja kopci
    Hvala puno na savetima, lepo je znati da ipak postoji sansa da sve legne na svoje mesto :-)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •