Strana 22 od 24 PrvaPrva ... 122021222324 PoslednjaPoslednja
Rezultati 211 do 220 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #211
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    Primer gde ne mogu da radim boot fiting jer ovo mesto (dupla plastika) na pancerici gde mi se projektuje skocni zglob. Prilog 18058 I rekli su da je tu tesko izvodljivo fitovanje kako kazete.
    To je otprilike ovo, uključujući duplu plastiku i blizinu mehaničkog zgloba koji spaja dvije plastike: https://www.skijanje.rs/forum/showth...l=1#post106884

  2. #212
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Nakon 8god (mozda i nesto vise) koristenja Salomon Impact 8 CS 100 doslo vreme da ga mjenjam. Prosle sam godine pazario nove Head Supershape i.Titan (177) skije i sad planiram da uzmem i Head pancerice (da napravim Head komplet). Sto zbog ponude sto zbog cjene, izbor je pao na Head Vector RS 120S black/white.
    head-vector-rs-120s-alpine-ski-boots.jpg

    Salomon sam nosio velicinu 30 a ovaj Head nakon probavanja cu morati uzeti 30,5.

    Neko misljenje, sta da ocekujem? S Salomonom generalno nisam imao nekih problema ali mislim da je vreme da predjem na veci flex. Citam da je salomon nesto siri (100mm) dok je Head oko 98mm. Salomon me nije nikada stiskao te se nadam da i Head ne bi smeo praviti problem nakon duzeg nosenja. Salomon mi je nekada znao vrsiti pritisak na ris stopala ali nista drasticno.

    Ono sta me generalno interesuje (ne samo vezano za ovaj Head) jeste podesavanje nagiba (stance) pancerice (ne znam da li sam pogodio izraz)? Koliko manuelno podesavate nagib pancerice ka napred ili to ostavljate na fabrickom podesavanju? Nisam nikada to podesavao ali citam da pocetnici imaju veci nagib ka nazad dok bolji skijasi trebaju nagib pancerice sto vise ka napred pa kad vidim da pancerica ima tu opciju podesavanja, interesuj me koliko podesavate to i da li uopste podesavate?
    Vidim da ovaj Head ima tu opiju podesavanja
    Izmenio/la Grazer; 14.02.2022 u 09:20.
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #213
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    @Grazer,
    naš lični utisak o Head pancericama možda najbolje izražava fotografija
    273794735_512254303834865_6809911560678326473_n.jpg
    Što se tiče nagiba ne zna da li i ovaj naš Vector ima tu opciju (nisu trenutno ispred mene) ali svakako nismo ništa dirali, sve je ostalo fabrički podešeno. Ono što će ti možda značiti je da moja ćerka koja ima Vector sa fotografije ima izuzetno visok ris ali nikada nije imala problem sa pancericama u smisli da joj vrše pritisak. Jedino nije mogla da ubaci uloške za pancerice jer joj je to ipak too much, ali i bez njega je više nego zadovoljna izborom. Nadam se da će se javiti neko sa informacijama vezanim za nagib.

  4. #214
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Ono sta me generalno interesuje (ne samo vezano za ovaj Head) jeste podesavanje nagiba (stance) pancerice (ne znam da li sam pogodio izraz)? Koliko manuelno podesavate nagib pancerice ka napred ili to ostavljate na fabrickom podesavanju?...
    Zar ta pancerica ima podešavanje prednjeg nagiba? To na pancericama nisam vidio ima decenija.

  5. #215
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Zar ta pancerica ima podešavanje prednjeg nagiba? To na pancericama nisam vidio ima decenija.
    head-vector-rs-120s-alpine-ski-boots.jpg
    Cemu onda sluzi ovo nego da promjenis nagib? Nadam se da se sad nisam max izblamirao ali ovako nesto mi je bilo logicno da sluzi za podesavanje nagiba


    Ovo nazad je za podesavanje flexa. Vidim da se moze birati izmedju 115 i 120.
    head-vector-rs-120s_2.jpg
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #216
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    To je za podešavanje bočnog nagiba (canting) a ne prednjeg..

    Na nekim cipelama može da se podesi i prednji ali u servisu…

  7. #217
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    To je za podešavanje bočnog nagiba (canting) a ne prednjeg..

    Na nekim cipelama može da se podesi i prednji ali u servisu…
    Hvala na pojasnjenju. Nisam znao da je za canting, mislio sma da je za stance. Predpostavljam da sve pancerice dolaze s neutralnim podesavanjima i da se tu nema sta dirati (za nas koji imamo prave noge)?

    Ukratko
    596345982a23e.jpg
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #218
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne treba to dirati (canting)… I bootfitteri će pre da ti urade custom footbed da isprave noge nego što će da čačkaju cipele.

  9. #219
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Na primer moje noge imaju OX polozaj i ja sam takodje mislio da moze kada se kupe pancerice da se to namesti kao na slici sto je @Grazer pokazao.

  10. #220
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Pomoć oko kupovine novih pancerica

    Zubo: da može, taj canting štaf je za to (X/O). Ali je on pitao u startu za podešavanje prednjeg nagiba (misleći da taj bočni šraf tome služi) a za to nema “šraf”..

    Da bi se canting podesio kako treba to ne može da se radi “od oka” nego mora da se stoji na podlozi putem koje se vidi kako treba podesiti nagib (ima na YT klipova) i sa tim se generalno ne zeza. Ako stopalo leži na podlozi “ukrivo” to može lepo da se ispravi sa custom footbedom.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •