Strana 12 od 24 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #111
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Verovatno zato što se za taj broj očekuje krupniji skijaš, sa više kilograma, a kao što je sasacg napisao, više kg, traži tvrdju pancericu za isti nivo tehnike. Pa prodavci redje drže taj broj u tom fleksu. A tvrdje pancerice su kao po definiciji skuplje i eto te na minimum 17.000 :(
    Ja sam ove godine prešao sa 70 na 90x i udobnost je ostala identična, a imam osećaj da dosta bolje kontrolisem skije. Probao sam i jedne 100, ali su mi ove delovale da bolje drže nogu. Te flex 100 su bile i 5mm manje od mog broja, a delovale su komotnije.

  2. #112
    Junior Member
    Datum registracije
    27.02.2009
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Izgleda da je tako. Elem evo sada naleteh na neke Dalbello Avanti AX 100 u veličini 305, kontam da je ovo 100 flex. Cena im je sa popustom 12600 dinara.

    Kakve su ove Dalbello pancerice vredi li za ove pare da ih uopšte razmatram?

  3. #113
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Vidim da pises da ti je stopalo 29cm. Mislim da ce ti 30.5 biti prevelike. Ako nisi uspeo da udjes u taj jedan model 29.5, probaj dalje...Kreni sa 29,pa 29.5 i vidi sta ti lezi.


  4. #114
    Junior Member
    Datum registracije
    27.02.2009
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Da po merenju ispada da je stopalo 29cm, ali kad sam probao pancerice jedino mi je Nordica 30.5 bila taman, u ove 30.0 i 29.5 nisam mogao ni da uđem. Uzeo bih tu Nordicu bez razmišljanja da nije bio Flex 65 :-(

    Kontam da su Nordica i Dalbello nebo i zemlja, ali taj flex i u toj veličini nema šanse da nađem za te pare, a ni približne...

  5. #115
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Nisi mogao da obuješ zbog visokog risa koji si pominjao ili noga prodje, ali su ti tesne unutra?
    Neverovatno mi je da moraš 15mm duže da uzmeš. Peta će da ti bude u vazduhu. Koji broj si uzimao u rentalu?

    Ja nosim patike 28.5 i pancerice su mi 28.5. Razmišljam da probam i manje.

  6. #116
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Osim ako nemas ekstremno kratke prste na nogama (nesrazmerno kratke u odnosu na duzinu celog stopala), ne postoji ni teorijska sansa da ti treba cipela za celu skoljku veca od merene. Ako je ris problem, mora se naci odgovarajuca cipela sa dovoljnom visinom ili prepravkom dobiti na volumenu, nikako ne ici na povecanje broja jer stopalo nece pratiti samu liniju i oblik skoljke sto kasnije dovodi do drugih problema.

  7. #117
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Filke Pogledati poruku
    Da po merenju ispada da je stopalo 29cm, ali kad sam probao pancerice jedino mi je Nordica 30.5 bila taman, u ove 30.0 i 29.5 nisam mogao ni da uđem. Uzeo bih tu Nordicu bez razmišljanja da nije bio Flex 65 :-(

    Kontam da su Nordica i Dalbello nebo i zemlja, ali taj flex i u toj veličini nema šanse da nađem za te pare, a ni približne...
    Razlika između tih 29 i 30.5 je 1,5 ili čak 2cm to je preeeeveliko

  8. #118
    Junior Member
    Datum registracije
    27.02.2009
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    E jb*ga, što ne rekoste ranije
    Jeste verovatno je do visokog risa što nisam mogao uopšte da obujem ove druge modele, jedva sam uleteo i u ove Dalbello 30.5, ali posle nekih 20-tak minuta na nogama bile su mi ok posle početnog ubijanja risa.
    Elem, hvala svima na savetima ipak sam na kraju uzeo gore pomenute Dalbello u veličini 30.5cm. Probao sam ih, obuvao, sazuvao, stajao u njima nekih 40-tak minuta i na kraju odlučio da ih uzmem s obzirom da sutra da idem na skijanje,
    a ništa nisam našao ni približno da mi odgovara u tom cenovnom rangu i sa tim flexom. Možda sam pogrešio, pokazaće vreme, ali što se tiče dužine cipele, unutrašnje cipele čini mi se da su mi ove 30.5 Dalbello skroz ok.
    Skidao sam unutrašnju cipelu i kad samo nju obujem tačno mi je knap...

    P.S. @Mordred
    Ja nosim patike 30cm, ali čini mi se da patike i pancerice nemaju mnogo veze.

  9. #119
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Javi kako je prošlo na stazi.

  10. #120
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    ne postoi skoljka x.5 , samo x.0 , osim scarpa koja je obrnuto
    samo ulozak ide na svaki +0.5 (mislim da sam pisao o tome)
    naravno mozda gresim pa primam ispravke

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •