Strana 19 od 24 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #181
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Da li su pancerice sa podešavajućim flexom 120-140 too much za celodnevno skijanje? Ćerki su jedne zapale za oko, ali nisam baš sigurna da je pravi izbor.

  2. #182
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od neo031 Pogledati poruku
    Da li su pancerice sa podešavajućim flexom 120-140 too much za celodnevno skijanje? Ćerki su jedne zapale za oko, ali nisam baš sigurna da je pravi izbor.
    Ако јe masivna, snažna, sa izvrsnom tehnikom, voli brzu vožnju po izrazito teškim terenima, onda možda može da se razmisli.

    Šalu na stranu, ja za fleks od 140 nisam ni čuo, a inače ne verujem u "podešavanje fleksa".

  3. #183
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    https://www.skibartlett.com/ski-race...ot-2020-p15565

    Evo konkretnih pancerica. Mislim da ćemo ipak tražiti neku light varijantu, oko 100-110 biće taman

  4. #184
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od neo031 Pogledati poruku
    Mislim da ćemo ipak tražiti neku light varijantu, oko 100-110 biće taman
    Ispravno. Oznaka RD na ovima kaže da nisu za rekreativno uživanje.

  5. #185
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  6. #186
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Bio da probam jos jednom Nordica Sportmashine 90 pancerice. Leva kao salivena na moje levo stopalo i nogu (duzina i sirina i sam osecaj dok sam je imao na sebi) a kod desne imam bas blagi pritisak (cak ne mogu ni da ga definisem kao neki bol jer to nije) ispod skocnog zgloba. Tu mi je kao malko ispipupcenje kosti koje je za nijansu izrazenije kod desnog sto je i normalno jer mi je desna noga jaca. Inace imam usko stopalo bez izrazenog risa i ravne tabane. Kada sam pitao da li da kada kupim radim boot fiting prodavac mi rece da bi bilo bolje da prvo skijam pa tek onda vidim da li da se to rado jer ce ulozak da se formira prema stopalu. Iskreno ja sam nesto skeptican jer ako na prvo obuvanje osetim tu blagu nelagodnost kako li ce da bude posle duzeg nosenja. Inace mi preostaje sve manje vremena da kupim pancerice jer polako nestaju one koje imaju moju velicinu.
    I da na pomenem da sam u jednoj radnji da je ovde ne rfeklamiram bar 15 minuta nosio doticen i kao da sam manje osecao tu nelagodnost. Sto rece tada prodavac do sada bi vec se zalili na to. Doticne pancerice su sirine 102. Meni noga mislim da cak i nije 102 vec i za par milimetara uza. Ali to je nekako razlicito kod razlicitih meraca velicine stopala u radnjama.
    Sve ovo pitam jer mi nekako ovaj model taj koji bi bio najpriblizniji za moje stopalo. Ostali proizvodjaci ili su uski ili su kao Head/Atomic siroki. Neke nisam probao jer ili nemaju moj broj ili su ipak skupi za mene kao pocetnika.

  7. #187
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Prosto je-ako imas srece ubosces iz prve, sve teorije su upravo samo to...cipela "nije ista" na -10, 0 i +5 a kamoli u na 1h,4h, ili ceo dan.
    MOJE licno iskustvo-tek 3ce sam ubo da mi bas-bas pasu...prethodnih 2je kupio skijao i prodao.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  8. #188
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Mogu da ubodem Head one me ne zuljaju ni po duzini ni po sirini ali su siroke mislim 106. A meni je noga možda 100 i 102 zavisi od onih plasticnih meraca. Eto one mi ne smetaju.
    Ja baš nemam para da svake godine menjam pancerice. 🙂

  9. #189
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    Bio da probam jos jednom Nordica Sportmashine 90 pancerice. Leva kao salivena na moje levo stopalo i nogu (duzina i sirina i sam osecaj dok sam je imao na sebi) a kod desne imam bas blagi pritisak (cak ne mogu ni da ga definisem kao neki bol jer to nije) ispod skocnog zgloba. Tu mi je kao malko ispipupcenje kosti koje je za nijansu izrazenije kod desnog sto je i normalno jer mi je desna noga jaca. Inace imam usko stopalo bez izrazenog risa i ravne tabane. Kada sam pitao da li da kada kupim radim boot fiting prodavac mi rece da bi bilo bolje da prvo skijam pa tek onda vidim da li da se to rado jer ce ulozak da se formira prema stopalu. Iskreno ja sam nesto skeptican jer ako na prvo obuvanje osetim tu blagu nelagodnost kako li ce da bude posle duzeg nosenja. Inace mi preostaje sve manje vremena da kupim pancerice jer polako nestaju one koje imaju moju velicinu.
    I da na pomenem da sam u jednoj radnji da je ovde ne rfeklamiram bar 15 minuta nosio doticen i kao da sam manje osecao tu nelagodnost. Sto rece tada prodavac do sada bi vec se zalili na to. Doticne pancerice su sirine 102. Meni noga mislim da cak i nije 102 vec i za par milimetara uza. Ali to je nekako razlicito kod razlicitih meraca velicine stopala u radnjama.
    Sve ovo pitam jer mi nekako ovaj model taj koji bi bio najpriblizniji za moje stopalo. Ostali proizvodjaci ili su uski ili su kao Head/Atomic siroki. Neke nisam probao jer ili nemaju moj broj ili su ipak skupi za mene kao pocetnika.
    Vidim da si iz Beograda. Otidi u Bulevar Oslobođenja u Rosinjolov Ski šop. Pogledaj da li ćeš naći neki Alltrack model u fleksu (i ceni) koji ti odgovara.

    Zimus sam uzeo alltrack flex 110 i prvi put u životu sam iskusio da me nikad ništa ne žulja. Mislio sam da je to u principu nemoguće.

  10. #190
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    +1 za alltrack, uzeo prosle godine stariji model na istom mestu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •