Strana 8 od 24 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #71
    Senior Member Bitterman avatar
    Datum registracije
    10.12.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC; Coreupt Banger
    Godina
    35
    Poruke
    156

    Podrazumevano

    Slazem se sa tobom, ne treba preterivati. 120 sam naveo onako, kao primer. Otprilike bih isao do nekih 110 maksimum. Imam neki osecaj kao da su mi omeksale i da bi mi trebalo nesto tvrdje, tacno mi fali jos malo otpora kako bi to bilo to, da se stisne do maksimuma.

  2. #72
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    A da ti slučajno nisu prevelike? Da li si poredio dužinu stopala sa veličinom pancerica (Mondo Point)? Kod mene je sužina stopala tačno 310 mm i koristim pancerice veličine 31. Nije mali broj skijaša kod kojih je ta razlika 2 cm pa i više.

  3. #73
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja se ne bih zakleo da im je kalup isti za različite flexove.
    Pre neku godinu kada sam uzimao Nordicu, model Speedmachine probao sam istu veličinu i model sa različitim flexom. Mislio sam da uzmem 120 a na kraju sam uzeo 130 zato što mi je mnogo bolje legla na nogu od 120!?
    (naravno Nordica flex brojevi su nešto drugo u odnosu na druge proizvođače, ali bi logično bilo da je 120 isti ili barem udobniji od 130 )
    I izgled im je bio isti, moguće je da su bila različita "godišta" i otuda i udobnost

    @Bitterman: moguće da taj osećaj imaš zato što ti se uložak sabio korišćenjem i da sada imaš nešto više prostora..

  4. #74
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @wlad

    Skoljka bi trebalo da je identicna, proizvodjace bi kostalo citavo bogatstvo kad bi za svaki flex koristili drugi kalup (ili obrnuto, kad NE bi za razlicite flexove istog modela koristili isti kalup)
    130 ti je verovatno mnogo bolje "legla" od 120 jer sa svakim jacim flexom dolazi i kvalitetniji ulozak.

    Meni se to isto desilo sa Salomon X-Max, 130 mi je mnogo bolje legao nego 120. Cipela je inace san snova, ali mi je na zalost ipak bila preuska :(
    Razlika u kvalitetu uloska za samo 10 flex poena je bila bas jako izrazena!
    Na kraju sam uzeo Atomic LiveFit 120 (102mm sirina stopala).

    @Bitterman

    Koliko si visok/tezak i na kom nivou skijas? Od toga ce ti najvise zavisiti odgovarajuci flex.
    Usput, koji broj nosis? Ja idem na visi flex pa ako nosis isti br (26,5) i jos uvek si zainteresovan, ti javi.
    Cipele imaju 12 dana na snegu, apsolutno su kao nove.

    Inace, wlad je u pravu da taj "mekaniji" osecaj mozda imas zbog sabijanja uloska. Takodje je moguce i da je skoljka vremenom omeksala od konstantnog savijanja (ako ih imas vec neko vreme).
    A moze biti i da si jednostavno napredovao, pa ti treba jaci flex!

  5. #75
    Senior Member Bitterman avatar
    Datum registracije
    10.12.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC; Coreupt Banger
    Godina
    35
    Poruke
    156

    Podrazumevano

    @stekan

    Nisu mi velike, kada su raskopcane i kada stojim ispravno prsti mi blago udaraju u prednji deo, dok kada se zakopcaju i nagnem se napred sve dodje na svoje.

    Cipele imam koji dan kasnije od dana prikljucenja na ovaj forum, nekih 40-ak dana na snegu sve ukupno.

    Glavni problem je sto imam siroko stopalo i velke listove (fudbal), i kada kazem da mi fali malo otpora to je otprilike onaj deo za koji ne mogu da zategnem pancericu do kraja, vec opustam kopcu jer pocinju da me bole noge strasno, mada kad se bolje prisetim nije ni to, isao sam i do maksimuma i opet mi je meko nekako...

    Na kraju svega pitam se da li je jedino resenje Vacuum Fit?!

  6. #76
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Talking

    Rešenje je da probavaš 10tak drugih cipela i da vidiš da li ti neka odgovara

    Ja imam kontra problem, moram gornje kopče da zakopčavam do kraja

    Generalno, ako je uložak tanak, teže se "razgazi", ako je deblji prednost je da je udobniji i topliji ali se zato vremenom razgazi i moraš da menjaš cipelu...

  7. #77
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    A ja nosim pancerice 26,5cm a iskreno razmisljam da probam i 26cm... U sobi 26,5cm kad obujem udaraju prsti, a kad skijam 2 sata imam utisak da kad se rasporedi noga, mogu i 26cm da obujem... Verovatno ne bi bilo udobno ali mislim da bi jos bolji osecaj prenosa komandi na skije imao...

  8. #78
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Ako ti pance koje imas odgovaraju, pokusaj da nadjes isti model u 26 velicini. Skoljka je ionako iste velicine, samo je ulozak malo postavljeniji (deblji) ali i on ce da se sabije nakon 5 dana na snegu. Mozes i da ih zagrejes pa da budes u njima ali po meni je bolje da poneses oba para sa sobom (kad mozes) i onda skijas par sati u novim pa kad pocnu da zuljaju predjes u stare. Koliko skijaskih dana imas na cipelama (26.5)?

  9. #79
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    A ja nosim pancerice 26,5cm a iskreno razmisljam da probam i 26cm... U sobi 26,5cm kad obujem udaraju prsti, a kad skijam 2 sata imam utisak da kad se rasporedi noga, mogu i 26cm da obujem... Verovatno ne bi bilo udobno ali mislim da bi jos bolji osecaj prenosa komandi na skije imao...
    Ja i ti imamo istu duzinu stopala . Mislim da ti nije problem duzina nego sirina pancerice. Koja ti je sirina pancerice a koja ti je sirina noge? Bolji osecaj prenosa komandi na skije ces imati sa uzom pancericom. Zato su i sve takmicarkse pancerice uske. A i one za napredne tesko da nadjes ako imas sire stopalo. Evo ti primer jedne od retkih sa jacim fleksom a za sire stopalo:

    http://www.skinet.com/ski/gear/tecni...2-120-hvl-2014

    Ja bih je rado probao ali ne znam kod nas ili u okolini gde bih mogao da je nadjem?

  10. #80
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Gde cete uzu od Dobermana Nemam problem, samo kazem da cu verovatno probati i 26cm

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •