Strana 6 od 24 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #51
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    60 flex je za svakoga mekano, i ma koliku imao težinu 80-100flexa ti neće biti pretvrdo. Tvrđa cipela je obično manje udobna, ali ne mora da znači. Težim ljudima (fizički, ne mentalno ) treba tvrđa cipela, takođe i agresivnijim skijašima..

    Ali osnovno je da ti model "legne", da te nigde ne žulja i da je udobna cipela, da drži nogu a za ostalo ćeš lako

  2. #52
    Member
    Datum registracije
    13.10.2012
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Hvala wlad.

    Probao sam Head Vector 100X i Salomon Impact X i obe su mi udobne, ali definitivno se oseca da su dosta tvrdje i cvrsce od mojih. S obzirom da volim da eksperimentisem i sa brzinom i sa tehnikom, a pritom i da skijam ceo dan, u dilemi sam da li bi mi 90-100 flex odgovarao ili da ipak za sada uzmem 80.

    Koji se flex generalno preporucuje za malo tvrdje i brze skije (srednji-napredni nivo)?

  3. #53
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Posto imam salomon impact mogu samo da ti ga toplo preporucim,neces pogresiti
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #54
    Member
    Datum registracije
    24.12.2012
    Poruke
    66

    Podrazumevano

    Dalbello Blaze 100 MS 2015
    ili
    Dalbello Viper 110 2014 ?
    Imam 110 kg skijam carving i brzo

  5. #55
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od .Bole Pogledati poruku
    Dalbello Blaze 100 MS 2015
    ili
    Dalbello Viper 110 2014 ?
    Imam 110 kg skijam carving i brzo
    Probaj pa vidi. Niko ti ne moze reci sa sigurnoscu koja ce vise da ti lezi.
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  6. #56
    Member
    Datum registracije
    24.12.2012
    Poruke
    66

    Podrazumevano

    Pa nesto se plasim ove 110 kako ce mi leci na stazi,mada cijenim da mi je bolje ici sa 110 jer posle 2 sata skijanja meni se vec olabavi sve,jer sam tezak i krupan.
    Mozda neka sugestija pri probanju

  7. #57
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Sta si do sad vozio,koji flex? Ja sa tom kilazom koristim 120 flex,mada mislim da sam mogao i na tvrdje da idem. sve zavisi od skijasa do skijasa sta ce izabrati,tj sta mu treba. Zavisi naravno, i od toga koliko agresivno vozis. U svakom slucaju,na tvom mestu se ne bih plasio da probam sa tvrdocom 120-130. a za konkretan model ne moze niko da ti kaze. najbolje sam znas sta ti pasuje

  8. #58
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    skroz se slazem da moze slobodno veci flex... posebno sto imam utisak da je dalbello meksi kad se uporedjuje sa istim flexom drugih proizvodjaca...

  9. #59
    Member
    Datum registracije
    24.12.2012
    Poruke
    66

    Podrazumevano

    Pa evo da vam kazem nisu pri meni stare pance,pa se ne sjecam flexa ali je tu nedje cini mi se oko 80 bio,jer su mi stare 4 godine pance.Sad sam probao ove 110 i one su mi dobro legle,imam bas siroka pereja sto bi se reklo pa su mi stegle sa strane posle pola sata,i covjek u radnji ih je ono stavio na neki aparat da zagrije i sad mi je bolje leglo opet ih nosio pola sata i mnogo je lakse,ali nije sasvim savrseno i dalje malo steze ali ne boli,cijenim da bi tako trebalo da bude.
    Probao sam ove od 100 flexa ali su mi one labave malo.
    Volim agresivno da vozi zbog toga i mijenjam jer su stare bas labave postale.
    Ne znam sta da radim,razmislicu ova dva dana,bojim se da ako uzmem da mi posle par sati skijanja ne pocne da boli ono sa strane

  10. #60
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Nema veze flex sa stezanjem u stopalu. zbog tog problema treba da trazis pancericu sa sirim last-om. Probaj sa nekim Salomonom npr. opet stojim iza toga da treba da potrazis 120-130 flex

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •