Strana 11 od 24 PrvaPrva ... 91011121321 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #101
    Junior Member
    Datum registracije
    24.03.2015
    Godina
    33
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Procitao ,rukovodicu se ovim upustvima hvala

  2. #102
    Junior Member
    Datum registracije
    18.02.2014
    Godina
    34
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Ove zime sam odlucio da kupim svoje prve pancerice, dojadilo mi je iznajmljivanje, procitao sam dosta vezano za izbor pancerica, ali nisam siguran koliki flex da uzmem. Nivo znanja pa mojoj (da kazem sto objektivnijoj ) procjeni 5/10, s tim da planiram da jos napredujem, da usavrsim skijanje, visok sam 188cm i tezak oko 100kg. Fizicki sam dosta spreman, tako da na skijanju ne pravim pauze. Zivim u Podgorici, obisao sam sve prodavnice i nasao par modela koji mi odgovaraju, ali te pancerice sto sam ja gledao nemaju flex veci od 90, pa me je strah da nisu premekane za moju kilazu.
    Pozdrav

  3. #103
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od antrax Pogledati poruku
    Ove zime sam odlucio da kupim svoje prve pancerice, dojadilo mi je iznajmljivanje, procitao sam dosta vezano za izbor pancerica, ali nisam siguran koliki flex da uzmem. Nivo znanja pa mojoj (da kazem sto objektivnijoj ) procjeni 5/10, s tim da planiram da jos napredujem, da usavrsim skijanje, visok sam 188cm i tezak oko 100kg. Fizicki sam dosta spreman, tako da na skijanju ne pravim pauze. Zivim u Podgorici, obisao sam sve prodavnice i nasao par modela koji mi odgovaraju, ali te pancerice sto sam ja gledao nemaju flex veci od 90, pa me je strah da nisu premekane za moju kilazu.
    Pozdrav
    Slicnih smo gabarita, ja mozda malo bolje skijam, ti definitivno u boljoj kondiciji. Meni je bila preporuka izmedju 100 i 120. Na kraju zavrsio sa Salomon x pro 100 sa malo dodate tvrdoce (cipela moze jos malo da dotegne) i super zadovoljan.

  4. #104
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Šta mislite o ovoj pancerici? Ima li neko nekih iskustava?
    Salomon X SPORT X100


  5. #105
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ako je to kojim slučajem naslednik serije XWAVE, onda sve najbolje. Ja jednu XWAVE 10 trošim već 9 sezona. Ne menjam je dok se ne raspadne.

  6. #106
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Nisam siguran da li je i čiji naslednik, ali ne uspevam da nađem ništa na netu, osim da je izgledom gotovo identična ovoj na slici. Ovo X je pretpostavljam oznaka za seriju, namenjenu InterSportu, pa je neka varijanta slična ovoj, sa drugom oznakom...


  7. #107
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Kupio sam ih danas. Isuviše dobra cena da bih ih propustio, a udobnije su mi od neke Nordice i Atomica u istom rangu.


  8. #108
    Junior Member
    Datum registracije
    27.02.2009
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Pozdrav,

    Pošto idem za koji dan na skijanje planiram da pazarim nove pancerice po prvi put, do sada sam uvek iznajmljivao, ako ne uspem da nađem nešto odgovarajuće moraću i ove godine :-)

    Naime skijaški nivo je neki što bi se reklo Begginer-Intermediate, masa oko 100kg, tako da kapiram da bi Flex trebalo da bude oko 80, Mondo size bi trebalo da je 29 i cena 100 do 150evra max.

    Po domaćim radnjama u BG jedino što sam uspeo da pronađem u toj veličini u tom cenovnom rangu su HEAD Next Edge 85 čija je cena na popustu trenutno 10.500 dinara.

    Šta mislite o pomenutim pancericama ili za te pare ili malo više para može da se nađe nešto bolje?

    P.S. Kontam da dok ne probam pancerice ne mogu da donesem bilo kakav sud, ali reko ajde da prvo pitam za mišljenje pa ću da idem da probam, ako valjaju :-D

  9. #109
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Za pocetak,predlog za kupovinu pancerica ne moze biti isti kao predlog za kupovinu odredjenog modela skija. Pancericu biras po svom stopalu. Ono sto tebi odgovara i udobna je pancerica,koja dobro drzi nogu,nekome moze biti presiroka,nekom drugom odvratno neudobna...Kod kupovine pancerica,kljucno je ISPROBAVANJE,uz veoma pozeljni,nadzor iskusnog prodavca,koji poznaje materiju...Za pocetak,mislim da 100kg i Flex 80, ne idu ruku pod ruku,bez obzira na tvoj nivo skijaskog znanja...Ja bih ipak gledao nesto 100+ flexa,mozda cak i 120... Nemas razloga da se bojis 'pretvrde' pancerice ukoliko ti nije previse neudobna,od odnosno ako te ne pritiska,zulja...


  10. #110
    Junior Member
    Datum registracije
    27.02.2009
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Slažem se da mora se proba. Bez toga je svaka diskusija suvišna. Uglavnom širina stopala iliti LAST nije problem (čini mi se da je standardna oko 100 mm), ris je malo viši tako da tu mogu da imam problem. Probao sam neke polovne danas čisto da vidim orjentaciono koja mi veličina odgovara i iako mi je dužina stopala koju sam dobio merenjem oko 29cm pancerice koje su 295 mi ne odgovaraju ne mogu uopšte da ih obujem, dok su mi 305 sasvim ok...

    Inače ispostavilo se da tih HEAD Next Edge 85 pancerica, čija je cena na popustu 10.500, zapravo nema na stanju u prodavnici tako da sam se džabe cimao.
    Takođe nigde nisam nišao nikakve nove pancerice u broju 300/305 ispod 17.000 dinara.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •