Strana 3 od 24 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 236

Tema: Pomoć oko kupovine novih pancerica

  1. #21
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    u tom broju samo muske na zalost...

  2. #22
    Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    41
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Nebitno je da li je muska ili zenska, cak ni njoj nije bitno, bitno je samo da je pancerica uska koliko toliko

  3. #23
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Iskreno, ja se razumem najvise u Nordica modele, tu je 100mm najmanja sirina, osim Dobermanna koji je race cipela...

  4. #24
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Nisam neki streucnjak,ali ako juri uzu pancericu,neka pogleda Lange modele...

  5. #25
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Prodao Nordica pance, sada probam druge modele.

    Stopalo mi je široko, zglob prosečan, pancerice width 104 uglavnom mi ne drže zglob.

    U PB probah Dalbello Aerro 85, kao salivene.

    Šta mislite o navedenom modelu? Predložite i alternative...

  6. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    06.01.2014
    Poruke
    8

    Podrazumevano Pancerice

    I meni bi značila mala pomoć, ako je moguće.
    - Ko u BG radi bootfitting?
    - Kako da procenim potreban flex?
    - Konačno koju pancericu odabrati?

    Znam da je teško napamet dati savet, pa evo nekih pojedinosti koje mogu pomoći u tome:

    Proskijao sam kao mali, ali sam napravio više nego decenijsku pauzu i zadnje 2 godine se vraćam u formu.
    Računam da sam prosečan skijaš (ni manje ni više), ali različiti su kriterijumi, pa to i ne govori previše. Bez problema spuštam sve (uređene) staze, možda me malo gnjave neke crne, ali cenim da je za to jedini krivac nešto tanja kondicija, višak kilograma... Tehnika onako... davno sam imao 7 godina, kada sam učio skijanje (sad mi je 40), ali snalazim se solidno, manje uz neki samouki carving, više old school prebacivanje težišta i rotiranje gornjeg dela tela.
    Mere su mi sledeće: h-195cm, w-105kg, nadam se sledeće godine 10 manje , potkolenica mi je duža, list srednje tanji, a stopalo usko.

    Isprobao sam dosta modela pancerica prošle i ove godine i ni jedne nisu baš savršene - znači moralo bi malo da se poradi na njima. Uglavnom imam bolne tačke na čukljevima (unutrašnja strana), a ne retko me boli i stopalo.

    Za sada se razmišljam o Salomon x-max 100. X-pro serija mi je nekako šira za moje stopalo (bar mi se čini). Znam da se x-max 100 vode kao Race serija, ali po ocenama na net-u izgleda da to i nije baš tako. Na dosta mesta piše da su udobne i da imaju solidan uložak zbog čega su i tople.

    Svakako, pre svega želim udobnu i toplu cipelu za po ceo dan na stazi, a valjalo bi i da me cipela tera ka daljejm usavršavanju, kad poželim malo agresivniju vožnju. Znam da je to kompromis, pa mi zato i treba vaše mišljenje.

    Na samo probanje tvrdoće u radnji ne mogu da se oslonim jer nije isto na +20C i -15C na stazi.

    Dajte neke smernice

    Hvala unapred!

  7. #27
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Prošle godine sam prešao sa Nordike The Beast na NRgy H2.Imam široko stopalo sa niskim risom, koje je uze oko tetive i imam jači list. Sve ovo je vrlo nezahvalno za traženje idealne cipele.
    Sa starom cipelom sam imao jezive bolove u delu gde je stopalo najšire ali sam barem sve drugo mogao pristojno da stegnem dok se nije cipela razlabavila. Prelaskom na novu sam dobio veći komfor u predelu stopala ali nažalost da bih dobio odgovarajuće zatezanje toliko moram da ih zategnem da maltene prekinem cirkulaciju, što se naravno krajnje negativno odražava na držanje toplote naročito kada su temperature ispod -10C. Pre neki dan na -15 su mi se oba stopala zaledila do bola, bukvalno.

    Čitao sam i gledao malo i ono što deluje da se najvise može prilagoditi obliku stopala je Fischer vacuum serija. Mene konkretno zanima model Ranger 12.

    Sve je tu super sem cene koja je stvarno jako visoka, pa me zanima da li neko ima iskustva uopšte sa vacuum serijom od Fischera i šta bih eventualno još nešto drugo mogao da pogledam.

  8. #28
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    @Hornet
    Nemoj sam da biras pancerice, to je uloga "bootfitter-a" da ti kaze prema tvojoj nozi i gradji sta ti odgovara, koji flex i da ti ih modifikuje ako treba.


    @Magic
    Pogledaj Salomon X Max i X Pro. Cela skoljka se siri zagrevanjem, ako je potrebno. Ja sam uzeo X Pro i prezadovoljan sam.

  9. #29
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Sto se tice vakuma, Gora je do sada imala relativno skroman izbor. Tu mislim na raspolozivost po brojevima (posebno velikim). Nisam siguran da imaju taj Ranger 12. Verovatno su se i oni plasili da naruce vise, jer su cipele skupe. Ali kazu da su se razbili sa prodajom ove sezone, pa ce uskoro valjda biti bolji izbor i mozda bolje cene.

    Ja nemam iskustva sem probanja u prodavnici, tu su me vakum pance iznenadile jer su i bez vakumiranja meni licno vrlo udobne i nalezu mi fino na stopalo i potkolenicu.

    Mnogi su se zalili da su vakum cipele hladne. Da li je to zbog toga sto ljudi previse stezu ili je ulozak stvarno hladan, ne znam.

    Sto se tice ostalih opcija Salomon kod nas ima modele koji imaju opciju termalnog modifikovanja cele skoljke. Kako to radi u stvarnosti ne znam. Generalno za sve te stvari je potrebno da se majstori uhodaju. Mislim da beosport najvise radi bootfitting kod nas.
    Ja sam kod njih blago prosirio moje Nordika pance, osecam boljitak ali nisam hteo da radim nista agresivno na skoljki.

  10. #30
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Malo sam se raspitao i probaću prvo u Beosportu nešto da uradim sa pancericom kuju već imam.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •