Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: vosak na skijama

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    17.03.2010
    Godina
    62
    Poruke
    31

    Podrazumevano vosak na skijama

    Ovakva tema je već bila na forumu,ali toliko je odmakla od početka ,da mislim da je bolje početi iznova.
    Na ovom forumu sam naišao na snimak "mazanja" skija voskom,tako da umjesto peglom,vosak se nanosi hladnim mazanjem i grijanjem fenom.
    Kako prošle godine nisam čestito ni skinuo stari vosak,za svega 4 dana skijanja,odlučio sam se da skije "feniram".Naime, skije sam namazao voskom,ostavio na suncu,a zatim fenom ga još bolje otopio i špahtlom razmazao.
    Još nisam probao efekat takvog voskiranja,pa pitam,kakva su mišljenja ili vaša iskustva o ovakvom nanošenju voska na skije?
    Pozdrav svima

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Mislim da sam ja taj GENIJALAC koji je to prvi put pomenuo ja sam pokusao sa onim industriskim fenom koji ima mnogo vecu temperaturu, efekat je bio odlican ali je i skija bila vruca pa mi se sve to nije svidelo. Doduse probao na staroj skiji. Mislim da je mnogo bolje kupiti staru peglu i odraditi to, stvar je u tome sto industiski fen ima manju temperaturu a greje celu skiju, dok pegla ima vecu-sto je bolje za vosak i samu podlogu, a posto pegla preleti preko skije ne stigne da je zagreje. Teperatuta nanosenja je 100 ili malko vise stepeni, sto pise i na raznim voskovima. E sad kako uzeti staru peglu i nastelovati 100nak stepeni to je vec pitanje..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •