Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 51

Tema: Koje vezove da stavim?

  1. #21
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ako ti kočnice odgovaraju (širina) uzimaj to je dobar vez (Elan = Tyrolia). Po pravilu ako vez ima široke kočnice (fabričke) sledi da je projektovan na veća naprezanja (od strane širih skija).
    Veci moment sile podnosi

  2. #22
    Member
    Datum registracije
    15.10.2014
    Godina
    54
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Stavio vec i odlicno se uklopili, hvala

  3. #23
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Imam jedno pitanje za iskusnije sa turnom opremom (posto je ja nikad nisam koristio).

    Pre nekog vremena sam kupio salomon guardian din16 vezove i sad gledam na sta da ih montiram:
    1. Line prophet 98 koji mi je skija za svaki dan i sve uslove. Tezina daski je negde oko 4400 grama.
    2. Coreupt born to drop - oruzje za cist i dubok puder - tezina 4600 grama (u slucaju da na njih montiram guardiana povukao bi ih sa oglasa)
    3. Neke trece daske za puder koje bih kupio nakon prodaje coreupt-a u duzini preko 195 i (pre)velikoj tezini.

    E sad, montirao bi ih bez razmisljanja na line ali ne znam koliko bih izgubio na funkcionalnosti u "svakodnevnim" uslovima. Plus za line je i sto je prigodniji za skijanje u prolece kada bih najcesce i isao na turu.
    Sa druge strane, posto guardian nije cist turni vez, on je vise za neke minimalne uspone u okviru ski centra kad se "hvata" dodatni m2 netaknutog pudera, a svakako da bih za to najradije koristio siru skiju mada ni line nije los za te uslove.

    Hvala na pomoci
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  4. #24
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Imam jedno pitanje za iskusnije sa turnom opremom (posto je ja nikad nisam koristio).

    Pre nekog vremena sam kupio salomon guardian din16 vezove i sad gledam na sta da ih montiram:
    1. Line prophet 98 koji mi je skija za svaki dan i sve uslove. Tezina daski je negde oko 4400 grama.
    2. Coreupt born to drop - oruzje za cist i dubok puder - tezina 4600 grama (u slucaju da na njih montiram guardiana povukao bi ih sa oglasa)
    3. Neke trece daske za puder koje bih kupio nakon prodaje coreupt-a u duzini preko 195 i (pre)velikoj tezini.

    E sad, montirao bi ih bez razmisljanja na line ali ne znam koliko bih izgubio na funkcionalnosti u "svakodnevnim" uslovima. Plus za line je i sto je prigodniji za skijanje u prolece kada bih najcesce i isao na turu.
    Sa druge strane, posto guardian nije cist turni vez, on je vise za neke minimalne uspone u okviru ski centra kad se "hvata" dodatni m2 netaknutog pudera, a svakako da bih za to najradije koristio siru skiju mada ni line nije los za te uslove.

    Hvala na pomoci
    Tadija, bar jedan odgovor si i sam dao, guardijan je vise freeride vez nego turno pa tako ga i posmatraj, i neces izvubiti nista na svakodnevne aktivnosti, ali svakako ga mozes koristiti i kao turno vez samo je tezi.
    Tacnije on a i sve verzije tyrolija turno vez su pravljeni za konkurenciju baron/duke a da imaju funkcionalnost diamir veza.
    Na koje ces daske da go postavis zavisi od toga za gde ces komplet upotrebljavati. Prolecne ture nemaju mnogo pudera, a mestimicno i dosta tvrde terene, do zaledzenih sekcija.
    A da, za minimalne uspone za da se uhvati koja dobra linija skie mogu i na ledza, a ako ne onda na skijanje treba nositi i koze...a da ne pricam i za turno cipele sa bar 40° naklona. Freeride cipele sa kobajagi walk opcijom do 20° naklona nisu turno cipele.

  5. #25
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Kakvu funkcionalnost misliš da bi izgubio sa turnim vezovima? Ja imam Tyrolia Ambition 12 na Movement Jam skijama, ne osjećam neku razliku - mada doduše nemam dva para identičnih skija da uporedim. Kao što trendo reče, trebaće ti i kože za bilo kakav uspon. Za cipele se ne bih složio - ja sam pravio par uspona od 300-njak metara visinske razlike sa Dobermann 130 EDT cipelama Ima razlike u poređenju sa iznajmljenom namjenskom turnom opremom (sa sve onim "pin" Dynafitovim vezovima), pogotovo na ravnom, gdje je Dobermann malo naporan pošto si stalno nagnut naprijed. Tako da sam malo češće morao da drndam one podizače (između 0, 5 i 10 stepeni). Ali za takve manje uspone (sat ili sat i po uzbrdo) stvarno nije problem da se izdrži.

  6. #26
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Eto, na pocetku mi je plan bio da ih montiram na sire skije, a sad sam skoro pa siguran da cu da ih montiram na ove uze.

    @oggy Sto se tice gubitka funkcionalnosti mislio sam na gubitak flexa skije (u poredjenju sa look p18 koji je sad na skiji) posto je guardijan ipak full frame vez. Drugo za sta se brinem je cvrstoca samog veza, plasim se da ne pocne da se raspada vez posle nekog vremena (jer mnogo vise koristim uze skije), ipak ima mnogo pokretnih delova a ja sam tezak (a mozda je ovo i neopravdani strah).
    Hvala vam na pomoci!

    PS @wlad sta ti mislis, je l i dalje koristis duke, kako te sluzi?
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  7. #27
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da, na Line skijama je Duke, jak je kao zemlja, čvrst i ne mrda

    Danas sam ga pošteno iskoristio, sjajan dan na Kopaoniku a bordera i skijaša van staze malo

    Glavna mana Duke-a kada se ide u ture (to sam možda negde pomenuo) je njegov sistem kako se "otključava" i "zaključava" turni mod, da bi ga zaključao ili otključao moraš da izađeš iz njega - da bi mogao da prebaciš "hepek". To je mana zato što kada si u turi nekada ti ustreba da ga zaključaš, podižeš skiju da se okreneš na primer (ako je otključana skija landara bezveze ) ili da se ispetljaš iz neke situacije - tu je krajnje nepraktično da skidaš skije ne bi li zaključao vez...

    Koliko vidim ovaj tvoj salomon se otključava nazad i ne moraš da se vadiš iz veza što je super.

    Oni pravi vezovi za ture mi deluju "slabašno" da se sa njima gazi po svom terenima, pre svega su pravljeni za ture (i za to su sjajni) - veoma moguće je da grešim ali tako mi na pogled deluje (imao sam prilike da ih držim u rukama - ali ne i da ih koristim).

    Sa druge strane Guardian i Duke su "pravi" vezovi, heavy-duty konstrukcija za pre svega alpsko skijanje a imaš mogućnost i da odeš u ture - i to za npr. mene radi posao pošto retko idem u ture a tu skiju koristim redovno za offpiste...
    (mislim da oba veza idu do din16)

  8. #28
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Drugar moj je kupio prosle godine Armada TsT sa Guardian
    plavim vezovima mislim da je din 16. polovno pa ne znam
    koliko se vez habao pre njega. Kantne su bile prilicno
    istrosene ali to nebitno. Nakon kupovine issao je na neku
    turu na Durmitor i posle smo otisli u Orelle i tamo uopste
    nije stvaljao vez u tour mode ali na prednjoj glavi sraf se
    konstantno izvlacio prilikom voznje. Nakon toga isao
    je na neke megdane i svasta nesto tourirao i evo i dalje
    je vez citav ali ipak mislim da proizvodjach garantuje bolji
    kvalitet od ovog.

    https://goo.gl/photos/gMfaxBpSp9CRY4AM7

  9. #29
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako mu se izvlači osovinica na prednjem vezu moguće je da nema osigurač osovine/šrafa (da je možda stari vlasnik skidao pa nije vratio / ili je otpao), ako je to u pitanju onda je problem lako rešiv (samo nabaci osigurač / podlošku u toj veličini).....

    Ne znam koji je sistem na tom vezu, ako se samo šraf odšravlja onda neka stavi plavi loctite na šraf i neće da se odvrće više
    (ili crveni ako ga nije potrebno odšrafljati za servis)

  10. #30
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Čuo sam za ljude koji skijaju ozbiljan off-piste, sa sve skakanjem sa litica od par metara, sa Dynafitovim pin vezovima - mada sam ja i dalje skeptičan po tom pitanju... Ja za sad nisam imao problema sa ovom Tyroliom, za nekih 12 dana skijanja ove sezone. Mada, ti imaš reputaciju da "malkice" žešće skijaš nego ja - ja nikad nisam uspio da slomim bilo koji vez @wlad: Što se tiče otključavanja nazad, to je katastrofalno riješeno na ovoj Tyroliji. Može da se otključa bez problema, ali se onda u toku hodanja zna nakupiti toliko snijega ispod pete, da moraš par minuta da čistiš vez prije nego što opet škljocne i zaključa. Možda je kod Guardiana to bolje riješeno...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •