Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 51

Tema: Koje vezove da stavim?

  1. #31
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    ...
    Glavna mana Duke-a kada se ide u ture (to sam možda negde pomenuo) je njegov sistem kako se "otključava" i "zaključava" turni mod, da bi ga zaključao ili otključao moraš da izađeš iz njega - da bi mogao da prebaciš "hepek". To je mana zato što kada si u turi nekada ti ustreba da ga zaključaš, podižeš skiju da se okreneš na primer (ako je otključana skija landara bezveze )...


    Oni pravi vezovi za ture mi deluju "slabašno" da se sa njima gazi po svom terenima, pre svega su pravljeni za ture (i za to su sjajni) - veoma moguće je da grešim ali tako mi na pogled deluje (imao sam prilike da ih držim u rukama - ali ne i da ih koristim).

    Sa druge strane Guardian i Duke su "pravi" vezovi, heavy-duty konstrukcija za pre svega alpsko skijanje a imaš mogućnost i da odeš u ture - i to za npr. mene radi posao pošto retko idem u ture a tu skiju koristim redovno za offpiste...
    (mislim da oba veza idu do din16)
    Za prvi deo https://www.youtube.com/watch?v=VHDx...ature=youtu.be mada moze se naci jos toga na netu

    Za drugi deo ...gresis ... http://www.dynafit.com/us/beast-16-binding.html pravi zver, mada kada bih ja danas birao to bi bilo izmedzi G3 ION12 ili Diamir Fritschi Vipec ili eventualno Dynafit radical ft 2.0

    a za cipele...sve je ok, ali mucenje jednom prelije casu ...i onda...naredni cekor, nova kupovina

  2. #32
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @Trendo: nije samo okretanje problem, ova tehnika je sasvim OK za širok prostor, ali ako se ide kroz šumu i spetljaš se kroz jele onda ti treba zaključavanje, nisu džabe "pravi" turni vezovi napravljeni da mogu štapom da se otključavaju/zaključavaju

    Dobar primer si pokazao sa Beast vezom, to je Heavy Duty kategorija i siguran sam da trpi, dok klasičan turni vez kao Fritschi ne bi izdržao skijanje na/van stazi agresivnog skijaša kao što je Tadija
    (za čiste ture OK, ali za stalno skijanje van staze i na stazi ne)



    Koliko sam ja shvatio Tadiju, njemu treba setup da po nekada izađe u turu, a da isti koristi za offpiste...

  3. #33
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Sto se tice cisto turnih vezova, mislim da nijedan sem beast-a ne bih smeo da uzmem.

    Da, @wlad, u pravu si, meni treba setup da ponekad izadjem u turu a da isti koristim on i/ili offpiste. Znaci jedino sto mi ne ide u korist sto se tice montiranja na line prophet 98 je razdrndavanje veza jer ove skije realno koristim mnogo vise od sirokih i neko gubljenje performansi zbog konstrukcije veza (full frame + odignutost od daske). Mislim da smo zakljucili da obe "mane" nece da dodju do izrazaja tako da sam 99% siguran da cu guardiana da montiram na prophet.
    Tako cu imati super skiju za prolecne uslove, a ako bas bude bilo potrebe za nekom turom u duubokom puderu i tu bi trebalo da se snadju pristojno, ipak imaju 98mm u struku sto je do pre koju godinu bio standard za 100% freeride skije.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  4. #34
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Mislim da smo Tadievu dilemu razresili od pre par postova tako da ostalo shvacam kao caskanje i malo mudrovanje , jer sto si starii/vozrasnii to si mudrii a ne pametnii

    Ja sam tih nekoliko primera vezova dao da kada bih ja uzimao i svi su do din 12, tacnije ja i ne gledam nesto jace od din12, a sve te modele koje sam napomenuo su freeride i turno vezovi ne samo turno vezovi. Samo turno vezovi se daleko razlikuju od freeride/turno. Iskreno da kazem i ja sam bio dosta skeptican i zato sam prvi vez uzeo baron a zatim fritschi freeride pro kao laksi i bolje funkcionalan, mada drzi oggieva zabeleska sa snegom i zatvaranje veza. Ali kada bih sada uzimao to bi bile samo vezovi sa pinovima koi su odlicni cak i za on piste, svakako za mene ne za Tadiju , sa obzirom da imam takve cipele za freride turno, mada bih i njih zamenio za scarpa maestrale rs koi imaju bolje freeride karakteristika. Sada ima mnogo proezvodzaca koi imaju taj tip cipela i svi imaju jednu veliku manu, svi su strasno skupi

    Dosta mudrovanja sa moje strane

  5. #35
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne, ne, dobro je čuti različita iskustva.. Da ja uzimam samo turno setup 99% bi išao na neke čisto turne vezove, turno cipele i lake skije - najvažniji deo je uspon

    A ja odem jednom godišnje u turu i onda mi je važnije da je ceo setup pre svega za offpiste/stazu a da može i ture...

    Sama din granica od 16 nije bitna zbog setovanja veza (meni je i za offpiste Duke setovan na 8-9) više zbog toga što na širokim skijama mora da stoji jak vez pošto su sile na vez zbog širine skije daleko veće..

  6. #36
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    wlad: Dynafitovi pin vezovi (bar oni koje sam ja vozio) su namjenski turni, ali ne mogu se otkljucati/zakljucati stapom - mora da se rotira zadnja glava veza. Cisto turno opremu mislim da ne bih nikad kupio - rentirao sam dosad dva-tri puta, i za spusteve je stvarno katastrofa. Osjecaj je kao da skijas na papirnim skijama. Jedan od spusteva mi je posebno ostao u pamcenju, kad sam imao "zadovoljstvo" da skijam sa takvim skijama po sledjenoj pokorici na vrhu i topljenom cementu na dnu... nikad vise Mislim bila bi patnja sa bilo kakvih skijama i cipelama, ali sa ovim sam htio da placem. @trendo: kakvo ti je iskustvo sa Fritchijem? Sa par strana sam cuo da su malo problematicni po pitanju sigurnosti (tj. da ne otpuste uvijek kad treba), a jedan drugar je imao slican problem gdje je nategao ligamente koljena poslije pada, ali srecom sve se dobro zavrsilo...

  7. #37
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Iskreno ne sećam se koji su turno vezovi bili u pitanju (neki sa zvučnim imenom iz te oblasti ) ali se sećam da su imali neku papučicu da stisneš štapom i da ih zaključaš/otključaš što mi se učinilo praktično..

    Čini mi se da su čisto turne skije/vezovi/cipele namenjeni pre svega za uspon a da im je funkcija spuštanja sekundarna

  8. #38
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Isto, pa da sam dva puta lakši ne bih smeo da nagazim turni vez nizbrdo
    A onda penjanje gubi poentu
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #39
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    ... @trendo: kakvo ti je iskustvo sa Fritchijem? Sa par strana sam cuo da su malo problematicni po pitanju sigurnosti (tj. da ne otpuste uvijek kad treba), a jedan drugar je imao slican problem gdje je nategao ligamente koljena poslije pada, ali srecom sve se dobro zavrsilo...
    Izvini oggy, prosla je cela nedelja...bio malo zauzet, ali sam nasao vreme i za planinu . Za sada ja nemam tog probleme. Vez sam podesio na 9 iako ranije sam podesavao na 8-8.5. Izbacio mi je par puta i to kada je trebalo, posebno kada sam upao u potok , a inace je dobro drzao u svim uslovima na primer na Brezovici. Jedino mislim da mi nije dobro podesen na duzinu cipele (mislim da bi trebao zadnji vez mm napred) ali to cemo sa serviserom. Vez je dosta funkcionalan u turno modu ali ne smo po pitanju otkljucavanja/zakljucavanja nego i pri samom hodanju, nekako bolje to ide nego Baron. E sad ja sam uvek skijao na frame vezu ili vez ugradjen na ploci pa sta znam, meni sasvim normalan na spustu.
    E sad sto se tice barona...pre neki dan kad sam bio na brezovici nekoliko momaka sto su imali barona svi su ga imali na skijama +100mm izmedzu njih i moj novi freeride prijatelj sa faction candide 3.0 skijama. E on a i svi ostali koriste taj set kao jedine za sve uslove, nema posebno za ovo ili ono. Dobro oni provode na stazu stvarno mnogo malo vremena pa verovatno zbog toga.
    Jedan drugi momak koi je bio u ekipi pre par nedelja kada smo bili na Golem Korab koristio je marker kingpin na voelkl skije +100 i rekao da mu je to jedini setup za sve uslove i svugde. Za razliku od njega drugi momak koi ima cisto turno setup skim smo prosle godine popeli skijama Ljuboten on je muku mucio na spustu...
    Nazalost nama ski testa za taj tip opreme na nasim prostorima i moras verovati ono sto drugi napisu na netu ili kupiti pa probati, ako odgovara zadrzis ako ne prodaj, ali to je skupo...

    Tadija, upoznao sam jednog momka iz Obrenovca koi ima neku semu na Brezovici pa ako si zainteresovan...

  10. #40
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    ovaj momak, dobro nije bas momak, otprilike mog uzrasta na ove 102mm skije koristi neki mnogo laki dynafit radical cisto turno vez, i verujte mi vozi bas svugde.
    doduse mozda upola mene i masi


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •