Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Fischer Soma Viron 125 RC pancerice

  1. #1
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano Fischer Soma Viron 125 RC pancerice

    Da li je neko imao iskustva sa Fischer Soma Viron 125 RC pancericama. Flex im je 125 i nesto su sire 103mm. Licno imam nesto siru nogu i vozio bih ih u kombinaciji sa Fischer WorldCup RC4 SC skijama.

    Probao sam ih i prilicno su udobne. Medjutim buni me flex koji je 125. U radnji, doduse na toplom, izgledaju prilicno mekano kada se oslonim na njih.
    Trenuno imam prastare Salomon X-Wave 8 koje se pritiskom na cevanicu ne savijaju toliko a imaju nominalni flex 90 koji je posle 10 godina verovatno u minusu

    Svaki savet je dobrodosao
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Evo pre par sati sam bas gledao/probao te iste pancerice sa drugom, on ih je planirao za sebe... Nazalost broj mu nije odgovarao, ali utisci su od reci do reci identicni kao tvoji.

    Jako udobna pancerica, u smislu da tesno fituje uz stopalo i potkolenicu celom povrsinom. On ima usko stopalo sirine oko 95mm.
    Interesantno i on vosi stare Salomon x wave, samo u fleksu 110. To su odlicne pancerice. U toplom su tvrdje nego Virion 125.
    Plastika na tim Salomonima je mnogo robusnija nego na vecini novih pancerica ukljucujuci Virion.

    Ipak celokupan utisak na nozi je bolji kod Fishera u odnosu na stariji Salomon. Ja imam siroko stopalo, a on usko, a isti utisak imamo.

    p.s. Isti Stevs pre petnaestak godina sa Benchmark-a ?

  3. #3
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Da, upravo sam propustio da kazem da je plastika na Salomonu daleko robusnija. Plasim se da Viron ne bude suvise mekan. Ipak je RC4 tvrda daska i nisam siguran kako ce pancerica da prenese dovoljno jaku silu na skiju. Opet flex je 125?! Ne znam koliko je sve uznapredovalo moguce da plastika drasticnije menja svojstva na hladnoci kod novijih cipela.

    Dobar deo godine sam na snegu pa bih uzeo kvalitetnu pancericu sto u kombinaciji sa mojom sirokom nogom izgleda kao naucna fantastika. Sve i svasta sam probao jedino ovaj Viron izgleda udobno ali...

    PS: Isti Stevs glavom i bradom
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Znas kako zamoli prodavca da ti pancerice ostavi napolju da se ohlade, u neki leden magacin ili u hladan auto. Dodji kasnije ili sutradan kada se ohlade i stegnu, pa onda probaj.

    Sigurno da su za istu oznaku fleksa ti stari Salomoni tvrdji, ali tesko da je tvoj 90 tvrdji od 125. Nisam siguran za Virion, ali mislim da ima progresivan flex. Sto znaci da nije odmah 125 kako je fleksujes, vec sto vise povecavas pritisak to ona daje veci otpor.

    Na kraju to dovodi do toga da je panca meksa i udobnija za sporije skijanje, a dovoljno tvrda kada je nategnes. Dok stare neprogresivne cipele odmah daju pun otpor. Bar tako kaze teorija .

    U svakom slucaju i ja imam siroko stopalo i istu muku kao ti. Sa sirokim stopalom zaboravi na race pancerice, tako da u ovoj klasi moras da trazis pancericu, a sve su one slicno meke/tvrde. Jos ako ces da skijas po ceo dan, ne bi ti bilo dobro u trkackih 120/30.

    Danas sam probao par Fisher modela i stvarno lepo leze. Bas sam se pozitivno iznenadio. U isto vreme nesumljivo deluju mekse nego sto flex kaze, posebno u odnosu na stari x wave...
    Ali sve je to bilo probanje u toplom.

    p.s. Haha carski, prepoznah avatar i tada je bio neki skijaski. I ja sam kao klinac od 18 god tamo uredjivao na pocetcima sajta (nik gm ili eagleone), pa se secam stare ekipe

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •