Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Pance za debelog pocetnika :)

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2014
    Poruke
    3

    Question Pance za debelog pocetnika :)

    Znam da cete me iskritikovati kako nisam citao forum, ali kada su pancerice u pitanju dovoljno je da sam procitao da je "svaka noga za sebe"

    Ovako stoje stvari. Skijam 3. sezonu, bez znacajnog napretka.

    Imam 115kg na visinu 175cm, sto ce reci da sam kao medjed.
    Noga mi je duzine oko 260-265 , a sirina oko 108mm , sto ce reci da je kao šapa. Najveći problem sa pancericama mi je realno što 4. kopču, a neretko i treću ne mogu da zakopčam jer mi je list kao u fudbalera Đukića.

    E sad, koliko sam gledao, flex bi trebao da mi bude niži zbog mog neveštog skijanja, ali ne prenizak zbog težine. Pancerica koja bi mi odgovarala bi trebala da ima 2 kopče, i da je za širu nogu.

    Gledao sam model od prošle godine Atomic Live fit plus. Sta mislite? Imate li drugi predlog i gde da nadjem uopste tu pancu od prosle godine, a da je nova.

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Mislim da kod nas ne mozes kupiti nov live fit, uvoznici atomic programa nikada nisu imali taj model pancerica.

    Nije bitno koju kopcu ces da zakopcas, sve dok ti pancerica lezi kako treba. Koje si do sada pancerice imao ?

    Ja imam sire stopalo od tebe, tako da sam siguran da mozes da komotno upadnes u sire modele manjeg fleksa.

    Pogledaj Salomon pancerice kod beosporta, zaboravih sada oznaku ali taj model imaju samo u fleksovima do 80-90. Kao vunenu carapu da sam obukao, prostrane i siroke.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2014
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Hvala. Ranije sam rentirao na licu mesta u sta upadnem. Poslednje dve kopce nisam ni zakopcavao. Tj. trecu na poslednji zub a cetvru nikako. Bas imam debeo list.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Marjanko Pogledati poruku
    ...Poslednje dve kopce nisam ni zakopcavao. Tj. trecu na poslednji zub a cetvru nikako...
    To je vrlo opasno, jer u slučaju pada pancerica ne preuzima sile da ih prenese na vez koji možda treba da izbaci, već opterećenja prenosi noga tj. skočni zglob koji možda ne izdrži sve što do njega dođe.

    Usput, pokušaj sa Tecnica modelima. Posljednji put kad sam probavao (prije X godina), modeli su bili niži od drugih i čini mi se široki pri vrhu.

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    aa tek sam sad skapirao, ti uopste nisi mogao da zakopcas kopcu (kada si napisao kopaca ja sam mislio na zub kopce).
    To ne valja, nije bezbedno i nece ti pomoci da naucis da skijas.

    Imas modele gde se kopce mogu pomerati, ondnosno izmestati iz sidrista za uze i sire listove/stopala.
    Nema tu sta, zaredjas po prodavnicama ski opreme i sedi probaj. Mnogo proizodjaca i modela imas u ponudi... S obzirom na kilazu nemoj bas da uzimas pocetnicke flexove. Sad zavisi i od toga koliko zelis para da puknes.

    Salomon x pro za ovu seznonu definitivno imaju sirok fit. Sigurno da i drugi proizvodjaci imaju svoje adute, ja ti pricam samo za ono sto sam probao. Na kraju ako ti sve otpadne imas opciju fisher vacuum fit pancerica. Oblikuju se prema tvom stopalu i kopce mogu da se pomeraju.

    p.s. podseti me Stekanov post, isao sam da gledam neke veleslalomske skije u bs u sava centru i usput bacio pogled na popuste i sta ima od sirokih, imaju Tecnica pance od pre bar dve sezone, izuzetno siroke, flex neki srednji, al pitanje koji broj imaju.

  6. #6
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Moj kum je slicnih gabarita, samo jos malo krupniji i identican problem. Nasao je neke Nordica pancerice prosle godine sa 3 kopce koje su mu, bar u radnji, odgovarale. Zao mi je, ne znam koji model.

    Druga varijanta, posto vec nisi po standardu, nadji nekoga ko radi "boot fitting", pominjalo se na forumu gde su dobri, verovatno ce ti vise pomoci pa makar i bilo malo skuplje

  7. #7
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Salomon x pro za ovu seznonu definitivno imaju sirok fit. Sigurno da i drugi proizvodjaci imaju svoje adute, ja ti pricam samo za ono sto sam probao. Na kraju ako ti sve otpadne imas opciju fisher vacuum fit pancerica. Oblikuju se prema tvom stopalu i kopce mogu da se pomeraju.
    x pro je srednja sirina ali moze da se zagreje i prosiri dosta, cini mi se po pola cm sa svake strane. Ja sam uzeo x pro 100 koji nije trebalo da se siri, nadam se da cu da ih isprobam za 3 nedelje

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2014
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Hvala ljudi, puno ste pomogli. Ja po logici stvari kapiram da ne bih imao problem sa modelima koji imaju dve velike kopce, a koji su za siru nogu. Citajuci Atomic ili Tehnica bi mogli da se nadju. Razmotricu i Salomon. Nisam stigao na expo zim, ali ovih dana cu polako. Valjda ce biti jos nekih popusta

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ne znam koja je sirina, ali u poredjenju sa drugim pancama, taj x pro recimo 80 je banja. Pre desetak dana odem da vidim neke skije u SC, a njima bas stigle nove pancerice, prepakuju stare, pa su prodavci bili u fazonu, sedi probaj, igraj se kad je sve razbacano. Pa reko kad sam vec tu .

    Od svih taj Salomon x pro i ta stara Tecnica su ubedljivo najsiri. Za Salomon nisu bili sigurni da li se siri ulozak ili cela pancerica zagrevanjem, posto su im tek stigle.
    Sve to sto je bilo sire od proseka je bilo u malim fleksovima.

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Marjanko Pogledati poruku
    Hvala ljudi, puno ste pomogli. Ja po logici stvari kapiram da ne bih imao problem sa modelima koji imaju dve velike kopce, a koji su za siru nogu. Citajuci Atomic ili Tehnica bi mogli da se nadju. Razmotricu i Salomon. Nisam stigao na expo zim, ali ovih dana cu polako. Valjda ce biti jos nekih popusta
    Dve ili tri kopce ne znace obavezno da je model siri od ostalih. Probaj vidi.
    Vaznije od broja kopci je mogucnost da kopce mozes da pomeras i celokupna konstrukcija koja treba da odgovara tvom stopalu i potkolenici.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •