Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 57

Tema: Skok na jači flex...

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Uvek prvo gledaj da li ti pancerica lepo leze na nogu, tj. da li imas lufta (pre svega kod pete) u cipeli. Ako ti je noga previse slobodna u cipeli imaces osecaj da se non stop boris sa skijama i podlogom i ceo dan ce ti propasti na snegu.
    A sto se tice flexa, skok sa 100 Salomonvih na 120 Atomicovih ti nece biti isuvise primetljiv.
    Suma sumarum: Pre svega gledati kako ti leze pancerice pa posle flex...
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  2. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Ja nosim Salomon cruse carbon 120 i cipele su mi preudobne, fora je da najdes samo da pase tvojoj nozi i to je to

  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Jos jedan glas za 120 flex. Ja vozim u Atomic LiveFit 120 i, sto rece clan iznad, takodje su mi preudobne.
    Ali i meni odgovaraju stopalu "k'o da mi ih je šnajder sašio".

    P.S. link koji si iznad postavio vise ne radi (barem ne meni), pa ne mogu da vidim koje cipele gledas - mozda cak ove koje ja pomenuh

  4. #14
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Pre dva dana sam probao dalbelo kr2 fusion, 120 mislim da je flex. Cipela mi je ocigledno i prilicno meksa od moje tecnice diablo magnesium 110 flex. Dobra je cena 25-26 hiljada izgleda jer je ostalo samo par kom. lajner na tecnici je 30mp a na dalbelu 29.5 i uze su u stopalu 2mm dalbelo je 98mm a izgleda i u listu. Umalo ih ne uzeh jer sam ubedjen bio da mogu za pola broja manju cipelu u ovom slucaju to dalbelo nudi ali na kraju sam odustao jer nisam siguran da mogu razgaziti tj. Gurnuti ulozak malo napred na prstima. To sto je uza u stopalu 9setio sam ali ul9zak ce se prosiriti, nije bilo neprijatnog osecaja. Dilema ostaje...sto ciniti?

  5. #15
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Nazalost i MP moze se razlikovati zavisno od proizvodzaca. Tacnije MP je isti ali cipele razlicitih proizvodzaca izgleda da drugacije to kontaju. Jos tacnije moja nordika je 31 a dinafit 30.5. Obe cipele su kupljene nove i mereno moih nogu. Isto tako dok sam probavao dinafit isto tako sam probavao i scarpu sa odgovarajucim 31. Inace dinafit i ne proizvodi 31. tolko oko toga.
    Sto je jos bitnije. Ja nikad ne bih uzimao cipelu ako kad dobro ukopcam istu sa dobro povucenom petom natrag i u isto vreme prsi mi udiraju napred.
    Nisam siguran dali sam dobro srocio recenicu. Poenta je da prsti nikad ne smeju udarati, gurati ulozak napred. Uvek treba biti bar 1-2mm prostora, bez obzira dali ce se ulozak razvuci ili ne.
    Naravno to je moj stav.

  6. #16
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Nazalost i MP moze se razlikovati zavisno od proizvodzaca. Tacnije MP je isti ali cipele razlicitih proizvodzaca izgleda da drugacije to kontaju. Jos tacnije moja nordika je 31 a dinafit 30.5. Obe cipele su kupljene nove i mereno moih nogu. Isto tako dok sam probavao dinafit isto tako sam probavao i scarpu sa odgovarajucim 31. Inace dinafit i ne proizvodi 31. tolko oko toga.
    Sto je jos bitnije. Ja nikad ne bih uzimao cipelu ako kad dobro ukopcam istu sa dobro povucenom petom natrag i u isto vreme prsi mi udiraju napred.
    Nisam siguran dali sam dobro srocio recenicu. Poenta je da prsti nikad ne smeju udarati, gurati ulozak napred. Uvek treba biti bar 1-2mm prostora, bez obzira dali ce se ulozak razvuci ili ne.
    Naravno to je moj stav.
    Mp je u sustini centimetar sad koliko sam shvatio kad pisu dva broja kao sto pisu jedan veci mp mondo point je duzina unutrasnjosti kalupa cipele a drugi je duzina uloshka u cm. Fakticki uzmesh lenjir i izmerish stopalo i tako bi trebao sa ti bude broj. Tu nebi trebalo da bude odstupanja a ochigledno postoji. Trendo realno poslusacu tebe mislim slazem se i tu mi je dilema bila samo sto izmedju cipele i uloshka ima tog lufta pa sam mislio....bolje ne misliti i samo osetiti. Realno

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Dilema je yaebana. Zavisi i od toga koliko bangavo stopalo imas, sto bi strucno rekao moj drug ortoped .

    Ja imam bangavo stopalo siroko bar 112 i vise mm. Kada sam uzimao pancericu nisam mnogo razmisljao o tome, jer na suvo situacija je ok sa svim pancericama koje su sire, a ne diu sire od 105mm. Ali na stazi, druga prica skroz.
    Ajd nije problem ni skijati, ali kada bol u stopalu potraje par meseci posle skijanja, to nije najzdravije.

    Sto se tice duzine, tu nemas sta da razgazis, precizno izmeri stopalo i ulozak i nemoj ici krace nego sto treba, posebno ako ceo dan skijas. Sem ortopedskih problema, cupanje/operisanje uraslog nokta zbog kratke cipele je bas "zabavno" iskustvo.

    Meni je prosle godine stopalo na suvo najlepse fitovalo u Atommic Hawx pance i to najtvrdji flex, cini mi se 130. One imaju najdeblji ulozak i jezik sa nekim gelom. Pored toga imale su bocno prosirenje koje je omogucavalo udoban fit za sira stopala. vidim ove godine su to izbacili iz hawx serije i prebacili u live fit pancerice:


    Ali posle ovogodisnjeg iskustva sve to nista ne znaci gok ne izadjes na stazu da skijas punom parom. Uzeo sam Nordikine transfire r2, super mi legle na suvo, a na stazi druga prica. Tako da se ja ne bih usudio da kupujem pance bez da mogu stvarno ljudski da ih probam na stazi ili sat dva tri u kuci.
    Bangavo stopalo, sta da radim.

    Inace prvi put cujem da su vacuum fit opasno hladne. Da li ih neko sa foruma vozi ? Sve sam mislio da kada me jednom ozbiljno zasvrbe pare predjem na te vacuum fit pance...

  8. #18
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Inace prvi put cujem da su vacuum fit opasno hladne. Da li ih neko sa foruma vozi ? Sve sam mislio da kada me jednom ozbiljno zasvrbe pare predjem na te vacuum fit pance...
    Evo najbolji opis koji sam procitao, glasi otprilike ovako: skijam 30 godina i moja noga nikada nije usla u bolju pancericu a svasta sam probao. Medjutim, po prvi put sam sa njom osetio sta znace hladne noge...a to do sada nisam znao

    Mene je to odbilo od vacuum fita, ali sam pre dve godine i pored toga ipak nameracio da ih uzmem - isao sam u zapadni Tirol. U tri radnje su me bukvalno ubedjivali da ih ne uzimam kada sam im izlozio svoj problem
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Hm, steta ako je to bas tako sa vacuum fitom. Hladne noge su posledica lose cirkulacije, a to u vacuum fitu ne bi smeo da bude slucaj, nikako. Jedino ako im je ulozak tragicno tanak...
    Zasto si ti nameravao da ih uzmes ?

    Inace sto se tice tvog originalnog pitanja, ja mislim da nemas zasto da brines. Pre mene su mnogi odgovorili, ali eto drugar sa kojim skijam ima Salomon pancerice flex 110 i nista sto samo probali prosle godine u tom istom fleksu nije ni bilzu tvrdo kao njegove salomon stare cirka 8 godina.
    Nismo probali race modele jer se ne prave u velicini koja nama odgovora.

    Inace gde si nasao i za koliko novca taj hawx 2.0 120 ?

  10. #20
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Supruga "vozi" Vacuum Fit cipele i odlične su joj, jesu hladnije nego stare Nordica ali ne strašno. Na početku je po staroj navici zakopčavala kopče prejako i bilo joj je baš hladno, zatim je popustila na moju sugestiju i onda joj jeste malo hladnije nego ranije ali skroz OK. Poenta je da kod Vacuum Fit-a nema potrebe da se kopče zatežu "krvnički" , cipele drže nogu odlično i bez toga.

    S' druge strane brat vozi neke Head race cipele (flex 130) koje mu super drze nogu ali su prehladne, pretanak liner i sada praktično svaki skijaški dan troši grejače (one jednokratke). Pre toga nije imao problema sa hladnim nogama, barem ne izražen...

    A što se tiče udobnosti, ja vozim speedmachine 120 (nordica je uvek mekša nego realno) i u prodavnici dok sam probavao prvo sam probao 110 (iste cipele) i bile su mi znatno neudobnije od 120 - nema neke logike ali tako je . Taj Nordica 120 flex je sasvim OK, drži stopalo odlično, udobna je i ima solidan liner (debljina) tako da je baš topla.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •