Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 57

Tema: Skok na jači flex...

Hibridni pregled

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano Skok na jači flex...

    Pitanjce...

    imam priliku da uzmem odličnu pancericu po dobroj ceni, super mi je legla noga, to nije problem - sa te strane nema dileme, to je to...

    Znam da je pitanje flexa bezbroj puta pominjano, da zavisi od proizvođača, namene cipele - da li je race itd... Dakle, sa Salomona 100 presao bih na Atomic 120 cipelu: znam da Atomic važi za proizvodjaca ciji je flex nesto meksi u odnosu na Technicu, Lange, itd...

    Strah me je ipak po malo, pa moram da pitam za vasa iskustva kada ste prelezili na cipele sa jacim flexom. Bolovi u nogama, lakse ili teze voziti, itd...da znam da li da idem na to ili ne.

    Ajde ako neko pita 185 cm visok, 80kg, u kondiciji boljoj od proseka za 40+ godina. Ne vozim dubok sneg a sto se staza tice, vozim sve bez problema. Solidan skijas rekao bih...samo me je eto strah tog flexa za celodnevno skijanje, ne bih voleo da se pretvori u mucenje i borbu
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  2. #2
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    koristim Atomic M110
    po stazi utabanoj je super, kao i prsic , ali ceo dan po izrovarenom terenu sa cestim skokovima nije bas udobno, pozelim 100 za to.

    Licno ne bih preko 110.

    poz

  3. #3
    Senior Member funyrace avatar
    Datum registracije
    26.11.2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Head i supershape, Stockli cross pro
    Godina
    53
    Poruke
    192

    Podrazumevano

    Ja sam lično dvije godine vozio ovo:http://www.skis.com/Atomic-RT-CS-100...efault,pd.html odlična cipela super za tvrde podloge ali po stazi koja je ojužila onako teško. Ja sam malo teži oko 95kg čiko u godinama pardon tu smo negdje sa godinama, jako dobre kondicije bez obzira na sve. Računaj da svke godine idemo dole gore nećemo sigurno. 120 flexa Atomic to je zalogaj lično mislim meni.


    Lijep pozdrav

  4. #4
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Koristim Atomic 120. Po stazi je ok, ali ako si ceo dan na snegu, bez sedanja (kao mi ljubitelji ), onda je preporučljivo na žici otkopčavati gornje kopče. Uz to (smaranje je, nije da nije), ali onda imaš i jare i pare . Kao što kolega reče, za offpiste 120 je pretvrdo i neudobno (bar meni).

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Ja bih ti preporucio da ih uzmes ako ti stvarno odgovaraju, sto znaci da si proveo minimum 45 minuta u njima. Atomic kao i ostali proizvodjaci u poslednje vreme sve vise koriste takozvani progresivni flex. Cipela sa flexom od 120 nije trkacka pancerica, tako da mozes da ocekujes da ce ti biti relativno udobne na skijanju. Da bi malo skratio vreme dok cipela malo legne (5-6 dana na snegu) mozes da ih zagrejes. I ja sam imao Salomon X Wave 100 pa kad sam presao na 120 nisam primetio veliku razliku. U smislu komfora, tvrdje cipele imaju malo drugaciju plastiku (tvrdju) i generalno su malo manje postavljene iznutra tako da su generalno hladnije. Sto znaci da ih je teze i obuci (pogotovu kad su hladne) i svuci. Ako imas problema sa hladnim nogama onda dobro razmisli. Nadam se da sam malo pomogao.

    Pozdrav

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Average, koliko vidim, prelaziš na pancericu sa većim flex brojem. To ne znači da prelaziš na tvrđu pancericu.

  7. #7
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Average, koliko vidim, prelaziš na pancericu sa većim flex brojem. To ne znači da prelaziš na tvrđu pancericu.
    correct answer

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja sam uvek pristalica tvrdje cipele... Bolje prenosi komande na skije, dopusta da se odmoris tako sto se slobodno naslonis na cevanice, bez da se plasis da ce da te prevali napred. Veci flex broj naravno ne mora da znaci vecu tvrdocu. Primera radi, posto najbolje poznajem Nordica cipele, flex kod Nordica Cruise 100 je 100, kod Nordica Dobermann WC EDT 100 je isto 100 ali to nisu cipele ni priblizno iste tvrdoce...

    Prica da sa 120 flexa ne moze da se vozi ceo dan, naravno ne pije vodu... Tako da moj savet ti je da uzmes tvrdju cipelu, pod uslovom da ti odgovara stopalu. Jos jedna prednost je sto posle 3-4 sezone vozenja, cipela se utaba i malo se smanji flex tako da tih 120 opet bude malo mekse, a kad se cipela od 100 flexa razvali, bude dosta meksa...

    Neko je napisao gore da cipele od 120 flexa nisu trkacke. Pa, moze ali i ne mora da znaci. Po FIS-u maksimalno dozvoljen flex je 130 ali to ne znaci da ne postoje i mekse race cipele... Isto tako recimo i offpiste cipele, vecina deklarisanih offpiste cipela je tvrda, razmislite zasto...

    Nadam se da sam ti bio od pomoci, bez obzira koji model i kog proizvodjaca uzimas, moras da napravis kompromis sta zapravo zelis I pravi osecaj ces imati tek na snegu...

  9. #9
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Hvala drugari, sta bih ja bez vas...

    U pitanju je ova cipela

    http://www.atomic.com/en/Products/Al...0.aspx?filter=

    Nije race model, ne bi to trebalo da je pretvrdo...ima neka podesavanja flexa pa moze i da se "oduzme". Tesko je reci na osnovu probanja u prodavnici, mogu ja i tri sata da budem u njoj - drugo je na snegu. Na prvu, ne cini mi se nista strasno ali opet, da pitam ljude koji su kroz to prosli

    Ono sto mi je interesantno jeste taj 3M Thinsulate Gold liner gde navode da je odlicna za ekstremne temperature. Ok...znam sta je marketing

    Model sa 100 flexa ima silver ulozak sa tanjim slojem, ova se posebno karakterise kao pancerica za ekstremne temperature. A recimo, od Vacuum fita sam odustao bas zbog ekstremno hladnog uloska, na bezbroj mesta sam procitao da nema bolje ali ni hladnije cipele. Cak i oni koji nikada nisu imali problema sa hladnim nogama su kukali da im na Fisher Vacuum cipeli to predstavlja neverovatan problem

    E da...interesantno je da je Atomic u ovaj novi Hawx stavio Sidas liner, po prvi put koliko je meni poznato. A ipak je to firma koja je vodeca na ovom planu...
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  10. #10
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Sidas liner je i u mom 2012/2013 Atomic Hawx 120 Ja sam pravio veliku pauzu u skijanju do pre 4-5 sezona. Tada sam uzeo mekanu cipelu (flex 70-80) i skijao (mucio se) 2-3 sezone. Prelazak na 120 je bilo kao da me sunce ogrejalo Upravljivost,kontrola,sigurnost...Jeste da ponekad otkopcam gornje kopce na zici,ali to je minorno za osmeh koji mi ova panca pruza

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •