Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 57

Tema: Skok na jači flex...

  1. #21
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @ Sinisha

    Taj ulozak s gelom nije "prebacen" ove godine s Hawx-a na LiveFit, postojao je on (tacnije, oni - jer na LiveFit ih ima 2) na njemu i prosle godine. Inace odlicna stvar, ja licno verujem da su ti gel-ulosci zasluzni za veliku udobnost LiveFita.

    Proslogodisnji Hawx model ih je imao samo 1, ako se dobro secam samo sa spoljne strane, dok LiveFit ih ima i spolja i iznutra.

    Inace razlog zbog kog se vise ne nalazi na ovogodisnjem Hawx modelu je taj sto je Atomic za ovu godinu "unapredio" Hawx-ovu plastiku, tako da sada i Hawx moze da se "pece u rerni" da bi se ostvario sto bolji "fit" (i plastika i ulozak se mogu peci).
    To proslogodisnji model nije mogao.

    Inace ako ti bas treba sto je moguce sira cipela, savetovao bih ti da pokusas negde da probas Tecnica 10.2 120 HVL, (HVL = High Volume Last,odnosno "visokozapreminski ris). Ili Rossignol Alias Sensor 120.
    Ljudi kazu da od ove dve ne postoje sire cipele, a koje su jos uvek dobre za zahtevno skijanje.
    Cak stavise kazu da su odlicne.

    @ wlad

    Te bele Head-ove u 130 flexu su verovatno Raptor... strasne cipele. Cudi me (i bas steta) da su toliko hladne.

  2. #22
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Snowglisser hvala na savetima za pancericu ! Mada tesko cu kod nas imati sanse da probam bilo koji od ta dva modela.

    Moja Transfire R2 pancerica je relativno siroka, 102mm, ali nedovoljno za mene, bootfiter je malo prosrio, pa videcemo ove sezone kako ce ici.

    Kod Atomica sam mislio na ovaj feature:

    Navodno bi trebao da pomogne nama sa "perajima" . Nisam ih probao na stazi, ali su u prodavnici bile vise nego udobne.

    Inace prijateljica vozi Head Raptora 130, race pancerice, mocne su, monolitne, kopce kvalitetne, ali ono nema flexa. Zato se mogu nabaviti po smesnim cenama [zenske].

    @wlad, kakav je ulozak na tim vacuum fitovima ? Generalno vazduh je taj koji je izolator, pa ako je stopalo savrseno ufitovano u skoljku, a ulozak tanak, onda tu nema mesta izolaciji.
    Mozda da proba da prosvercuju u njih jos jednu carapu ?

  3. #23
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Jel neko probao ovaj LiveFit? Nekako mi ne uliva previse sigurnosti zbog samo 2 kopce. Ne znam...mozda gresim...

  4. #24
    Senior Member Bitterman avatar
    Datum registracije
    10.12.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC; Coreupt Banger
    Godina
    35
    Poruke
    156

    Podrazumevano

    Ja ih nosim vec 3 godine, bas zbog sirokog stopala. Kopce su sire nego uobicajene, po meni greske nema.

  5. #25
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    @wlad, kakav je ulozak na tim vacuum fitovima ? Generalno vazduh je taj koji je izolator, pa ako je stopalo savrseno ufitovano u skoljku, a ulozak tanak, onda tu nema mesta izolaciji.
    Mozda da proba da prosvercuju u njih jos jednu carapu ?
    Nisam zagledao ali deluje na prvi pogled kao normalan uložak, sa neprezategnutim kopčama joj je OK, i drži i nije hladno tako da ne mora(mo) više da izmišljamo

  6. #26
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @ Sinisha

    Da, to su ti gel "pocket-i".
    Nema na cemu, nadam se da ces naci odgovarajucu cipelu. Ako putujes u inostranstvo, obavezno probaj ove dve, trebalo bi da zadovolje. Ako ne, da li si probao LiveFit? Stvarno bih ih preporucio, samo ako ti odgovara fit.

    @ Sasacg

    Ja ih kupio prosle sezone. Moje iskustvo je isto kao i Bitterman-ovo. Udobne, tople, jako "poslusne".
    Zbog samo 2 kopce, prava su milina za obuvanje.

    Ako pazljivo pogledas, te dve kopce su bar 50% sire od regularnih, tako da zahvataju veliku povrsinu cipele. I traka na vrhu (na cicak) je sira nego obicno, ja mislim 4,5cm ili 5cm siroka, tako da i ona drzi veoma cvrsto, maltene kao treca kopca.
    Ja sam prezadovoljan.

    .

  7. #27
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Sinisha, izvini prvo sam samo pogledom "preleteo" po postovima, pa tek sad primetih da si ih u radnji probao i da su ti bile vise nego udobne.
    Ako su ti bile udobne u radnji, bice i na padini, nemoj da brines. LiveFit je isto kao i tvoja Transfire 102mm siroka, s tim sto su ta 2 pocket-a rastegljiva. A posto su s obe strane, dobijes dosta siri fit.
    Samo povedi racuna da provedes dovoljno vremena u njima u radnji (40-60 min).

    I ja uvek muku mucim s mojim "yeti" stopalima, LiveFit su mi resile problem.

    .

  8. #28
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    @Sinisha

    Probao ih u radnji u inostranstvu a evo jedne sjajne cene

    http://cattisport.com/prodotto-37017...AE5011760.html

    Narucim, platim, dodjem na skijanje u apartman koji sam rezervisao, cekaju me cipele. Nema pdv-a, carine...jos zamolis da ti stave tax free racun u posiljku. izadje te ovakva cipela 260e - 100e manje nego kod nas u radnji
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  9. #29
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Avarage, probao sam ove nove hawx samo u fleksu 130. Ubavo udobne na suvo . Sidas ulozak, gel jezik itd. Flex ja mislim da uopste nije strasan.
    Mada probao sam nove Salomon x pro 100, preudobne i mekane pance. Ako si slicne imao onda ce ti biti osetna razlika.

  10. #30
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Sinisha , upravo sam iz radnje i kupio sam Salomon Impact X , flex 90 .
    Naime, jutros kupim u toj istoj radnji Head pancerice sa flexom 80, i produžim na posao...
    Dođem večeras kući oko 18h i raspakujem pancerice, obujem lijevu i pokušavam da obujem desnu ali ne ide. Pogledam i imam što vidjet, lijeva 30.5 moj br, a desna 29.0 ...
    Odem u radnju da ih zamijenim i posle pola sata preturanja po magacinu izlazi momak i kaže da nemjau više ni jedan par .

    Nijesam htio da čekam da mi naručuju iste već sam se odlučio za SALOMON Impact X .
    E sad, kako sam do sada skijao sa flexom 60 i 80 , a vidim da većina vas ima iskustva sa jačim flexom, a Sinisha je skijao sa sličnim pancericama, molim vas da mi kažete hoće li razlika biti velika ? Meni se čini da nijesu puno tvrđe od predhodnih , i dosta su mi udobne. Rekreativni sam skijaš, i skijam crvene staze ...

    [IMG][/IMG]

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •