Pogledati rezultate ankete: Koje godine ste rođeni?

Glasača
66. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • 2000 i kasnije

    0 0%
  • 1990 - 1999

    5 7,58%
  • 1980 - 1989

    23 34,85%
  • 1970 - 1979

    25 37,88%
  • 1960 - 1969

    13 19,70%
  • 1950 - 1959

    0 0%
  • 1940 - 1949

    0 0%
  • 1939 i ranije

    0 0%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Koliko smo stari / mladi (anketa)

  1. #1
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano Koliko smo stari / mladi (anketa)

    Radi preglednosti, evo ankete na temu teme: http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=8266.

    Radi postojanosti u vremenu i prostoru, osnova je godina rođenja.

    Opcija skije ili bord bi trebala ići u posebnu anketu, ali mi se ta informacija ne čini pretjerano interesantna, jer se ljudi prebacuju sa jednog na drugo, a neki koriste oboje.

  2. #2
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Koliko vidim stevo samo smo nas dvojica glasali
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Raste broj glasača. ...neka raste, i treba da raste.

  4. #4
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Samo, Stekane, trebao si malo pravilnije odrediti ovu podjelu, opsege. Nije isto ako je neko '81 ili '89-to. Što se ne može reći za '61 ili '69-to. Godine ne teku linearno, čim pređeš 40-tu postaju funkcija od društvenog uređenja u kojem živiš i stepena izigranosti još ko dijete do 10-te godine. Na znam tačnu formulu, ali ovo su faktori.

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ideja je bila da će trebati 6 godina da svi glasaju, pa će tada rasponi taman biti po starosti 20 do 30, 30 do 40...
    Meni je ovih 50-tak godina prošlo linearno, a društveno uređenje ovdje ne postoji (nema ni društva, ni uređenja, već samo glasačka stoka kojom manipulišu lopovi).

  6. #6
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405
    Naj je važniji osećaj za feeling

  7. #7
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Da ne bi bilo da kritukujem a ne predlažem kako bi moglo bolje - moje viđenje podjele:

    - do 1950 - elderly
    - od 1950 do 1960 - pravi veterani, generacije koje su dobro zapamtile jade WW II, koje su se mahom više sankale i grudvale nego skijale, a koje su se sa skijanjem sreli uglavnom u JNA. Slabo prihvataju freeride i bord, a ne vole puno ni gopro.
    - od 1960 do 1968 - generacije koje su odrasle u zlatnom dobu SFRJ, započeli skijanje u JNA, a nastavili na balkanskim planinama zahvaljujući Energoinvestu. Generacija prepuna funkcionera i rukovodilaca koji i dan danas ne daju ovim mlađima da se nešto pitaju mimo njih. Zahvalne su karvingu, mahom ne vole bord a ponekad koketiraju sa širokim skijama.
    - od 1969 do 1978 - gerenacije koje su započeli skijati na ravnim Elanovim, nastavili na karving, a onda ometeni ratovima i sankcijama, ostali bez skija. Uglavnom kasnije nadoknađuju sve propušteno tokom 90-ih. Vole gopro.
    - od 1979 do 1986 - generacija koja slabo pamti Tita osim na slikama, ali zna za Titove pionire i partizane. Počinje skijati u ranom djetinjstvu, ali onda propušta veliki dio 90-ih, tako da slabije pamti ravne Elanove skije, ali se dobro navikava na karving i češće probava bord i free style. Skijaški veoma napredna generacija. Vole gopro.
    - od 1987 do 1993 - generacija koja ne pamti ravne skije ni Tita, uči da skija nakon desete godine ali brzo prihvata razne off roud - free ride itd.. načine skijanja
    - od 1994 do 2003 - generacija ne pamti ni Tita ni ratove ni sankcije. Počinje da skija rano i nastavlja sa svim stilovima - karving, freeride, bord, free style. Skijaški gledano - najnaprednija generacija
    - preko 2005 - uči da skija vrlo rano. vidjećemo za ostalo

  8. #8
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Panzer, jako interesantna podela

    Ja spadam u ovu generaciju koja je započela skijati na ravnim Elanovim skijama, pa da priupitam pripadnike iste generacije - da li ste primetili bilo kakvu razuliku kada ste prešli na carving u smislu da vam je lakše da skijate (kako to većina tvrdi)? Ja apsolutno nikakvu, podjednako mi je lako/teško, tj. zavisi jednostavno od staze.

    A čujem da mnogi, posebno oni koji nisu tako dobro skijali na tim starim modelima, tvrde kako im je mnogo lakše na (polu)carvingu. Ja stvarno ama baš nikakvu razliku ne primećujem.

    Možda je pitanje po malo off, ali vezano je za generacije skijaša.

  9. #9
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Alias Pogledati poruku
    Ja spadam u ovu generaciju koja je započela skijati na ravnim Elanovim skijama, pa da priupitam pripadnike iste generacije - da li ste primetili bilo kakvu razuliku kada ste prešli na carving u smislu da vam je lakše da skijate (kako to većina tvrdi)?
    Prelazak na karving skije je jedno, a prelazak na karving tehniku skijanja je nešto sasvim drugo (i ne dešava se spontano). Razlika u načinu skijanja je ogromna. Rezultat je mnogo manje umaranje i mnogo brže skijanje.

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od designbvr Pogledati poruku
    Presulo se na ovu temu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •