Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Rezultati 51 do 55 od 55

Tema: Ski / Snowboard kacige

  1. #51
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Range (a i sada) se koriste OTG maske (Over The Glass) koje su upravo pravljene za te situacije. Prednost integrisanih je što mogu "malo" da se podignu - pa ako se naočare ispod zamagle "promaja" ih jako brzo odmagli.

  2. #52
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Лично ми се чини да бриле које су интегрисане на кациге не лијежу на лице како треба. Остаје пуно простора на доњој страни, између образа и брила. Не знам да ли то тако треба али мени цјели прст стане. То ми није то. као кад возис ауто с отвореним прозором
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #53
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Prpobavao sam i fino mi lezi, obliku moje glave odgovara a ova crvena mi nekako cool. U kombinaciji s ovim crvenim cvikama bas fino izgleda sve. Sad su bas na nekom snizenju od 40%
    Ove crvene su super. Kada sam ja kupovao bile su samo one crne. Jedna digresija. Moj odlican drug koji je dugogodisnji skijas je u pocetku sumnjao da je uzrok problemu sa njegovim ocima to sto je presao na kacigu sa integrisanim brilama. Ali ako se dobro secam mislim da je posle ipak utvrdjeno to nije bio uzrok. Ali ne bih da se kunem sto bi se reklo.

    @Dragan7 Ja doduse koristim naocare za citanje jer imam dioptriju +2 (sa tendencijom da bih vec trebalo da ih menjam) to jest prezbiopiju.

  4. #54
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Range (a i sada) se koriste OTG maske (Over The Glass) koje su upravo pravljene za te situacije. Prednost integrisanih je što mogu "malo" da se podignu - pa ako se naočare ispod zamagle "promaja" ih jako brzo odmagli.
    Ja nosim naočare i imam OTG masku. Meni ako se zamagle naočare (to mi se desi samo sa mojim dioptrijskim naočarima - brile nikad), čim krenem niz padinu, krene promaja (karikiram, blago ulazi vazduh) i odmagle mi se naočare.

    Da budem sasvim jasan, meni se moje naočare zamagle samo ako skinem otg masku iz nekog razloga pa se dioptrijska stakla ohlade pa kad vratim masku, temp lica i vlaga ih zamagli na kratko ali kao što rekoh, problem se reši posle 3 metra spusta...

  5. #55
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Evo par linkova kako izabrati kacigu:

    http://www.evo.com/ski-snowboard-hel...fit-guide.aspx
    Evo i ovde navode da je neki rok za koristenje kacige do 5god maksimalno. Moja se blizi duplom roku

    Nakon analiza i trazenja, ostajem vjeran Salom Brigade audio modelu. Obozavam slusati muziku dok skijam. Porucio novi model, deceniju mladji. S popustom 85EUR, za par dana bi trebao doci.

    9-43593_brigade-audio_all-black_405360_02.jpg
    Izmenio/la Grazer; 01.02.2023 u 13:45.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •