Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 55

Tema: Ski / Snowboard kacige

  1. #41
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne obraćam pažnju na 5 godina, ne stoji mi kaciga na suncu i/ili kiši pa da “stiropor” u njemu propada

  2. #42
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ne obraćam pažnju na 5 godina, ne stoji mi kaciga na suncu i/ili kiši pa da “stiropor” u njemu propada
    Bar pred sezonu izvadi "tapacirung" i provjeri da stiropor nije kao na ovoj fotografiji:

    Kaciga.jpg

    Ovo na slici je poljedica par padova gdje je glava omirisala stazu, a vjerujem i godina koje su se bile nakupile.

  3. #43
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Ski / Snowboard kacige

    Proverim svu opremu pred sezonu, a kacigu i posle ozbiljnijih padova

  4. #44
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Koje je misljenje o ovim, sve popularnijim kacigama s integrisanim brilama? Koliko se to (ne) prakticno pokazalo? Prodavaci mi nista ne znaju reci. Estetski izgledaju sasvim ok ali me interesuje kakve su u praksi. Vreme mi je da mjenjam kacigu, sad joj je 8 godina i vidim bas puno tih, dva u jedan modela je u ponudi. Daleko vise nego ranije.

    Dvoumim se izmedju ova dva modela:
    ski-helmet-salomon-pioneer-lt-red.jpgFavorit
    L41531400_beee81ccd1779e084e8a3af1040e1644.jpg Alternativa ako bih isao u ovom smjeru o kome trenutno ne znam nista
    Priložene slike Priložene slike
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #45
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ako imaš više brila za različite uslove (npr. jedne normalne zatamnjene i jedne sa "bijelim" staklom za noćno skijanje), izbor je jasan.
    Drugo, mislim da u uslovima jačeg vjetra kod ovih integrisanih ćeš osjetiti vjetar i na očima.
    Treće, zaštita stakla od grebanja nakon skijanja je mnogo lakša kod običnih brila.
    Ali opet, nekom je izgled najvažniji.

  6. #46
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ako imaš više brila za različite uslove (npr. jedne normalne zatamnjene i jedne sa "bijelim" staklom za noćno skijanje), izbor je jasan.
    Drugo, mislim da u uslovima jačeg vjetra kod ovih integrisanih ćeš osjetiti vjetar i na očima.
    Treće, zaštita stakla od grebanja nakon skijanja je mnogo lakša kod običnih brila.
    Ali opet, nekom je izgled najvažniji.
    Hvala Stevo, kao i uvjek top argumenti. Nisam toliko detaljno razmisljao, to je to. Znaci standradna kaciga je jos uvjek adekvatniji izbor
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #47
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ja razmišljam ovako:

    Teško pronađem odgovarajuću kacigu, a brile nešto lakše ali ipak moram da se potrudim. A da pronađem u komadu i kacigu i vizir koji bi mi bili dobri, to je statistički vrlo neizgledno.

    Pri tome, kada kupujem brile, mogu da biram kakve ću. Kada kupujem integrisane sa kacigom, dobijem to što je u paketu i to je to.

    Mada priznajem da kaciga sa vizirom može da ima neke dobre strane, naročito ko nosi dioptrijske naočare na stazi.

  8. #48
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    @Grazer Meni su te Salomon Pioneer sa prve slike legle k'o ****** samar sto bi se reklo. Naravno sve je individualno i zavisi od oblika glave.Kupio sam i naocare iste firme koje pasuju sa njima. Mogao bi Salomon da mi da neki popust za sledecu kupovinu s'obzirom da imam i njihovu jaknu.

  9. #49
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    @Grazer Meni su te Salomon Pioneer sa prve slike legle k'o ****** samar sto bi se reklo. Naravno sve je individualno i zavisi od oblika glave.Kupio sam i naocare iste firme koje pasuju sa njima. Mogao bi Salomon da mi da neki popust za sledecu kupovinu s'obzirom da imam i njihovu jaknu.
    Prpobavao sam i fino mi lezi, obliku moje glave odgovara a ova crvena mi nekako cool. U kombinaciji s ovim crvenim cvikama bas fino izgleda sve. Sad su bas na nekom snizenju od 40%
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #50
    Member Dragan7 avatar
    Datum registracije
    25.02.2018
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Salomon X Max x7Ti
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Kaciga sa integrisanim brilama su puno bolje za nekog sa dioptrijskim naočarima, pitam se kako se ranije skijali bez njih.

    [SIGPIC]

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •