Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 55

Tema: Ski / Snowboard kacige

  1. #31
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Do sad sam probao kacige L velicine jer mi je obim glave 59 cm. Sto znaci da sam maltene na granici M i L. Interesuje me samo da li uopste da probam modele velicine M?

  2. #32
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Probaj, pa vidi šta ti bolje leži. Većina kaciga ima dodatno štelovanje na potiljku, pa nisu sve mere fiksne.
    Što više probaš, ave više će ti biti jasno šta ti u stvari treba.


  3. #33
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Naravno bez probanja nista. Meni je nekako logicnije da se uzme L mogu ako treba i potkapu da stavim.

  4. #34
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Skoro smo kupovali kacigu za suprugu.

    Par modela ni u L veličini nije odgovaralo, dok je kod drugih M bio odličan.

    Tako da nije sve samo u veličini već se razlikuju i oblik unutrašnje školjke.

    Probanje više modela/brendova je jedini način.
    Iskreno, nije mi jasno, kako neko uspe da kupi kacigu online.


  5. #35
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bbK1ng Pogledati poruku
    Skoro smo kupovali kacigu za suprugu.

    Par modela ni u L veličini nije odgovaralo, dok je kod drugih M bio odličan.

    Tako da nije sve samo u veličini već se razlikuju i oblik unutrašnje školjke.

    Probanje više modela/brendova je jedini način.
    Iskreno, nije mi jasno, kako neko uspe da kupi kacigu online.
    Šta je problem da kupi, dal će da mu odgovara, to je drugo pitanje.

  6. #36
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Kacigu mogu on line da kupim samo ako takvu istu probam ovde kod nas i vidim da mi odgovara. Nikada nista od obuce i odece ne bih kupovao on line a da prethodno taj artikal ne probam. Nisam bas lud da bacam tek tako pare. 😀

  7. #37
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Svjež primjer iz prakse: uđem u InterSport na jednom skijalištu u Tirolu i tražim kacigu da je mogu nabaciti na svoju bubnjaru od 62 cm. Jedina koju sam uspio nabaciti (i uz to mi dobro leži) bijaše Giro Jackson MIPS u veličini XL (do 65). Cijena? Sitnica: 189€.
    Vratim se kući i pitam za mišljenje idealo.de, a on mi kaže "ima taj model i veličina za 75€". Naručim odmah i dobro se pokazala u praksi.


  8. #38
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Nakon koliko vremena mjenjate kacigu? Da li to radite iz estetskih razloga i cisto da ju promjenite zbog promjene ili postujete preporuke proizvodjaca koji kazu da nakon 5god kacige gube svoje karakteristike i da ih treba mjenjati?
    Ja licno vec 6 sezonu nosim istu kacigu i iskreno nisam ni razmisljao o mjenjanju. Ponajvise sto me model odusevljava (Salomon brigade s integrisanim zvucnicima) te sto ga nisam nigde uspio naci u ponudi pa da uopste i razmisljam o kupovini novijeg modela iste kao i cinjenici da je kaciga jos uvjek u odlicnom stanju.
    Izmenio/la Grazer; 11.02.2021 u 13:22.
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #39
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Menja se kada “tresne” dobro o stazu, ili ako je ispustiš i tresne sa drugog sprata

    Skijaške kacige “puknu” pri jakom udarcu i tako apsorbuju udarac - to je normalno ponašanje. Dakle ako je došlo do jakog udarca tada se menja....

    Naravno, možeš da je promeniš i ako ti je dosadila, ako je izgrebana, izašla iz mode

  10. #40
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Menja se kada “tresne” dobro o stazu, ili ako je ispustiš i tresne sa drugog sprata

    Skijaške kacige “puknu” pri jakom udarcu i tako apsorbuju udarac - to je normalno ponašanje. Dakle ako je došlo do jakog udarca tada se menja....

    Naravno, možeš da je promeniš i ako ti je dosadila, ako je izgrebana, izašla iz mode
    Logicno je da se mjenja nakon ostecenja ali moje pitanje je vise bilo usmjereno na preporuku proizvodjaca da se kaciga treba mjenjati nakon 5god. Da li se vodi evidenciju o tome i da li se gleda na ovu preporuku ili se kacige mjenjaju samo zbog dve prije navedene stvari (ostecenje i zelja za estetskom promjenom)? Kao sto rekoh u prijasnjoj poruci, nosim istu vec 6god i nije mi palo na pamet da ju mjenjam zbog vec navedenih razloga. Da li mozda gresim?
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •