Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 55

Tema: Ski / Snowboard kacige

  1. #1
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano Ski / Snowboard kacige

    Mogli bi ovdje podijeliti iskustva sa kacigama koje smo nosili.
    Recenzije opreme su uvijek korisne prilikom nabavke odnosno kupovine nove , u ovom slucaju kacige.
    Mogli bi pisati i o mjestima (bilo internet ili neki sport shop u nasem kraju ) na kojima se kacige mogu kupiti povoljno...

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Da li kod nas ima da se kupi kaciga sa vizirom (i gde)?

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Recenzije kaciga su kao recenzije pancerica: kaciga koja odgovara osobi A ne mora da odgovara osobi B. Svaki model je za drugačiji oblika glav i važnije je izabrati pravi oblik nego birati izgled ili npr. broj otvora za ventilaciju.

    Prvu kacigu koju sam kupio preko Interneta nisam mogao navući na glavu. Ili je kaciga bila preuska i predugačka ili je moja glava ko doboš. U pitanju je bila Carrera, a ne sjećam se modela.

    U drugom pokušaju sam imao više sreće, te sam uz sitnu doradu veselo nosio Giro Fuse 5 ili 6 sezona. Nakon nekoliko padova bosanskom metodom (na glavu) kaciga se raspala. Nabavih ponovo isti model, ali su u međuvremenom promijenili oblik, pa sam probavao razne modele i napokon pronašao Alpina Grap prije nekliko godina.

  4. #4
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Recenzije kaciga su kao recenzije pancerica: kaciga koja odgovara osobi A ne mora da odgovara osobi B. Svaki model je za drugačiji oblika glav i važnije je izabrati pravi oblik nego birati izgled ili npr. broj otvora za ventilaciju.
    Ovo.

    Uz dodatak, ako imate omiljene naocare, ponesite i njih pa probajte zajedno.

    Mi smo se porodicno bacili na Giro, G10 za mene, NINE.10 JR za cerku a ne secam se tacno koji je zenin model. Nikakav poseban razlog, prodavnica koja je relativno blizu je imala dosta modela pa je moglo da se proba. Meni su se svideli i POC modeli ali su bili duplo skuplji. Gledao sam i da budu sto lakse.

    Na srecu, nismo imali prilike da se uverimo u cvrstocu istih, nadam se i da necemo

  5. #5
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    I ja sam napravio gresku prilikom kupovine sa interneta prije desetak dana.
    Mala mi kaciga i nije ono sto sam ocekivao. Bacio sam pare (50e) a za to sam mogao kupiti pristojnu kacigu za nekih mjesec dana kada ih izloze u sportskim radnjama.

  6. #6
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Vidim da po forumima hvale POC kacige , a i skijasi ih nose na takmicenjima sve vise.

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ja sam ljubitelj Smith-a...

    Imam Variant Brim vec 5 godina, sada pikiram kupovinu Variance modela. Prezadovoljan...a dizajnom (po mom misljenju) bez premca
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Najbitnije da kaciga odgovara obliku vase glave... O izgledu i ukusima ne vredi raspravljati

  9. #9
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Imao sam Smith i poklonio je. Sada sam bez kacige pa se dazkisljam da porucim RED sa Amazona. Samo me brine velicina jer ,,L,, nije svuda ista a dimenzje u cm ne daju...
    Ovo je ta kaciga.
    Priložene slike Priložene slike

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mikeli Pogledati poruku
    Imao sam Smith i poklonio je. Sada sam bez kacige pa se dazkisljam da porucim RED sa Amazona. Samo me brine velicina jer ,,L,, nije svuda ista a dimenzje u cm ne daju...
    Ovo je ta kaciga.
    Nemoj to da radiš. Ova kaciga izgleda dobro i verovatno i jeste dobra, ali ne uzimaj kacigu dok ne probaš.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •