Karakteristike proizvoda
Dužina: 172 cm
Geometrija i radijus: 126/74/109 R14,5m
Profil: CamRock
Vezovi: Nordica/Vist
Podešavanje vezova: 8

Mesto i uslovi testiranja
Mesto: Tornik i Kopaonik
Dužina testiranja: 8 dana
Uslovi: Novembar, Januar i Mart u toku ove skijaske sezone - vikend skijanja. Uslovi najrazlicitiji, ali ono zajednicko je skijanje po vestackom snegu i uglavnom razbijenim stazama, pocetkom sezone skijanje na debelom minusu, krajem na debelom plusu.
Lične ili demo skije: licne

Lične informacije
Starost: 33
Visina i težina: 190 cm, 100 kg
Prosečan broj dana po sezoni: 10
Godine skijanja: 30 - sa pauzom od 20 godina
Veština (1-10): 7
Način skijanja (power/finesse): power
Poželjan teren: uredjene staze najrazlicitijih konfiguracija i vrsta snega

Zaključak:
Zelite karving bez po muke ? Na pravom ste mestu.
Za:
Peglanje uredjenih staza.
Dinamicne karving zaokrete.
Ne opterecuje fizicki.
Protiv:
Nema odbitaka pri agresivnim zavojima.
Pri velikim brzinama dolazi do vibracija na lose uredjenoj stazi.

Recenzija

Uvod

Nakon "krace" : ) pauze u skijanju pre dve godine sam se vratio najboljem sportu na svetu. Ponovo zarazen, korak po korak ove godine stigao sam do kupovine novih skija i pancerica. Iskreno nisam zeleo da upadnem u opsesivnu maniju izucavanja novih modela skija, tehnologija, brendova, review-ova, itd. Znam koliko zamorno i zarazno to zna da bude posebno kada ste prespavali 20 godina tehnoloskog razvoja opreme, pa sam odluku o izboru predao strucnijima od mene. Nas drug sa foruma Dzoninjo nesebicno me je savetovao i mogu samo da mu kazem hvala!

Tehnoloska edukacija o opremi dodje po svoje hteli vi to ili ne, pa sam sad prilicno potkovan da mogu cak i da napisem neku recenziju ; ).

Sto se tice skijaskog stila po prirodi i temepramentu moj stil je jako, brzo, GS zavoji, sa opipavanjem granica i radoznaloscu po pitanju novih tehnika. Ne skijam van staze, tj. nisam imao mnogo prilike prilike, a sto se uredjenih staza tice skijam sve za zadovoljstvom. Sto se tice prefinjenosti tehnike nisam virtuoz ali imam tendenciju da brzo ucim.

Malo duzi uvod, ali da znate ko pise ove redove.

Fire Arrow 74

Evo par slika konkretnog test primerka .




Skija ima radijus 14.5m, sidecut je mesavina slalomskog i veleslalomskog profila. Uradjena u sendvic tehnologiji, sa aksijalnim ojacanjima. CamRock na ovoj skiji znaci klasican camber, sa tip rokerom.

Twin tip je vrlo blag.

Pre ove skije dve sezone sam skijao razlicite pozajmljene skije. Najvise vremena sam proveo na razlicitim "polukarving" race skijama koje su vozili drugari mojih gabarita ex takmicari tako da su daske bile tvde i brze, ne krace od 180cm.

Prelazak na Fire Arrow je imao za posledicu jednu drasticnu promenu, odjednom sam imao 5x vecu kondiciju nego pre. Jednostavno sa ovim skijama kao da je umor nestao i mogao sam u komadu da skijam satima bez pauze. Skije su lake na nogama i nakon par voznji kao da ste u klizaljkama.

Ovo su mi prve izrazite karving skije i primio sam se da savladam tu tehniku, obaranje na kantnu je vise nego lako skija ugrize stazu i ide kao po sinama bez otklizavanja. Dakle bez problema, lako i jednostavno.

Kada mi staza i uslovi dozvoljavaju da pravim agresivne zavoje u kojima natezem skiju do kraja, to je ono ono sto mi nabacuje najveci osmeh na lice. Ipak pri takvim zavojima ova skija nema jak elasticni odbitak ili rebound kojim vas lansira sa piste u novi zavoj kao sto imaju race skije. To je moja najveca zamerka ali subjektivne prirode. Da sam laksi mozda ne bih ni osetio ovu manu : ).

Kada ljudi pitaju da li ta skija diktira neki stil voznje, rekao bih ne diktira, ali preferira odredjeni stil.
Ono gde ova skija pokazuje fin rebound su brzi i kratki slalomski zavoji na plavim i crvenim stazama gde mozete da vozite apsolutno cist karving, ali da ne natezete skiju do kraja. Staza treba da je ustampana bez hupsera i to je mesto gde se ova skija najlepse ponasa i snalazi. Ustampan Gobelja relej, Marine vode desni krak ili Mali karaman je domaci teren za ovu skiju. Skija izvodi dinamicne i ciste karving zaokrete progresivno ubrzavajuci pa imate osecaj kao da vas vuce gliser koji ubrzava. U takvim uslovima skijanje deluje lako i precizno kao voznja po sinama. Cisto uzivanje.

Vozio sam ih na Torniku po tvdoj i zaledjenoj stazi. Kako je staza bila prazna, probao sam je na vecim brzinama ~80km, uvodeci u blage zavoje. Ok je, nisam primetio nikakve probleme. Ali kada sam na noge stavio duzu i tvrdju skiju, osecaj je bio bolji, sigurniji, bezbedniji. Logicno, je l'.
U brzim prelazima preko neravnina na tvrdoj stazi skija zna da vibrira, ali to necete primetiti sem ako preko istih neravnina ne predjete sa duzom i tvrdjom skijom koja ce imati manje vibracija.

Voznja crnim stazama je vrlo ugodna ako je to Ledenica koja je tvrda, ustampana i bez hupsera, ali voznja razbijenom crnom dubokom sa morem hupsera i kroz hupsere i nije bas neki dozivljaj. Ipak za tako nesto je potrebna bolja fizicka sprema, a to mi nedostaje.



Sto bi rekao moj drug koji je probao fire arrow 74 ova skija je kao mali sportski auto sa prednjom vucom, precizna, okretna i lagana, ali nije za trke.

Skija ispunjava obecano, najjace strane su joj profinjen i lak karving + fizicki i kondiciono nije teska za skijasa van treninga. Nema bubice ili mane.
Lose strane, samo subjektivne, pomenuo sam neke u tekstu ali ruku na srce to su stvari koje ova skija nije ni obecala da ce da radi.