Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Planovi za novi ski centar

  1. #1
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano Planovi za novi ski centar

    Sveze sa sajta skijalista Srbije, nadam se da nije predizborno obecanje

    http://www.skijalistasrbije.rs/sr/us...ntra-na-goliji

    Ne kazu gde a ono sto je interesantno:

    "Ukupni potencijalni kapacitet ski centra je oko 17.000 skijaša, dok će, nakon realizacije prve faze, u okviru koje će, kako je procenjeno,biti uloženo oko 19 miliona evra, kapacitet skijališta biti 2.500 skijaša na sat, rekao je Ljevnaić.
    On je naglasio da je u prvoj fazi planirana izgradnja šestosedne žičare, ski staze u dužini od oko devet kilometara, sistem za veštačko osnežavanje, akumulacija za vodu, hangar za specijalnu mehanizaciju, pristupni put do ski centra, parking, elektroenergetska infrastruktura, restoran."

    Ne pominju nikakav smestaj i pretpostavljam da misle na 9km staza

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Vest od pre godinu i po dana sa ovog sajta:

    http://www.skijanje.rs/vesti/golija-...u-svajcarskoj/

    Obećao je da će na Goliji za pet ili deset godina biti kao što gledamo u televizijskim prenosima iz Švajcarske.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Golija je vrlo lepa planina. Mikroklima i nadmorska visina daju odlicne preduslove za velike kolicine snega koje se zadrzavaju do prvog maja. Ja zivim blize Torniku i Zlatibora, ali se vrlo radujem ovom novom ski centru, jer sve mi ovo govori da ako postoji plan da se grade novi ski centri, onda je logicno da ce i postojece odrzavati i siriti. U svakom slucaju cestitam i zelim uspeh.

  4. #4
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ovde na sajtu mozete da vidite sta sve postoji na Goliji: Odvracenica, Dajica brdo i Golijska reka, ako se ne varam?

    Pre nekoliko godina, sasvim slucajno sam bio u Golijskoj reci (!) tek kad se krcila suma za trasu nove staze i imao sam prilike da vidim tu buducu stazu kompletno iz prve ruke i to peske uzbrdo sve do vrha koji se zove Jankov kamen. Kasnije sam na ovom forumu video da i dan danas tamo stoji neka silna skalamerija, korpe i gondole i tada u to vreme jedan nov novcat Pisten bully - ne znam da li je jos uvek tamo (?), urastao u korov. Cak su i neki stubovi za buducu zicaru bili postavljeni...

    Ono sto je tada receno, a iz godine u godinu se ponavlja zakljucno sa ovim, ajde da kazemo "predizbornim obecanjem", je upravo to da ce jedan ski lift, verovatno tipa 6-sed, opsluzivati nekoliko staza ukupne duzine 9km (ala Gobelja na Kopu) i to verovatno upravo na terenu Golijske reke, ako sam dobro razumeo?

    Zivi bili, pa videli, a predlazem da, ako je ikako moguce, gospodu upravo sada uhvatimo za rec , jer predugo vec stoji ta mehanizacija i truli tamo bez veze, a zatim i taj fenomenalan teren za skijanje sa najvise dana tokom godine pod snegom stoji potpuno neiskoriscen...

    Bilo bi dobro da ako ima nekog ko zivi blizu ovih lokaliteta, pa da nam potvrdi kakvo je trenutno stanje na terenu i kao i to da su ovi "centri" medjusobno udaljeni vise od 10km, jel tako? I sta uopste od ovih mini ski centara radi, sta ima instalirano od liftova i koliko staza je u pitanju i na kojoj medjusobnoj udaljenosti?

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Иницијални план је да се скијалиште развија изнад Одвраћенице на тромеђи опшина Ивањица, Нови Пазар и Рашка. Највећа кота се зове Врхови са око 1800 метара са кога би ишао већи број стаза са северне и западне стране. Мислим да би највећа висинска разлика била око 350 метара. То подручје се одликује са великим количинама падавина тако да је добар потенцијал за скијање. Постојећа просечена стаза са Јанковог камена до Голијске реке је јако добра, али од Одвраћенице удаљена 7-8 километара, тако да је њихово повезивање компликовано, једино неком гондолом. Пут од Голијске реке према Сјеници се интензивно ради, атакође и крак од овог пута према Одвраћеници, тако да би тај простор за пар година могао бити доступан из правца четири града: Рашке, Новог Пазара, Ивањице и Сјенице. Наравно све ово ако буде пара.

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    S' obzirom da se radi o "memorandumu o razvoju" koji je potpisan u jeku predizborne kampanje ja se ne bi previše nadao .

    A što se tiče samog centra koga interesuje neka pogleda:

    http://www.skijanje.rs/vesti/uskoro-...tra-na-goliji/

    U dnu poslednja slika predstavlja master plan koji je radio EcoSign gde može da se vidi razmeštaj žica, smeštaja, terena za golf i sl...

    Najveći deo centra se nalazi u opštini Ivanjica, ovu žicu (šestosed) što planiraju da prave je totalno logičan izbor ako se pogledaju buduće žice, pošto ta jedna žica pokriva pola staza budućeg centra.

    Interesantna stvar je da će budući centar biti udaljen samo 9km od budućeg autoputa Požega-Boljari (koji će povezivati CG sa RS).

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    То је неко неопрезно написао 9 километара. Знајући тај простор, ако се изгради аутопут куда је планиран (дуж реке Ношнице), до Одвраћенице ће бити 20-ак километара. Но и без аутопута, са завршетком започетих путева прилаз скијалишту ће бити добар. Прошле године интезивно се радила деоница од Голијске реке до главног гребена планине према Дугој пољани, и од главног гребена према Одвраћеници. На Одвраћеници већ постоји одређена инфраструктура, тако да би планирани шестосед био крупан корак напред.

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Izrada projektne dokumentacije za prvu fazu skijališta

    Na osnovu planova JP „Skijališta Srbije“, za realizaciju projekta izgradnje Ski centra na Goliji objavljene su odgovarajuće Javne nabavke za izradu projektne dokumentacije za Izgradnju prve faze razvoja skijališta Golija.
    Nkon sprovedenih javnih rasprava, donešenih planova i odluka, idejnog projekta,... izrada projektno-tehničke dokumentacije je poslednja faza i uslov za početak radova na terenu.

    Više na:

    https://www.skijanje.rs/vesti/golija...zu-skijalista/

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Kakva je situacija na Goliji, tj interesuje me koje staze rade, i koje su težine? Ja sam neki 3,4/10 nivo, juče lako savladao stazu Centar na Divčibare, ali nisam smeo na Crni Vrh.

    Pošto sam iz zapadne Srbije, zanima me koja bi staza bila idealna za mene, a da je u ovom okruženju; Zlatibor otpada zbog jakih cena i velike gužve, ostaju Golija, možda Tara ili Zlatar?

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Evo još jedne predizborne moše https://www.ozonpress.net/ekonomija/...u-i-ski-staze/

    Ima gotovo istih tekstova 2017. i 2014. Isto behu izborne godine

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •