Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Volkl Mantra 2013

  1. #1
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano Volkl Mantra 2013

    Karakteristike proizvoda
    Dužina: 177cm
    Geometrija i radijus: 132-98-118 mm - Radius 24,2 m
    Profil: Tip Rocker
    Vezovi: Marker Griffon
    Podešavanje vezova: 8.5
    Ostalo: http://www.voelkl.com/skis/freeski/t...de/mantra.html

    Mesto i uslovi testiranja
    Mesto: Kopaonik
    Dužina testiranja: 2 dana
    Uslovi: -1C, jako mek sneg po stazi posle intenzivnih padavina. Van staze oko 30cm vrlo svezeg pudera
    Lične ili demo skije: licne

    Lične informacije
    Starost: 44
    Visina i težina: 187cm i 110kg
    Prosečan broj dana po sezoni: do skoro po 10+, zadnje 2 godine po 30+
    Godine skijanja: 36
    Veština (1-10): 8.5, po tvrdom snegu bez ogranicenja limitiran samo tipom skije. Relativno malo iskustva po dubokom snegu.
    Način skijanja (power/finesse): power +
    Poželjan teren: tvrda uredjena staza sa 5-10cm svezeg snega preko

    O sebi
    Od svoje 14. pa do 35. godine sam terao ili race GS skiju ili nesto odmah ispod toga. Od 2007. vozim Volkl AC3 od 170cm (R 17m), izuzetno tvrdu skiju klasicnog full camber profila koja prosto jede tvrdu stazu ali koja i stravicno kaznjava noge, narocito po neravnoj stazi. Sto zbog godina a bogami i zbog kilograma odlucio sam da prosirim svoje vidike i nabavim kako skije za dubok sneg tako i skije koje ce mi omoguciti celodnevno skijanje u visokom ritmu. I tako je pocela moja potraga ...

    Zaključak:
    Prava skija za voznju van piste koja se nece postideti ni tvrde uredjene staze. Za skijase od viseg do visokog nivoa znanja i fizicke spreme.
    Za:
    Ovo bi svako mogao da tera van staze u snegu do struka
    Protiv:
    Zbog velikog radijusa nezgodna na hupserima i kada je guzva na stazi

    Recenzija
    U novembru sam bukvalno preorao internet u potrazi za skijom koju cu terati po dubokom snegu. Dve skije su se izdvojile, Mantra i Blizzard Bonafide. Posle par dana potere uspeo da u PB iscivijam poslednji par Mantre dok Bonafide nije bila dostupna u odgovarajucoj duzini. Za 2014 je Mantri samo promenjena grafika (koja mi se btw i ne svidja) pa sam bio presrecan kada su mi rekli da imaju model za 2013. koji je bas cool http://volkl-freeski.at.ua/2013Ski/Mantra_2013.jpg

    Sa puno optimizma sam docekao skijanje u decembru. No tada mi se ucinilo da nije bilo dovoljno snega, kakva greska. Rekoh u sebi nista strasno, bicu skoro 3 nedelje na planini posle toga, bice ga sigurno dovoljno. Znate i sami koliko je bilo snega, tako da je Mantra ostala u box-u sve do pre par dana.

    U subotu vece je pao jos jedan sloj svezeg snega i sada ga je bilo u dovoljnoj meri da se usudim da izadjem i van staze. U nedelju ujutro dan suncan, staze jedva prepeglane . Bio sam bukvalno prvi na zici i prvi se spustio niz skroz "nevinu" crvenu Duboku. Crna je nazalost bila zatvorena zbog takmicenja.

    Ja sam, niko ispred mene. Sneg je mekan i relativno spor. Koristim skoro citavu sirinu staze, siroki carving zavoji i u cugu stizem do dela gde se spajaju crna i crvena. Sirina skije se svakako oseti ali manje nego sto bi ste to ocekivali. Prelazak sa kantne na kantnu je zadovoljavajuc ali su moguci samo siroki zavoji u GS stilu.

    Ali Mantra i nije pravljena za stazu nego za duboki sneg. Zato jurim na zicu da bih uhvatio sto vise svezeg snega dok mi ga neko drugi nije "upropastio". Ponovo crvena, odnosno ne uredjeni deo izmedju crne i crvene. Skija samo pliva, prosto je neverovatno kako je sve lako! Maltene nema porebe da tezinu prebacim nazad. Imao sam utisak kao da sam u nekom usporenom flmu u odnosu na to kako ja inace vozim skije. Jeee, i ja napokon umem da vozim po dubokom snegu . I tako sledeca 3-4 puta. OK dobro i sta sad, to smo apsolvirali. Steta, ali stvarno steta sto je crna zatvorena i sto Krcmar ili Bela Reka ne rade jer na ovoj skiji sto je padina strmija sve postaje nekako lakse, i po mekom i po tvrdom. Ah, Brezovica ...

    Broj skijasa se znacajno povecao u roku od sat vremena. U jednom trenutku je stvarno bilo jako puno ljudi na stazi upravo zato sto nije radila i crna. Zbog mekanog snega staza se dosta brzo kvarila i na srednjem delu su poceli da se prave bas veliki hupseri. Hm, radijus od skoro 25m, ogroman broj skijasa na stazi i hupseri od skoro 1m nisu bas idelan teren za ovu skiju. Bogami me je preznojila par puta, nema opustanja. Morao sam jako da spustim ritam da se ne bih sa nekim slupao.

    I sta da vam kazem. Duboki sneg do struka je idealan teren za ovu skiju. Siroke polu uredjene staze isto tako, cak i tvrdi sneg. Ovoj skiji jednostavno treba prostora i nagiba da bi prodisala punim plucima. Da li je ona ono sto sam ja trazio? Nazalost ne . Ja sam trazio skiju sa kojom cu povremeno otici u duboki sneg ali koja je upotrebljiva i po drugim uobicajenim uslovima koje imamo na Kopu.
    Izmenio/la magic; 11.03.2014 u 19:40.

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    25.12.2010
    Skije / Bord
    Head super shape magnum 163, atomic sugar daddy 183
    Godina
    41
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Iskrena preporuka za ovo sto ti trazis je Salomon BBR 9. Vozim je od prosle godine i idealno se uklapa u ono sto ti trazis.
    Izmenio/la wlad; 13.10.2014 u 13:05. Razlog: nema potrebe da se citira cela prethodna poruka

  3. #3
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Probaso sam BBR9 i nisu mi se svidele, barem ne za moj stil koji je izgleda previse agresivan za njih. Meni su delovale vise kao neki stariji tip skije koji voli da odklizava a sa kojim se moze u duboki sneg jer su napred stvarno kao lopate.
    Kako me je Blizzard stvarno odusevio sa modelom Magnum 8 Ti odlucio sam da uzmem Blizzard Brahmu, po svemu onome sto sada znam ovo bi trebala da bude idealna skija za Kop kada ima vise snega na stazama a i za iole pristojan off piste.

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    25.12.2010
    Skije / Bord
    Head super shape magnum 163, atomic sugar daddy 183
    Godina
    41
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Meni se skija svidela, tacno je da nije bas stabilna na 60-70+ km/h ali bas nisam neki ljubitelj GS stila skijanja. Lako se prebacuje sa kantne na kantnu tako da su za brzo vijuganje i carving odlicne. Plus su lake i ne umaraju noge tako da moze da se skija po ceo dan bez da moram na kondicione pripreme od par meseci pre skijanja. Mada su recenzije za taj blizard stvarno odlicne.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •