Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 116

Tema: Ontopic: snobovi i seljaci (vino vs rakija)

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2014
    Godina
    48
    Poruke
    2

    Podrazumevano Ontopic: snobovi i seljaci (vino vs rakija)

    Meni je prvi put da idem na L2A. Jel ima neko aprox koliko mi je love potrebno za ishranu, a da ne idem po restoranima? Jel se može uzeti ponešto od kuće? Hvala unaprijed, a svi savjeti su dobrodošli.

  2. #2
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ouroboros Pogledati poruku
    Meni je prvi put da idem na L2A. Jel ima neko aprox koliko mi je love potrebno za ishranu, a da ne idem po restoranima? Jel se može uzeti ponešto od kuće? Hvala unaprijed, a svi savjeti su dobrodošli.
    mozes poneti od kuce sve sto mozes poneti za klopu.
    ja nosim slaninicu, prsuticu, cvarke,cokolade, supice u kesicama i 3 gotova kuvana jela.
    u fra kupujem hleb, jaja, vodu, salate,voce i na to tesko da potrosis 30-50eur.
    poz

  3. #3
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Zato ja nikada ne idem autobusom. Nas 4 u autu i izadje nas oko 80eur po osobi (toliko traze i za prevoz autobusom).


    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    mozes poneti od kuce sve sto mozes poneti za klopu.
    ja nosim slaninicu, prsuticu, cvarke,cokolade, supice u kesicama i 3 gotova kuvana jela.
    u fra kupujem hleb, jaja, vodu, salate,voce i na to tesko da potrosis 30-50eur.
    poz

    Svaka cast. Ja gde god odem na skijanje potrosim najmanje jos 300-400eur pride. Hrana u radnjama, obrok na stazi, pice navecer, restoran obavezno (jednom) i obavezno kupujem sir i vino za poneti kuci. ja ne znam sta ti jedes i kako se hranis ali ja u Banja Luci potrosim vise na hranu za 7 dana od 50eur. To je nemoguce.

    @Ourboros ti ponesi od kuce sta god hoce tj sta god moze da stane u torbu. predpostavljam da ces tamo uzimati hljeb, mlijeko, vodu i neke osnovne namirnice. Racunaj oko 50eur po osobi da ce te izaci samo za te osnovne namirnice. Obrok na stazi, kafici navecer itd je vec druga prica
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #4
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Prosle godine poneli smo 50 sarmi na nas 3-4. Ove godine smo poneli 100+ na nas 11. Ludilo pravo a mnogo znachi ukoliko zelish da uradish/vidish nesto posle staze. Jak domaci obrok bez nekog dugog spremanja
    Jedna torba za klopu sarme u plastiku od 16L i to je to. Iz Srbije ponesi suhomesnato tipa pechenice prshut slanina jer je to tamo bar za mene bulja. Kupuj tamo namaze mleko jaja bonzite svasta tako i bicesh dobar sto Ivan kaze sa 30-50.
    Spar ti je veoma povoljan i ima najvishe izbora*(mislim da je i radnja najveca) Uvuchen je malo i teshko se nalazi. Kontra od zichare Diablo produzi se pored Pivnice Red Frog(Irish Pub) pa levo iza nekog kao trznog centra a tu je i turist info ukoliko se secam. Raspitaj se za izlet tu jer ima neki bus koji ide mislim samo cetvrtkom do DHueza i to je jedini organizovani bus koji ide van L2A
    U express market u centru ima povoljna alkoholna pica i kozmetiku.
    Ako hocesh malo da zablejish na nekom prijatnom mestu popijesh pivo palachinku Crepes a GOGO se zove mesto i prilichno je autentichno. odushevio me WC pored svega u tom mestu.

  5. #5
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Zato ja nikada ne idem autobusom. Nas 4 u autu i izadje nas oko 80eur po osobi (toliko traze i za prevoz autobusom).





    Svaka cast. Ja gde god odem na skijanje potrosim najmanje jos 300-400eur pride. Hrana u radnjama, obrok na stazi, pice navecer, restoran obavezno (jednom) i obavezno kupujem sir i vino za poneti kuci. ja ne znam sta ti jedes i kako se hranis ali ja u Banja Luci potrosim vise na hranu za 7 dana od 50eur. To je nemoguce.

    @Ourboros ti ponesi od kuce sta god hoce tj sta god moze da stane u torbu. predpostavljam da ces tamo uzimati hljeb, mlijeko, vodu i neke osnovne namirnice. Racunaj oko 50eur po osobi da ce te izaci samo za te osnovne namirnice. Obrok na stazi, kafici navecer itd je vec druga prica
    prevideo si deo sta nosim iz BG-a: slaninica(panceta), prsut, cvarke,..., sta ces jace i bolje od toga za klopu na skijanju.
    to naravno ne ulazi u onih 30-50eur, to je placeno dinarima

  6. #6
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    Prosle godine poneli smo 50 sarmi na nas 3-4. Ove godine smo poneli 100+ na nas 11. Ludilo pravo a mnogo znachi ukoliko zelish da uradish/vidish nesto posle staze. Jak domaci obrok bez nekog dugog spremanja
    Jedna torba za klopu sarme u plastiku od 16L i to je to. Iz Srbije ponesi suhomesnato tipa pechenice prshut slanina jer je to tamo bar za mene bulja. Kupuj tamo namaze mleko jaja bonzite svasta tako i bicesh dobar sto Ivan kaze sa 30-50.
    Spar ti je veoma povoljan i ima najvishe izbora*(mislim da je i radnja najveca) Uvuchen je malo i teshko se nalazi. Kontra od zichare Diablo produzi se pored Pivnice Red Frog(Irish Pub) pa levo iza nekog kao trznog centra a tu je i turist info ukoliko se secam. Raspitaj se za izlet tu jer ima neki bus koji ide mislim samo cetvrtkom do DHueza i to je jedini organizovani bus koji ide van L2A
    U express market u centru ima povoljna alkoholna pica i kozmetiku.
    Ako hocesh malo da zablejish na nekom prijatnom mestu popijesh pivo palachinku Crepes a GOGO se zove mesto i prilichno je autentichno. odushevio me WC pored svega u tom mestu.
    Bravo za sarme ! To je vrh klopa za skijanje, samo mi je to nezgodno da teglim busom do Fra, to obavezno nosim na KOP i uvek nestane posle samo 3-4 dana, nikad dosta
    Nego u L2A mi se cini da je povoljnija Marche(nisam siguran za ime) radnja odmah pored glavnog puta u donjem delu mesta, a ima i veci izbor.
    Bar meni je bila bolja od Spar-a tada tj. prosle zime.

  7. #7
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ja u zivotu nisam takve stvari vukao s sobom. Ponesem samo nesto gotove hrane, za jedan dnevni obrok, vecinom onaj za kad se vratim s staze. Zitarice, ona intant 10minutna jela. Mozda jos koju konzervu za dorucak I to je to. Meni nema vece gotive kada sam u Italiji ili Francuskoj da kupujem njihove paste, prsute, sireve, vina. To mi je pored skijanja najlepsi deo odmora.

    Kad se uzme u obzir da kupujes tamo hleb, mleko, jogurt, vodu, sok, vino, pivo, voce, povrce, slatko, grickalice itd nema sanse da 30eur moze biti dovoljno. Gde je jos toaletni papir, sredstvo za sudje, spuzve itd. To ni jedna sobe nema. Mislim moguce je ako si sve zivo ponio od kuce.

    Mi u proseku barem jos 200-300eur na hranu i pice potrosimo na skijanju. Ali razumem i ostale. Verujem da ima ljudi koji ne potrose vise od 50eur. Meni licno je to nezamislivo jel bi to znacilo nema restorana, pubova, kafica, vina, sireva, prsuta. Kvalitetnih cokoladi
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #8
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Moram malo da se upletem u ovu diskusiju iako je off

    @Grazer, ne znam brate sto se objasnjavas sa tim seljacima oko toga sta poneti od hrane, a zamisli ide se na skijanje?
    Vidi ti onog tipa poneo sarme, zamisli, i to malo mu bilo 50 pa jos 100?!?!?
    Ili onog drugog tipa kome fali jos i banatske kobasice pa da asortiman bude kompletan.
    Pa to mi lici ko da carapan ide na skijanje sajkacom i opancima, ali bio je u Francusku zar ne.
    E stvarno si im dobro rekao, i neka si.

    Nego cudim se brate, sto se zamaras do ides tamo u neke apartmancice pa mora da kupujes i sundzercice, pa deterdzente i nesto slicno toga. Pa kuvati, mazati i sta ja znam sve ne. Tacnije moja zena kaze 'ja sam na odmoru, ako to radim kuci ne moram ovde'.
    Tako da uplati brate ko ja, u hotel, pa nema pranja, nema nabavki, nema kuvanja...samo kartice u dzep i cao.
    A ovu seljacku diskusiju o sarmama i slanini ostavi seljacima.
    Zar nisam u pravu brate Grazer.

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2014
    Godina
    48
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Vjerovatno ću ići na jednačinu sarme+gotova jela+slaninica+boca šljive = nirvana. Hvala svima na savjetima.

  10. #10
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Moram malo da se upletem u ovu diskusiju iako je off

    @Grazer, ne znam brate sto se objasnjavas sa tim seljacima oko toga sta poneti od hrane, a zamisli ide se na skijanje?
    Vidi ti onog tipa poneo sarme, zamisli, i to malo mu bilo 50 pa jos 100?!?!?
    Ili onog drugog tipa kome fali jos i banatske kobasice pa da asortiman bude kompletan.
    Pa to mi lici ko da carapan ide na skijanje sajkacom i opancima, ali bio je u Francusku zar ne.
    E stvarno si im dobro rekao, i neka si.

    Nego cudim se brate, sto se zamaras do ides tamo u neke apartmancice pa mora da kupujes i sundzercice, pa deterdzente i nesto slicno toga. Pa kuvati, mazati i sta ja znam sve ne. Tacnije moja zena kaze 'ja sam na odmoru, ako to radim kuci ne moram ovde'.
    Tako da uplati brate ko ja, u hotel, pa nema pranja, nema nabavki, nema kuvanja...samo kartice u dzep i cao.

    A ovu seljacku diskusiju o sarmama i slanini ostavi seljacima.
    Zar nisam u pravu brate Grazer.
    Cinjenica jeste da covek ne zna da li da se smeje ili da place. Covek kaze poneo u francusku na skijanje 100+ sarmi, slanine i cvaraka. Ne znam da li se sali pa da se smejem ili je ozbiljan pa da ostanem bez rjeci.
    Nije mi namjera nikoga da uvredim ali meni ovo jeste smesno.

    Mi budemo u hotelu ali moja zena a i ostale zene iz ekipe, sve mora da izriba kad udjemo u sobu, njoj se sve gadi. Dok ona ne ocisti nista se ne dira. A iskreno gde god da si ne mozes biti bez tecnog sapuna, rolni papira za ruke, spuzvu da nesto obrises itd. To se kupuje prvi dan kad stignem.

    Onda se uzme lepo malsinovo ulje pa malo prsuta, sira, vina. Pa se nevece drustvo okupi pa se nesto priprema. Neka pasta i degustira vino i sirevi. Nema vece uzivancije (osim skijanja naravno). ponesem i ja hrane od kuca ali to su instant supe i intant jela za kad sam gladan kao vuk.

    Opet kazem ne osudjujem nikoga. Svakom njegovo. Meni licno tako nesto je za nepoverovati.
    Izmenio/la Grazer; 04.03.2014 u 14:47.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •