Strana 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 116

Tema: Ontopic: snobovi i seljaci (vino vs rakija)

  1. #21
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ja ocu da budem snob i brat Grazer ne daj se, sta oni znju, pominju tamo neku frnacusku kurvu a ja vidim idole u Glembaeve.

  2. #22
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Pošto je tema ionako otišla u off... ja se samo pitam kako se neko nepismen nađe pametan da drži lekcije o primitivizmu?

  3. #23
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ma cela tema je oitsla u off odavno ali ako ce neko da me proziva snobom samo zato sto mi je nepojmljivo da vucem kantu od 100 sarmi i cvarke kad idem na skijanje onda jeste. Snob sam i dicim se s tim. Nemam vise reci.
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #24
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Ko kaze da ga i ne kupim negde usput. Meni je najdraze parmezan u Italiji na autogrilu uzeti. A taj isti parmezan i brie su deset puta bolji od onoga sta se nudi na nasim policama. E u tome je razlika.
    Vidim svet prica o njeguskom prsutu, samo njega hvale. To mi je isto kao i s rakijom. Za nase ljude s sela rakija je pojam a sve ostalo je otrov. Nije to sto oni nisu probali nesto druge vec sto ne zele. A to govori dovoljno o samom narodu. zato nam i jeste kao u srednjem veku. Ceo svet je glup samo je nas narod pametan.
    Ali to je vec druga tema koja nema nista s skijanjem, ili barem ne bi trebala.

    Vracam se na prvobitno receno,svako radi onako kako njemu odgovara. Ovima sto napadajuju kazem da treba da postuju svacije misljenje i nacin vidjenja stvari. Kao sto ja postujem vase, vi treba da postujete i moje.
    mozda nisi primjetio, ooh prosvetitelju narodni! da vecina ljudi nemaju ni za paprike ni rasthike, a ti bi da piju neka druga pica koja sebi ne mogu da priuste? da ne mogu naruciti pastu u restoranu ne zato sto su glupi i misle da je tudje otrov, nego ne mogu da plate.

    Inace ne znamn nikoga sa Zapada, stranca kome je dobra sljiva, kruska ili dunjevaca otrov. Pravim uzivaocima i znalcima, koji nisu snobovi ne treba da stoji engleska ili francuska etiketa da bi prepoznali kvalitet. Mozda si ljudima u Austriji uvaljivo neku brlju da probaju. Vjeruj da pravi poznavaoci zestokog pica na zapadu veoma cjene dobru sljivu,kruskovacu ili dunju. kazem dobru, a ne brljugu. ko sto i ja cjenim dobar single malt viski, a ne neki buckuris.
    A samo seljak sa zapada, a takve stvarno ne znam, nije odusevljen sa nasom sarmom ili prsutom. No dobro, ko sto rece ima nas raznih, ne kontamo svi da narod nije glup, nego se pruza kolko mu je pokrivac dug.
    ps
    mene bi tacno bilo sramota, u zemlju bi propao da prosjecnim ljudima iz srbije napisem da ONI nesto ne zele da probaju. pa imas li ti mozga, zans li ti koja je prosjecna plata tamo?

  5. #25
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Covece ne mozes ti ovde pricati o tome kako narod nema sta da jede a onda pricamo kako se ide 7 dana na skijanje u Francusku! Mjesas babe i zabe. Ako nema sta jesti onda ne ide na skijanje u Francusku. I to vecina tih istih ide i po dva puta godisnje.
    Ti isti ljudi koji su navodili da nose domacu hranu nisu rekli da nemaju sta da jedu vec da vole tu istu hranu. Moj zakljucak na to je bio da ja tako nesto nikada ne bi uradio posto prvo nepojmljivo mi je vuci toliko hranu na toliki put a drugo tu hranu jedem kuci stalno tako da kad odem 7 dana u IT/FR hocu da uzivam u necemu drugome. I to je pozadina cele price ali ocigledno mnogi je nisu shvatili posto samo gledaju kako bi nekoga napali,izvredjali i omalovazavali.

    P.S. Ko je rekao da rakija ne valja? Ona je bila samo primer situacije koji ti ocigledno nisi shvatio.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #26
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Covece ne mozes ti ovde pricati o tome kako narod nema sta da jede a onda pricamo kako se ide 7 dana na skijanje u Francusku! Mjesas babe i zabe. Ako nema sta jesti onda ne ide na skijanje u Francusku. I to vecina tih istih ide i po dva puta godisnje.

    P.S. Ko je rekao da rakija ne valja? Ona je bila samo primer situacije koji ti ocigledno nisi shvatio
    vidim razumijes se u plateznu moc prosjecnog gradjanina balkana. ljubitelji skijanja, a da nisu sa nekim tajkunskim vezama, skupe par stotina evra da bi sa skibusom otisli na skijanje, pa mozda i dva puta, to ne znaci da mogu placat jelo i pice na stazi i uzivati u charima apres ski.. znaci nece jesti parmezan i piti pticije mlijeko u restoranu, ne sto im ne prija nego sto to sebi ne mogu da priuste. i onda dodjes tu da im objasnis kako su pticija jaja, talijanska prsuta i francusko vino mrak i kako nema skijanja ako se za jelo i pice ne potrosi 400 evra za sedam dana. ja to ne mogu nazvati drugacije nego snobizam. btw. eno ih puni autobusi belgijanaca, danaca, svedjana, holandjana koji sa sobom nose jelo za 7 dana i koji ne popiju 5 piva u kaficu za tih 7 dana odmora.dal vjerujes da ni oni nemaju za taj luksuz, al vole da skijaju.

  7. #27
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    I meni je pun k...c seljobera koji nas po stranim skijalištima sramote sa sarmama, punjenim paprikama, kobajama a znam i neke iber seljake koji i prebranac nose sa sobom. Mislim, još treba i kiseli kupus da osjetim u F!?
    A od svega najviše prezirem one hauba skijaše koji jedu po parkinzima. Kada vidim nekoga da jede u gondoli odmah znam sa kim imam posla i ne progovaram dok ne izađem iz kabine, još mi samo treba da provali da smo sa istog govornog područja.
    Ne razumijem te ljude, kud ste krenuli u p...u materinu, dosta što vas gledam po našim skijalištima, sada ste u u Evropu krenuli... Oj sirotonjo i bogu si teška.

    http://www.youtube.com/watch?v=cviRkUZAx9k

  8. #28
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo Pogledati poruku
    I meni je pun k...c seljobera koji nas po stranim skijalištima sramote sa sarmama, punjenim paprikama, kobajama a znam i neke iber seljake koji i prebranac nose sa sobom. Mislim, još treba i kiseli kupus da osjetim u F!?
    A od svega najviše prezirem one hauba skijaše koji jedu po parkinzima. Kada vidim nekoga da jede u gondoli odmah znam sa kim imam posla i ne progovaram dok ne izađem iz kabine, još mi samo treba da provali da smo sa istog govornog područja.
    Ne razumijem te ljude, kud ste krenuli u p...u materinu, dosta što vas gledam po našim skijalištima, sada ste u u Evropu krenuli... Oj sirotonjo i bogu si teška.

    http://www.youtube.com/watch?v=cviRkUZAx9k
    a tek oni sto stisnu pa udju u restoran na stazi, pa skinu jakne i dzempere, a ispod obicni pamucni vesh ili jos gore sintetika, al nije orginal bionix..fuj

  9. #29
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Koga briga ko šta jede i gde jede . Siguran sam 100% da ko nosi sarme u FR to radi zato što neće da troši pare u (pre)skupim Francuskim restoranima - da ne radi to zato što uživa u ukusu sarmi . Francuski restorani na skijalištima imaju najgori moguć odnos cena / kvalitet - za velike pare dobijete nikakav kvalitet hrane i usluge - čast (retkim) izuzecima.

    Sa druge strane, onome kome smetaju "paradajz" turisti na skijalištima uvek mogu da idu u "izvikane" centre gde je sve skuplje i gde nema budget turista - Kurševel, St. Moritz itd. pa neka se "otvore" ako im smetaju sendviči u gondoli .

    Iskreno ne vidim razliku između nekoga ko nosi sarme i nekoga ko nosi gotova jela od kuće - u krajnjem slučaju koga briga?!

    Zato, manje kukanja o drugima a više skijanja

  10. #30
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo Pogledati poruku
    Kada vidim nekoga da jede u gondoli odmah znam sa kim imam posla i ne progovaram dok ne izađem iz kabine...
    Ne progovaraš zbog punih usta?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •