Strana 12 od 12 PrvaPrva ... 2101112
Rezultati 111 do 116 od 116

Tema: Ontopic: snobovi i seljaci (vino vs rakija)

  1. #111
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @ninic
    Nije bitno kolika je plata već koliki su mesečni fiksni troškovi! Mogu da imam i 2000 evra platu ako su mi troškovi 1500

    A za ove sarme, pa ko bre smota 100 sarmi? Jel svi vi muški pomažete ženama pa se hvalite ili jadne same rade i ubiju se spremajući pred skijanje? Ja sam oženjen intelektualkom, tu sam se zajeb'o nema sarmi, samo kod tašte

    A sad nešto ozbiljno, što se tiče ishrane na skijanju. Bitno je imati nutritivno regulisanu ishranu. Potrebno je planski unositi ugljene hidrate i proteine i hidrirati se redovno tokom celog dana. Ja recimo ne jedem od doručka (oko 8) do ručka (oko 17). U tom periodu samo dosta pijem vodu (i idem u WC 5 puta barem) i što reče @skiman mislim, po neka žitarica, čokoladica možda ili energetski gel za prehranu i sl. tj ono što mi stane u džep od jakne.

    Što se tiče večere, najbolje je unositi ugljenje hidrate koji preko noći postaju odlična osnova i izbor energije (glikogen se taloži), recimo testeninu. Ako idem sam na skijanje kupim one u kesici (ali u Segedinu, tamo je jeftinije nego kod nas ), zatim pirinač, žitarice, krompir, hleb (po mogućstvu što manje belog brašna).

    Za doručak jedite kalorijski bogatu hranu i koliko hoćete i možete, samo ne prepunite stomak. U obzir dolaze sendviči, jaja, prirodne žitne pahuljice, čokoladno mleko. Hrani treba oko 2 sata da prođe želudac pa zato doručkujte što ranije da se ne bi hrana vraćala u jednjak prvih sati skijanja.

    Za ručak šta god, bez prejedanja jer je večera blizu, možda samo neka supica iz kesice, slane su i dobre su za uspostavljanje balansa elektrolita u organizmu i možda neki komad mesa (150-200 grama, ne pola kile), kobasica i sl. ili samo obrok salata. Ne previše.

    Za grickanje su dobri lešnici, bademi i indijski orah koji su puni proteina.

    Nema potrebe za preterivanjem i raznim masnim gotovim jelima. Čvarci su OK ali baš i ne moram njih da nosim Ishrana na skijanju treba biti drugačija od one na koju ste navikli tj malo se treba adaptirati. Ja inače se ovako hranim svakog dana pošto trčim duge pruge.

    Kada idemo porodično (2 porodice), onda vučemo i rance po leđima sa raznim sadržajima jer se sa decom nikada ne zna i onda padne i neko "ozbiljno" kuvanje 2-3 puta, pomfrit, đuveč, gulaš i sl. Ali samo zato što ide jedna žena koja "voli" da kuva više nego da skija

    I super je to alkohol, ali ja sam dva puta "ozbiljno" stradao od pijanih na stazi i kada vidim da u kabini natežu čuturice ili piju po restoranima ne znam šta bi uradio takvim osobama. Nije za zezanje, uopšte.

  2. #112
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    @jopopo imas ozbiljnu temu Ishrana skijasa ovde:

    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...?t=7047&page=9

    pa prebaci tamo ovaj ozbiljan deo o ishrani

  3. #113
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano Srpski password

    A kad smo vec kod sarmi evo jedan interesantan vic - Srpski password

    Upišite vaš password
    sarma
    Žao nam je, password mora da sadrži više od 8 znakova
    kuvana sarma
    Žao nam je, password mora da sadrži bar jednu brojku
    1 kuvana sarma
    Žao nam je, password ne sme sadržavati razmake
    5jebenihkuvanihsarmi
    Žao nam je, password mora sadržavati bar jedno veliko slovo
    5jebenihKUVANIHsarmi
    Žao nam je, password ne sme sadržavati više od jednog velikog slova uzastopce
    5jebenihKuvanihsarmi, i da se nosiš u pizdu materinu govno jedno
    Žao nam je, password ne sme sadržavati interpukcijske znake
    5jebenihKUVANIHsarmi nabijem te na kurac i tebe i tvoj password mamicu ti jebem kretenčino
    Žao nam je, taj password se već koristi


  4. #114
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    @jopopo imas ozbiljnu temu Ishrana skijasa ovde:

    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...?t=7047&page=9

    pa prebaci tamo ovaj ozbiljan deo o ishrani
    Ma nije ovo ovoliko ozbiljno koliko "uputstvo" da se može svako jednostavno hraniti. Da je ozbiljno dao bih i normative i nutricionističke vrednosti

  5. #115
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Evo za tebe Ikare posto volis letenje jos nekoliko letecih veverica . A ima i pragnje (prase+jagnje) .
    skoro naiđoh na ovu sliku i setih se ove vedre teme. rekoh da podelim sa vama.

    @ibane, ja ipak ostajem pri kombinaciji pragnje
    Priložene slike Priložene slike

  6. #116
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    I ja sam @Ikar za pragnje .

    Jel ovo lakosta nastradao ?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •