Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Stanje na stazama

  1. #1
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano Stanje na stazama

    Pozdrav, da li je neko od forumasa mozda trenutno i Banskom ili zna kakvo je stanje na stazama. Kao i kod nas, prognoza za naredni vikend bas i ne obecava, ali ne znam tacno ni koje od prognoza su pouzdane. Vecina pogazuje situaciju u podnozju, u samom mestu, a to mi ne igra neku veliku ulogu.

    Da li mozda neko zna neki sajt ili forum gde bih mogao naci informacije iz prve ruke

  2. #2
    Ski legenda dedinac avatar
    Datum registracije
    12.02.2012
    Lokacija
    Vranje
    Godina
    50
    Poruke
    294

    Podrazumevano

    www.banskoski.com

    korektni su sa informacijama imas i kamere sa lica mesta.

  3. #3
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Da, to sam prvo i gledao, ali nesto im ne verujem za ovih 100cm snega, pa sam zati i trazio neku preciziju prognozu, ski info... Hvala u svakom slucaju!

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    29.12.2013
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Danas je u Banskom bas bas padao sneg, nadam se da ce sada sluzbe da naprave staze jer je hupsera mnooooogo. Stvarno mnogo lose odrzavaju staze, ovekivao sam mnogo vise da ih peglaju

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    29.12.2013
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Svi oni koji planiraju da dodju u Bansko, mogu im reci da ih ceka fantastican sneg i u lepim kolicinama. Rade skoro sve staze i zicare
    Evo mali savet onima koji nisu za to da su na stazi od otvaranja do zatvaranja. Ukoliko ste kolima u Banskom, najbolje je da idete do Polyane kolima (parking 12leva=6eur). Gore na parkingu cete uvek naci nekog ko ce da prodaje jednodnevni ski pass i obicno su cene od 30leva oko 11h - 20leva oko 12h. Obzirom da vam se jos i vraca depozit od 5leva, ski pass vam ispada dosta jeftinije nego kada biste ga kupovali na blagajni.
    Za sve one koji tek uce skijanje ili bord, najbolje je da ovima sto rade na pokretnoj traci date 10 leva i onda vas pustaju ceo dan da tu idete.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    04.12.2012
    Godina
    34
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Da li neko zna kakvo je stanje na stazama?

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ja sam pisao http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=8449 u pitanju je januar.
    Evo informacije od danas:
    Staze su OK. Do kraja nedelje se prognozira vedro vreme ali i niske temperature. Na zahtevnijim stazama nema gužve dok je na plavim stazama poprilična gužva. Na ukrcavanju u gondolu je gužva samo između 10 i 11, čeka se na ulaz oko pola sata u ostalom periodu nema gužve. - danas
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  8. #8
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Odavo o Bansko niko nista ne pise, tacnije odkada su ukinjene vize , a ja nisam zainteresovan da otvaram novi theard pa iskoristicu ovaj.
    A i ono sto ocu da kazem je u vezi staza za skijanje.
    Naime, definitivno majstori za sredzivanje staza (tabanje ) mnoooogo bolje to rade nego oni na Kopaoniku, mogu im drzati lekcije.
    Iako sam u to bio ubedzen i pre, pa sam uzeo samo uze skije, sad mi krivo sto nisam uzeo i sire. Snega kolko oces, pa i vise...

    Ukratko, stanje na stazama savrseno. Sve staze drze ceo dan, i pored plusa.
    Priložene slike Priložene slike

  9. #9
    Ski legenda dedinac avatar
    Datum registracije
    12.02.2012
    Lokacija
    Vranje
    Godina
    50
    Poruke
    294

    Podrazumevano

    Da ne otvaram novu temu. Vratio sam se iz Banskog 13.02. Prirodnog snega ni za lek,veštak su uspeli da prave samo jedne noći jer su temperature bile visoke. Prva tri dana smo skijali u kratkim rukavima bukvalno i zaradio bronhitis. Staze do podneva držale dobro od podne led i hupseri . S obzirom na broj skijaša i temperature mislim da je bilo o.k. skijanje. Na gondoli se čekalo satima ako nešto pod hitno ne preduzmu mislim da će Bansko vrlo skoro postati nepoželjna destinacija. ili ići samo svojim kolima pa raom zorom pravac Banderica.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Bio sam u Banskom nedelju dana posle, malo je zahladilo, ali posle toga pretoplo. Nažalost zbog vetra nisu radile žičare na Todorki, a jedan dan skoro nijedna zicara, već samo sidra. to je odprilike znacilo da su razrovane plave staze, pune hupstera već nakon 11h.

    Ja sam uspeo da izbegnem guzve na gondoli, u 15 do 8 samo iz hotela kretali, u 8 se prolazilo bez cekanja. Itekako je vredelo spustiti se sređenim netaknutim stazama, tako da mi nije teško padalo.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •