Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 51

Tema: Помоћ око бординга

  1. #1
    Member MilicAngel avatar
    Datum registracije
    28.12.2009
    Godina
    31
    Poruke
    50

    Talking Помоћ око бординга

    Поздрав свима, посебно онима који буду имали стрпљења и времена да ми одговоре и помогну.
    Желим да купим борд, чизме и везове. Проблем је у томе што се уопште не разумем у систем, па бих да питам прво,
    да ли свака чизма одговара свим везовима у том броју?
    Какви везови постоје и који су најбољи за почетнике?
    И да ли могу да купим за почетак неке старе и дртаве чизме, које последице могу да буду у односу на нове?
    Знам да смарам али шта ћу...

  2. #2
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Pokusat cu da ti odgovorim na pitanja, a promijenio sam dosta daski i stilova voznje od 2000 god. pa cu ti reci ovo iz iskustva .

    Ovako. Ako tek pocinjes sa snowboardingom prvo iznajmi opremu na nekom skijalistu, instruktor bi bio pozeljan ali pored ovoliko snimaka na internetu sa lekcijama iz snowboardinga mozes i sam poceti .
    Ja sam naucio voziti snowboard sam, citajuci jednu malu knjizicu odnosno prirucnik ,i savladao osnove za dva dana... Ipak, instruktor ce ti sve bolje i preciznije objasniti i pravilno te nauciti ( sto je vrlo bitno ) te prve korake .

    Predlazem ti da pocnes sa ,, Free style ,, bordom koji je najlaksi za pocetak . Kako budes napredovao promijenit ces ( a mozda se i zaljubis u free style ) jos dasaka kao sto su FreeRide ili SnowboardCrosss . Ja sam poceo sa free style daskom, sledece sezone presao na free ride, pa na ,,race,, sa tvrim vezovima, i sada vozim ,,cross,, bord .

    Cizme ti odgovaraju vezu na bilo kojoj dasci pod uslovom da su i cizme i vez ,,meki ,, odnosno da nijesu takmicarski ,, race,, vezovi za koje su potebne tvrde cizme slicne skijaskim .

    Cizme nemoj iznajmljivati prvo iz higijenskih razloga , a drugo ...trajace ti sasvim dovoljno da sa njuima mozes promijeniti i nekoliko bordova. Kupi neke koje su ti udobne i koje ti odgovaraju cijenom , imas ih povoljno na oglasima na netu , a mislim da ce ti uskoro snizenje i u radnjama .

    Kao sto ti rekoh, snowboard za pocetak iznajmi , vidi da li ti ide ta ,,nauka ,, i imas li zaista zelju da se bavis ovim nacinom lomatanja niz padinu , a kada savladas osnovu tek onda kupi svoju dasku . Mada mozda i grijezim kada ti ovo govorim jer sada mozes kupiti dasku sa vezovima za 50 e i da je licno tvoja , a to je odprilike 5 iznajmljivanja opreme na skijalistu . Vodi racuna prilikom kupovine polovne daske da joj ,,ploha,, odnosno donja radna povrsina nije puno ostecena i da su ,,kantne,, cijele, odnosno da nema ostecenja na njima .
    Jos nesto , cizme ti takodje idu sa velicinom veza tako da ne mozes upariti vez velicine ,,m,, sa cizmom br. 45 . Ako nosis veliki broj obuce onda ti i treba ,,L,, vez a u poslednje se vrijeme izradjuju i podesavajuci vezovi po duzini .

    Volio bih da mi na kraju zime kazes jesi li poceo sa snowboardingom i da postavis koju sliku sa svojih prvih spustova.

    Veliki pozdrav i uzivaj na snijegu .

    Evo i jedne moje slike sa Bjelasice , na njoj sam sa ,,cross,, daskom .


  3. #3
    Member MilicAngel avatar
    Datum registracije
    28.12.2009
    Godina
    31
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    Прво, Микели, ти си тотални краљ! Хвала ти на свему!
    Друго, ја сам женско, али то није толико битно.

    Стварно си ми помогао доста! Заиста.
    Само, баш као што си на крају рекао, ја бих радије да купим неку половну даску, до 50е...
    Волела бих да ми кажеш само, како да разликујем те тврде од меких везова?
    Ја сам нашла ове чизме на нету, и свиђају ми се, и јефтине су јер је последњи пар остао у броју 36 )))))

    Да ли су оне океј или су ''тврде''?
    Имам и неке везове и даску у плану али не знам да ли смем да окачим овде слике...

  4. #4
    Member MilicAngel avatar
    Datum registracije
    28.12.2009
    Godina
    31
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    Па да пробам? Ваљда нећу да попијем бан...
    Ово је даска коју меркам
    само наравно треба проверити колико је оштећена...

  5. #5
    Member MilicAngel avatar
    Datum registracije
    28.12.2009
    Godina
    31
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    И ово су везови, неки баш јефтини па ми одговарају због тога

    Надам се да нисам сморила, хвала ти још једном на свему!!!
    Слика ти је дивна, и много ти завидим!!! )))))))))

  6. #6
    Member MilicAngel avatar
    Datum registracije
    28.12.2009
    Godina
    31
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    Не види ми се даска, ево поново:

  7. #7
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ja nisam border ali se malo razumem. Ovo gore su ti "meke" cizme i to je to sto tebi treba. Koliko se razmem ovo su "race" vezovi za tvrdu cipelu i nije to to sto tebi treba. U daske se ne razumem pa ne mogu da i kazem da li to sto tebi treba ali bi mogla da okacis sliku i sa prednje strane bord da se vidi, ako imas tu sliku.

  8. #8
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Da skinem sa neta sliku vezova koji tebi trebaju i postavljam .Cizme su ti super, kupi ih a daska je prava za devojcice

  9. #9
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Mislim da su ovo vezovi koji tebi trebaju:

    http://planetbike.rs/pbshop/Snowboard/Vezovi/11089/

  10. #10
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano



    Ovo su vezovi koji ti trebaju za cizmu koju si odabrala .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •