Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 38

Tema: Nordica Dobermann Spitfire EVO EDT

  1. #21
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Hm, ne bavim se trkanjem, ali ne bih tako lako otpisao roker kao tehnologiju (mozda je preteska rec) koja se moze naci na trkama. Verovatno vecina tehnologija koja zavrsi u rekreativnim skijama nastane za potrebe trkaca, pa verujem da je i sa tiprokerom slicno.

    Roker na vrhovima ne olaksava samo voznju po razvaljenoj stazi, vec olaksava ulazak u zaokret. Pa u tom kontekstu moze da ima smisla na trkama. A ponekad se desi i da pista za FIS trke bude razvaljena, eto jos jednog mesta za roker.

    Pored svega ovoga, mozda prozivodjaci koriste roker da prevare striktna pravila o karakteristikama fis skija, smanje radijus npr.

  2. #22
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Da li to neko želi da kaže da na skijama na kojima se takmiči Marsel postoji rocker? Na modelu za trgovine vjerovatno postoji.

    Rocker ima smisla samo na skijama za duboki snijeg i mekanu stazu. Rocker na race modelima u trgovinama je trenutna moda koju traži tržište. Većina skijaša i ne zna šta je to, ali im je bitno da njihove skije to imaju. Uvijek vrijedi ona "ne znam čemu to služi, ali bolje je da to ima nego da nema".
    Da. Neko to baš hoće da kaže. Čak i sam Marcel to želi da kaže: "Developed and designed by myself. The ski that earned me two World Championship titles". Ovo je naravno marketinška rečenica, ali važnije od toga je što se rocker može vidjeti i na snimcima njegovih vožnji. Najbolje prilikom intervjua nakon vožnji, kada obično stoje sa skijama i tada se najbolje vidi baš taj gornji dio skije. Osim natpisa, koji je ove sezone još vidljiviji nego prošle, može se primjetiti i koliko su njegove daske više "razmaknute" na vrhovima od konkurenata, koji se pojavljiju na istim snimcima. Upravo taj razmak je posljedica rocker tehnologije koja je implementirana na gornjem dijelu daske (oko 10%). Ostatak skije je svakako camber.

    Sve ima i jasnu logiku zbog obrnutog redoslijeda startovanja u drugoj vožnji, kada je staza potpuno razrovana za najbolje vozače.

    Za amatersku upotrebu to vam je onaj dio dana iza 12 sati kada teren popusti.

  3. #23
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Uf, ajde da probam da vratim diskusiju na pravi put pre nego sto bude kasno jer vidim da ide u pogresnom smeru.

    Ja nisam rekao da rocker ne valja, naprotiv, odusevio sam se i sa Blizzardovim Tip&Tail rockerom kao i Nordikinim Tip rockerom kada su na stazi bili pravi uslovi!

    Ja sam Spitfire-u pristupio kao da se radi o malo meksoj race skiji, mozda moja greska, ali cinjenica je da kada je staza bila tvrda kao kamen tj. kao na ovom videu to nije ulivalo poverenje

    https://www.youtube.com/watch?v=pHpHFRDxBCo

    Bukvalno sam gledao u vrh skije kako malo hvata a malo ne, i samim tim drzi bolje ili losije. Ono sto me je "razocaralo" je sto ja nisam mogao mojim stiskanjem ili otpustanjem same daske da na to uticem. Rockeri (ne oni s Moravu ) su stvarno korisni, i svakako pomazu kako ulasku u zavoj tako i drzanje u zavoju, ali na stazi mora da bude bar par cm makar oguljenog snega da bi kantna imala zasta da se uhvati.

    Cudno da me niko do sada nije pitao koju bih pre odneo sa sobom kuci!? Pa iznenadicete se, bez trunke razmisljanja to bi bila Magnum. Znam, znam, Blizzard je (bio) bljak ali verujte mi na rec, ne da nije vise bljak nego je vrlo, vrlo cool i zabavan. Kada sam jurio malo siru skiju i procitao sve zivo first pick mi je bila Blizzard Bonafide pa tek onda Mantra. Samo zato sto nije bila u pravoj duzini opredelio sam se za Mantru.

    Sve ono sto sam i ja procitao o Magnumu mogao sam i da dozivim u praksi, a najbitniji je bio osmeh na kraju dana. Po savrseno ravnoj stazi Spitfire je bolji izbor, samo sto morate da priznate koliko cesto su, barem kod nas, staze savrseno ravne?

    @ svesifre "Developed and designed by myself" kljucni deo teksta, on je u prilici da moze da bukvalno nastimuje rocker po svojim zeljama i potrebama tako da on svojim pritiskanjem ili otpustanjem utice na to kako se skija ponasa, a moras priznati da mi obicni smrtnici nemamo takvu mogucnost, mozemo samo da imamo ludu srecu da to sto je tamo neki inzenjer pretpostavio se poklopi sa nasom tezinom i stilom skijanja

  4. #24
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    ali važnije od toga je što se rocker može vidjeti i na snimcima njegovih vožnji. Najbolje prilikom intervjua nakon vožnji
    Auuu, sa'ce Stevo da ti kaze...

  5. #25
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Izgleda da je ELan ipak bio u pravo kaka je promovirao Amphibio kao revolucionarnu tehnologiju

  6. #26
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    @magic izvini nije mi namjera bila off-topiciti i zbog toga neću ovdje dalje širiti.
    Zamolio bi te i da ne postuješ ovakve snimke kada mi je puna radna nedelja .
    Sledeći put stavi nekom od djece (ili društva) kameru, pa neka voze iza tebe. Tako bi se mnogo bolje vidjelo ponašanje skije.
    Srećan si što imaš priliku dobiti ovako demo skije na vikend upotrebu. Kod nas u Sarajevu je to nemoguća misija. Hvala ti još jednom na podjeli iskustava. I daj neki snimak niz crnu stazu, jer slalomke bi trebalo tamo najbolje da pokažu svoju ćud.

  7. #27
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    Auuu, sa'ce Stevo da ti kaze...
    Oggy, nemam šta da kažem. Moje oči su prespore da na TV-u uhvate momenat u vožnji kada je skija u zraku neopterećena i pod takvim uglom kamere da se taj rocker može vidjeti.
    A nemam šta reći ni na skije koje se drže dok skijaši daju intervjue i slikaju se. Doduše, ponekad me ovlaš zbuni što nakon spusta drže skije za veleslalom.

  8. #28
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    @ svesifre he, he, nije moj snimak ali je jako slicno mom skijanju, ja jos samo malo vise pumpam u zavojima. A staza je bila jos tvrdja i brza tog dana kada sam vozio Spitfire jer je bilo -14. Inace i moj speed test je upravo odande gde je ovaj momak pravio pauzu, samo sto se ja skroz skupim.

    A da ti iskreno kazem i sam se iznenadio ponudom za demo, nije to bas ni ovde uobicajeno, nisam trazio skije vec nakon kupovine novih skija za zenu (Nordica Belle to Belle), njoj i meni novih cipela (btw uzeo sam sebi Nordica Hell and Back F2) ljudi su mi sami ponudili skije za vikend, sto ja naravno nisam mogao da im odbijem . Videli ljudi krenulo me pa verovatno vele bice tu jos posla ...

    Kad vec pomenuh zenine Bell to Belle, ja (genije) joj kupio pre 6 godina Volkl Attiva S5 - zenska verzija AC3 . Skija ona dobro ali nije jos ni blizu prisla limitu skije pa sam odlucio da prestanem da je mucim.

    Kada sam je na kraju prvog dana pitao kako je, samo je rekla . Pusticu je da joj malo legnu pa cu zajedno sa njom da napisem recenziju i za njih za nase lepse polovine

  9. #29
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od magic Pogledati poruku
    ... za zenu (Nordica Belle to Belle), njoj i meni novih cipela (btw uzeo sam sebi Nordica Hell and Back F2)...

    ...recenziju i za njih za nase lepse polovine
    Kada sam citao odma sam rekao "a recenzija za Belle to Belle", no vidim da se sprema, a iz razloga sto ih posmatram vec neko vreme za zenski clan mog tima, mada bi dobro dosla uporedba sa unknow legend.
    Sto se tice cipela moj glas za izbor u odnosu na firearrow cipela.

  10. #30
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    Najbolje prilikom intervjua nakon vožnji, kada obično stoje sa skijama i tada se najbolje vidi baš taj gornji dio skije.
    Ne znam da li si primetio da im neko iz tima praktično čim završe trku i skupe skije, otimaju par koji su do malopre vozili i uvaljuju primerak za slikanje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •