Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 38

Tema: Nordica Dobermann Spitfire EVO EDT

  1. #11
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od magic Pogledati poruku

    Sto se tice carvinga meni licno se taj prelazak svideo jer nikada nisam voleo da nesto mnogo otklizavam. Bacio sam pogled na konstrukciju pravih race skiija (Volkl, Nordica, Blizzard) i koliko vidim tu jos uvek vlada dobri stari Full Camber, nista bez zadnje vuce kada se izadje na pistu .

    To za vas majstore, za nas koji nismo bas tako dobri, tip rocker mnogo pomaze.

    Gledaj to kao X3 vs Land Rover, znas koji bi pre vozio ako put nije asfaltiran

  2. #12
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Svidjaju mi se ovakve vrste testova jer su u "prvom licu" i obradjuju subjektivni osecaj prepun vaznih "sitnica", sto je jako dobro. Pa jos na stazama koje jako dobro poznajemo i tacno mogu da zamislim kako se skija ponasa.
    Postoji gomila testova sa uglavnom opstim mestima, ali mi ne pomazu mnogo. Bez obzira sto smo svi razliciti po gabaritima, znanju, iskustvu i pretenzijama, dragoceno je procitati ovako nesto.

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    03.01.2013
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Svaka cast za recenzije, nice work. Cekamo recenziju mantre sa nestrpljenjem.

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od magic Pogledati poruku
    Bacio sam pogled na konstrukciju pravih race skiija (Volkl, Nordica, Blizzard) i koliko vidim tu jos uvek vlada dobri stari Full Camber, nista bez zadnje vuce kada se izadje na pistu .
    Pogledaj koje skije su prošle godine osvojile mali kristalni globus u slalomu .
    Nije nijedan od nabrojanih proizvođača.

  5. #15
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Redster 10% Rocker.

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od magic Pogledati poruku
    @ Sinisha ne prvo sam vozio Magnum pa onda Spitfire. Prilagodio sam se vremenskim uslovima, tako je Magnum ispala upravo ono, cak i mnogo vise od onoga sto sam ocekivao od nje! Opet koristeci auto analogiju Magnum bi mogao da bude jedan dobar BMW X3 . Od Spitfire sam ocekivao da ce biti mnogo blize nekoj race skiji zato sam njega i ostavio bas kada je tvrdo, ali on to nije.
    Nisam pogodio . Vodio sam se logikom da si na nordiki prvi put vozio tip roker, pa ti je sutra blizard bio mnogo prirodniji.

    Kada smo vec kod automobilskih analogija, ja bih tip roker tehnologiju uporedio sa progresivnim oprugama i amortima. Gde imate deo opruge koji obicnu voznju cini udobnijom, a deo opruge koji pri sportskoj brzoj voznji i krivinama ne pusta auto da pliva.


    Inace jako bih voleo da procitam test GS skije i porednjenje sa slalomskim u brzoj voznji i sirokim zaokretima. Primetio sam da danas gotovo niko ne kupuje GS skije, na sajmu sam gledao neke nove Nordikine GS modele, strasno dobro izgledaju, ali su i cene bile strasne...

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od magic Pogledati poruku
    @ Sinisha ne prvo sam vozio Magnum pa onda Spitfire. Prilagodio sam se vremenskim uslovima, tako je Magnum ispala upravo ono, cak i mnogo vise od onoga sto sam ocekivao od nje! Opet koristeci auto analogiju Magnum bi mogao da bude jedan dobar BMW X3 . Od Spitfire sam ocekivao da ce biti mnogo blize nekoj race skiji zato sam njega i ostavio bas kada je tvrdo, ali on to nije.
    Nisam pogodio . Vodio sam se logikom da si na nordiki prvi put vozio tip roker, pa ti je sutra blizard bio mnogo prirodniji.

    Kada smo vec kod automobilskih analogija, ja bih tip roker tehnologiju uporedio sa progresivnim oprugama i amortima. Gde imate deo opruge koji obicnu voznju cini udobnijom, a deo opruge koji pri sportskoj brzoj voznji i krivinama ne pusta auto da pliva.


    Inace jako bih voleo da procitam test GS skije i porednjenje sa slalomskim u brzoj voznji i sirokim zaokretima. Primetio sam da danas gotovo niko ne kupuje GS skije, na sajmu sam gledao neke nove Nordikine GS modele, strasno dobro izgledaju, ali su i cene bile strasne...

  8. #18
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Inace jako bih voleo da procitam test GS skije i porednjenje sa slalomskim u brzoj voznji i sirokim zaokretima. Primetio sam da danas gotovo niko ne kupuje GS skije, na sajmu sam gledao neke nove Nordikine GS modele, strasno dobro izgledaju, ali su i cene bile strasne...
    I mene to jako zanima! Da budem iskren kada gledam klince trkace kako vezbaju i sibaju onaj uski carving - gornji deo tela miran a noge samo lete levo desno - pozelim da uzmem neku neku SL trkalicu sa R13. Zato sam se i radovao Spitfire-u i njegovom R15 jer sam uvek terao skiju od barem R17. Razlika se oseti, i te kako, pa samo mogu da zamisljam kako bi to bilo sa R13 .

    Nadam se da ce biti prilike da probam takvo nesto, dzoninho javljaj ako nesto bude, ja sam skoro svaki vikend na Kopu.

    A za ovo moram da priznam da izgleda zanimljivo hmm, nemam nista protiv novih tehnologija, naprotiv, sve dok su svrsishodne.

    http://www.atomic.com/static/images/...cker_90_10.png


    Kad smo vec kod Kopa, sifra raspoznavanja naradzasta jakna, crne pantalone i crna kaciga - rado cu popricati a ako treba i pomoci sa savetom.


  9. #19
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Da li to neko želi da kaže da na skijama na kojima se takmiči Marsel postoji rocker? Na modelu za trgovine vjerovatno postoji.

    Rocker ima smisla samo na skijama za duboki snijeg i mekanu stazu. Rocker na race modelima u trgovinama je trenutna moda koju traži tržište. Većina skijaša i ne zna šta je to, ali im je bitno da njihove skije to imaju. Uvijek vrijedi ona "ne znam čemu to služi, ali bolje je da to ima nego da nema".

  10. #20
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    E vidis,i ja citam da su na FIS skijama stavili rocker,pa se cudim. Al rekoh "cuti,verovatno ne znas"

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •