Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 38 od 38

Tema: Nordica Dobermann Spitfire EVO EDT

  1. #31
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Evo šta kažu profesionalci: http://www.epicski.com/t/125129/reds...irscher-sl-ski. Post br. 5 je od druga Phila koji je alfa i omega za opremu na EpicSki forumu.

    @Magic, sorry za

    @Oggy, nadam se da se nisi uplašio da ću prestati sa komentarima

  2. #32
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Ne znam da li si primetio da im neko iz tima praktično čim završe trku i skupe skije, otimaju par koji su do malopre vozili i uvaljuju primerak za slikanje.
    Nije mjesto za raspravu o ovome. Da primjetio sam. Ali nakon pobjede, što je u Marsel-ovom slučaju dosta često zadnjih godina, slavlje i prvo slikanje se obavlja sa skijama na kojima je voženo. Ja nigdje nisam tvrdio da ovi ljudi bore skije iz prodavnice, samo sam rekao da i šire na kojima je čovjek uzeo dvije titule imaju rocker. U svojoj konstrukciji.

  3. #33
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    Da. Neko to baš hoće da kaže. Čak i sam Marcel to želi da kaže: "Developed and designed by myself. The ski that earned me two World Championship titles". Ovo je naravno marketinška rečenica, ali važnije od toga je što se rocker može vidjeti i na snimcima njegovih vožnji. Najbolje prilikom intervjua nakon vožnji, kada obično stoje sa skijama i tada se najbolje vidi baš taj gornji dio skije. Osim natpisa, koji je ove sezone još vidljiviji nego prošle, može se primjetiti i koliko su njegove daske više "razmaknute" na vrhovima od konkurenata, koji se pojavljiju na istim snimcima. Upravo taj razmak je posljedica rocker tehnologije koja je implementirana na gornjem dijelu daske (oko 10%). Ostatak skije je svakako camber.

    Sve ima i jasnu logiku zbog obrnutog redoslijeda startovanja u drugoj vožnji, kada je staza potpuno razrovana za najbolje vozače.

    Za amatersku upotrebu to vam je onaj dio dana iza 12 sati kada teren popusti.
    Zao mi je sto moram ovo da komentarisem, ali te skije koje oni drze na intervjuima, nisu skije sa kojima oni voze trku, mislio sam da toliko valjda si do sada primetio, da cim zavrse trku u ruke dobijaju komercijalne verzije za slikanje... Cist primer sledeca slika:



    Jel ovo skija sa kojom je vozio? Nema sanse... U ruci drzi skiju koju je magic testirao, sa sve marker komercijalnim vezom... Dalji deo topica necu komentarisati jer je jako mali broj nas uopste imao prilike da uzivo vidi a ne proba, skije radjene za FIS WORLD CUP... Te skije koje se prave za Hirsera, Nojrojtera itd, nisu cak ni iste kao one RD koje mogu da se naruce preko klubova, saveza itd... Te skije nemaju nikakve veze sa komercijalnim skijama...

    O tehnologiji i inovacijama mozemo da pricamo do sutra, ali vecina takmicara iz Svetskog Kupa, iza sebe ima ceo tim koji za njih radi, priprema skije itd... Dacu kao primer Viktoriju Rebensburg, devojku koja je od sasvim prosecne skijasice, kada je presla na odredjenu tehnologiju, da ne reklamiram koju, postala Olimpijski prvak i osvajac malog kristalnog globusa u veleslalomu iako po meni nema savrsenu tehniku. Cak postoji i video, doduse na nemackom, gde ona opisuje kakva poboljsanja je dobila sa tom tehnologijom. Tako da to da li Hirser vozi rocker 2-3 cm ili full camber, tesko da mozemo da vidimo sa slika. Trke Svektskog Kupa pobedjuju stotinke a verujte mi da tu 50% zasluge ide vozacu a 50% serviserima koji spremaju skije za trku...

  4. #34
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Al' us*aste čoveku temu

    BTW koga briga koje skije koriste ljudi u WC?

  5. #35
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    I jos moram da dodam, neko je pomenuo stanje snega na trkama Svetskog Kupa. To nije sneg, to je led... Oni voze po strahovito tvrdim i ledenim stazama... Trke se odlazu nekad i satima kada ima puno padavinama jer je strahovito puno vremena potrebno da se staza pripremi za samu trku...

  6. #36
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Al' us*aste čoveku temu

    BTW koga briga koje skije koriste ljudi u WC?
    Da, napravismo offtopic... Ali mislim da mnogo ljudi interesuje koje skije koriste ljudi u WC

  7. #37
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Al' us*aste čoveku temu

    BTW koga briga koje skije koriste ljudi u WC?
    Ja licno stvarno ne vidim na koji nacin smo negativno uticali na ovu temu.
    Da je off-topic, jeste. Ali mislim da je diskusija vodjena, barem meni, interesantna.

  8. #38
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Zato što se ista diskusija vodi već X-ti put na forumu, samo što to znaju "stariji" članovi - pošto su je čitali X puta

    Ovde je novost u diskusiji samo termin rocker

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •