Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Blizzard Magnum 8.0 Ti S

Tematski pogled

  1. #1
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano Blizzard Magnum 8.0 Ti S

    Karakteristike proizvoda
    Dužina: 172cm
    Geometrija i radijus: 122 / 80 / 107 mm - Radius 17,0 m
    Profil: Tip&Tail Rocker
    Vezovi: Marker Power 12
    Podešavanje vezova: 9.5
    Ostalo: http://www.blizzard-ski.com/int/prod...m-80-ti-s.html

    Mesto i uslovi testiranja
    Mesto: Kopaonik
    Dužina testiranja: 1 dan
    Uslovi: -4C, 30cm sveze utaban sneg koji je popodne malo popustio jer je na stazi bila i poveca kolicina vestackog snega tako da je pred kraj dana na nekim delovima bilo dosta mekih hupsera
    Lične ili demo skije: demo

    Lične informacije
    Starost: 44
    Visina i težina: 187cm i 110kg
    Prosečan broj dana po sezoni: do skoro po 10+, zadnje 2 godine po 30+
    Godine skijanja: 36
    Veština (1-10): 8.5, po tvrdom snegu bez ogranicenja limitiran samo tipom skije. Relativno malo iskustva po dubokom snegu.
    Način skijanja (power/finesse): power +
    Poželjan teren: tvrda uredjena staza sa 5-10cm svezeg snega preko

    Zaključak:
    Neverovatno zabavna skija. Za skijase od srednjeg do visokog nivoa znanja i fizicke spreme.
    Za:
    Ceo dan pun gas sa osmehom na licu.
    Protiv:
    Fali rebound, koliko god ja pumpao u zavoju nista se ne dogadja, bivsim trkacima se ovo nece svideti.


    Recenzija
    O sebi: od svoje 14. pa do 35. godine sam terao ili race GS skiju ili nesto odmah ispod toga. Od 2007. vozim Volkl AC3 od 170cm (R 17m), izuzetno tvrdu skiju klasicnog full camber profila koja prosto jede tvrdu stazu ali koja i stravicno kaznjava noge, narocito po neravnoj stazi. Sto zbog godina a bogami i zbog kilograma odlucio sam da prosirim svoje vidike i nabavim kako skije za dubok sneg tako i skije koje ce mi omoguciti celodnevno skijanje u visokom ritmu. I tako je pocela moja potraga ...

    Nikada nisam bio neki preterani fan Blizzarda i da budem iskren iznenadio sam se kolicinom pozitivnih kritika koje Blizzard skije u zadnjih par godina dobijaju u svetu. Zahvaljujuci ljubaznosti uvoznika Blizzarda za Srbiju dobio sam skiju na demo.

    Magnum 8.0 Ti S je ove godine ocenjena jako visoko u kategoriji Front Side Mountain tako da sam bio jako znatizeljan da se upoznamo. Ovo je bio i moj prvi susret sa Tip&Tail Rocker profilom skije. Uslovi na stazi pa skoro savrseni za ovakav tip skije jer su bili onakvi kakvi inace budu tokom 80% sezone, temperatura u blagom minusu, staza ujutro uredjena koja se dosta brzo kvari i postaje grbava.

    Prva 3 sata sam skijao sam tako da sam mogao da se bas opustim i radim sve sto mi padne na pamet. Guzva na stazi je bila jako mala, narocito na pocetku dana, tako da sam sebi dozvolio i jedan spust sa zadnje 1/3 Pancica gde se na delu gde staza prolazi ispod zice (zavoj sa kompresijom) lepo testira stabilnost skije u brzini i ja bih joj tu dao ocenu 4,5.

    Slede crvena i crna Duboka. Staza nije bila previse tvrda tako da je od samog pocetka zavoja skija hvatala celim rubnikom sto je omogucilo vrlo precizne i stabilne carving zavoje. Svi radijusi su moguci sem onih najuzih, sto je i logicno. Ono sto me je iznenadilo je to sto je potrebna relativno mala brzina pa da skija pocne da funkcionise i da se u zavoj uvodi samo obaranjem rubnika.

    Kako je dan prolazio tako je raslo i moje poverenje u skiju, obaranje u zavojima je postalo stvarno veliko kao i brzina kretanja a i osmeh na licu je srazmerno porastao. Sirina u struku od 80mm se uopste ne oseti i ima se utisak da se vozi dosta uza skija.

    Oko podne su mi se prudruzili zena i deca tako da sam morao da dosta usporim ritam kako zbog njih tako i zbog dosta veceg broja skijasa na stazi. Ovaj deo testa me je jako zanimao jer iskustvo sa AC3 je takvo da je to najtezi deo dana jer AC3 tada nikako ne funkcionisu i bukvalno rasturaju noge. Ali ne i Magnum, i pri malim brzinama su moguce nagle promene pravca bez upotrebe preterane snage, narocito na hupserima.

    Hupseri - verovatno najomrazeniji teren za svakog skijasa. Ovde ogromnu ulogu igraju tehnika i snaga i postoje razni nacini prolaza. Ono sto je mene odusevilo je to sto sam prvi put mogao da vozim carving kroz hupsere jer skija prosto jede neravan teren. Najveci kompliment je dosao od moje supruge koja je rekla da skijam kao kada sam imao 25g i 30kg manje !

    Kraj dana se blizio, broj skijasa se postepeno smanjivao, zena i deca odose u apartman a ja sam se spremao za ultimativni test. Srecom Pancic je na kraju dana ostao pa skoro skroz bez hupsera, temperatura se malo spustila, staza stvrdnula a ispred mene samo 2-3 skijasa. Hvatam dobar zalet i krecem u jako siroke carving zavoje sa maksimalnim pumpanjem, koristim celu sirinu staze .... kad ono medjutim, nema dodatnog ubrzanja! Stabilno kao po sinama, nista ne trese, ali se osecam kao vreca krompira jer brzina zavisi samo od moje tezine . OK, napokon joj nadjoh manu.

    Vracam se u apartman umoran ali ne i razbijen, nista me ne boli, za divno cudo. Osmeh na licu velik, skoro nije bio toliki a jedan komentar od supruge sumira citav dan u jednoj recenici: Ti si se danas bas zabavio!
    Izmenio/la magic; 27.01.2014 u 22:09.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •