Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 42

Tema: Glen Plake na Elan-u

  1. #31
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    A ja upalim mog "golfa" i idem tako na skijanje celu noc i .....onda padnem sa kreveta
    Izmenio/la Tadija_91; 17.03.2009 u 14:53.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  2. #32
    Junior Member
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Svuda
    Skije / Bord
    Movment, K2, Elan
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Kad se ide u Col du Balme prodje se Argentiere i la Tur i ide se dalje prema scicarskoj do zadnje nove zice koju su instalirali prosle godine. to je oko 1-2 km od granice.
    E tu gore pa na sedeznicu i to je to. Max nagib je 45.

    Da dosta je zesnuto ako se ne poznaje planina jer je culuar u podnozju dva vrha od oko 3700m pa sve lavine koje padnu proju kroz njega. To se i vidi kad se izadje iz culuara gdje su kamene gromade velicine trokatnica pobacane ko kockice.

    Tamo sam isao sa prijateljem, Irish, koji je na naslovnici Ski magazina iu 1 mjeseca i borda ko lud. Problem je sto takvi decki cesto penju po nekoliko sati i puno ulaza u culuare su tehnicki...sto bi u prevodu znacilo dva cepina i dereze, pa penji. Ovaj ulaz je dosta lagan i da se za dobrog dana u rano jutro odskijat potpuno sigurno.

    Ako te interesira Argentiere i Grand Montets onda bi preporucio Pulbell culuar na crhu Broshard (bjela jaja) zicare. Na vrhu su stavljene saile sa koih se konopom upsela u kuluar kojih 30- 40 m zavisi kolko snjega ima...to ti je culuar iz filma The Blizzard of Oz. Lud kuluar i zavrsava u Vale Blanch. Malo je zeznut ako pokrenes lavinu jer je uzak i krivudav. Nagib je oko 55.

  3. #33
    Junior Member
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Svuda
    Skije / Bord
    Movment, K2, Elan
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    ja nemam golfa pa moram na skijanjima dugo ostat

  4. #34
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Borko Pusic Pogledati poruku
    Kad se ide u Col du Balme prodje se Argentiere i la Tur i ide se dalje prema scicarskoj do zadnje nove zice koju su instalirali prosle godine. to je oko 1-2 km od granice.
    E tu gore pa na sedeznicu i to je to. Max nagib je 45.

    Da dosta je zesnuto ako se ne poznaje planina jer je culuar u podnozju dva vrha od oko 3700m pa sve lavine koje padnu proju kroz njega. To se i vidi kad se izadje iz culuara gdje su kamene gromade velicine trokatnica pobacane ko kockice.

    Tamo sam isao sa prijateljem, Irish, koji je na naslovnici Ski magazina iu 1 mjeseca i borda ko lud. Problem je sto takvi decki cesto penju po nekoliko sati i puno ulaza u culuare su tehnicki...sto bi u prevodu znacilo dva cepina i dereze, pa penji. Ovaj ulaz je dosta lagan i da se za dobrog dana u rano jutro odskijat potpuno sigurno.

    Ako te interesira Argentiere i Grand Montets onda bi preporucio Pulbell culuar na crhu Broshard (bjela jaja) zicare. Na vrhu su stavljene saile sa koih se konopom upsela u kuluar kojih 30- 40 m zavisi kolko snjega ima...to ti je culuar iz filma The Blizzard of Oz. Lud kuluar i zavrsava u Vale Blanch. Malo je zeznut ako pokrenes lavinu jer je uzak i krivudav. Nagib je oko 55.
    Nisam skijo na tu bandu iza Argenitere, ali zvuci dobro taj tvoj secret spot. Eto vidis, ja upravo prebirem opcije za kraj marta ako padne novi snjeg i sad se pojavijo Borko s novim idejama. Bravo Borko.
    Nisam nikad radijo 'tehnicki ulazak/izlazak u kuloar tj nikakve penjacine sa sajlama i kukama, kozama, krpljama, ali sam odskijo nekih dobrih kulaora, a pjesacijo jesam junacki; sat i po do vrha Fogliettaz u Ste Foy (ako nisi jos posjetio prepurucujem). U Argentiere sam pocetkom decembra ubo dva puder dana i nisam pretjerano izlazijo iz domena samog ski-centra, al pudera bilo dosta svuda van staza, nije ni bilo potrebe, u samom skijalistu ima nekolko manjih ali simpaticnih kuloara i na njih su me uputili lokosi iz Chamsa. Mislim da su ove tvoje obje opcije samo pod uslovom da uzmem vodica.
    Izmenio/la Sapa; 17.03.2009 u 16:51.

  5. #35
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Borko Pusic Pogledati poruku

    Da dosta je zesnuto ako se ne poznaje planina jer je culuar u podnozju dva vrha od oko 3700m pa sve lavine koje padnu proju kroz njega. To se i vidi kad se izadje iz culuara gdje su kamene gromade velicine trokatnica pobacane ko kockice.

    .
    Ma daj Saponjicu ca ce ti vodic.
    Borko@svaka cast extrem si nema sta....ja vala bih radje saceko da padne neka snezina nego te kuluare.....
    Izmenio/la Chikoo; 17.03.2009 u 20:02.
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  6. #36
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Chikoo Pogledati poruku
    Ma daj Saponjicu ca ce ti vodic.
    Borko@svaka cast extrem si nema sta....ja vala bih radje saceko da padne neka snezina nego te kuluare.....

    WTF is kuluar ?

  7. #37
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kuluar / kuloar ti je staza koja se nalazi između stena, nekada samo "prolaz" do staze, a nekada i sama staza - često se pojavljuje u freeride filmovima.

    Omiljeno mesto za spuštanje ski ekstremista , najčešće karakteristike su: velika strmina, uzanost, opasnost od lavina (strmo a nemaš gde da pobegneš ).

    Upravo zbog toga što su pored stene i što su strme padine, kuloari su no-fall zone...

    Evo jednog primera:

    http://www.youtube.com/watch?v=3kyBcVI6B9E

  8. #38
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Cesto se u kuloare ulazi sa skokom, poprilicno za.eban ulaz ima corbet's kuloar u jackson hole-u:
    http://www.youtube.com/watch?v=3uvF2...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=pe0xD...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Cl7PW...eature=related
    ovo bih jednom voleo da probam
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #39
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Borko Pusic Pogledati poruku
    Preporucio bih rutu sa vrha La tura u Svicarsku koja se rijetko vozi jer je cijeli culuar ljevak za lavine. Rutaj je luda jer je kuluar obao sa obje strane i spustanje traje preko sat i pol cistog uzivanja. Zavrsi se u malom Svicarskom selu gdje se onda stopira neki auto za put nazad. Sve u svemu idealna jednodnevna avantura.
    Podaci:
    Ime: Le Nant Noir
    Ime culuara: Col de Balme
    ulaz: sa vrha Autannes zicare popni se do vrha iznad zicare ...5-10 min
    Zavrsava se u selu Trient u Svicarskoj.
    Samo za Sapu, evo ozncen ti je centar kuloara:
    http://maps.google.com/maps?f=d&sour...g.wikipedia.en

    Nazalost nisam ga nikad presao na skijama (eto plana za neki od narednih vikenda), ali jesam peske leti i stvarno je prelep, delovalo je da nije mnogo strmo, negde oko 40 stepeni.

  10. #40
    Junior Member
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Svuda
    Skije / Bord
    Movment, K2, Elan
    Poruke
    11

    Podrazumevano jedan za drugare

    Bravo Milos79 ala si ga naso.
    Svaka ti cast.
    Ima tu jos puno puno toga sta se da nac ali ako niste za upustanje u culuare bez vodica imam vam jedan ludi koji malo ljudi zna.
    Evo linka

    http://maps.google.com/maps?f=d&sour...g.wikipedia.en

    Ulazi se sa vrha sidara u La Grave 3540 m... cesto skokom preko napuhanog previsa. Tu se ulazi u veliki culuar koji ide sve uze i uze kao ljevak. Col de la Lause na mapi. Nagib je ok ali se moze ludovati i otvaraju se velike padine cistog prsica ili ti pudera. Spust traje ako ides nekom normalnom brzinom cekajuci jedan drugoga oko 40 min. Zatim treba pogoditi malo utoviste: Refuge de la Selle (2673 m)
    To je bitno jer je tuda prolaz kriz stjene. Lagano ha je vidjeti jer je od aluminija i reflektira svjetlo. Od tuda vasdolina sama vodi dugom traverzom koja se cijela ljepo skija oko 1 sat i zatim dodjete u seoce Saint-Christophe-en-Oisans. Tu je jedan mali Hotel-knjiznica-birtija-restoran....sve u svemu jedno od najljepsih restorana kojeg sam ikad vidio.
    Tu morate jesti i samo ako jedete onda vas vlasnica kombijem odbaci do podnozja zicare 2Alpes. Sve u svemu jedan od boljih skijaskih izleta koje mozete napraviti.
    " La Cordée "
    Marie-Claude TURC
    St Christophe en Oisans
    Tél. : 00. 33. (0)4. 76. 79. 52. 37
    www.la-cordee.com

    Ni u jednom momentu jije tehnicki jako zahtjevan jedino bi se trebalo proskijati gornji dio do 10 ujutro.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •