Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: Kupovina novih skija - koju duzinu uzeti

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano Kupovina novih skija - koju duzinu uzeti

    Razmisljam o kupovini novih skija, pa mi treba savet. Dilema je vise koju duzinu uzeti, modela trenutno ima vise interesantnih (od Progresor-a 800 i 900, preko Elana Amfibio 12, do Atomik Nomad (S), Nordika Doberman Spitfire do Salomon 24H SPORT).

    Neke od smernica za pomoc, koje mogu biti od uticaja:

    -tehnika skijanja jos uvek stari stil - karving skije probao posle duze godina pauze, prosle godine
    -nivo znanja recimo 8 od 10
    -visina 178 cm
    -tezina oko 80 kg
    -brina skijanja - od lagane do brze voznje
    -sirina zavoja od uzih do sirih - raznoliko - zavisno od nagiba i tezine staze (uzivam i u jednim i udrugim)
    -tezina staza: sve vrste - uglavnom uredjene staze

    Ne znam da li ovo moze biti od pomoci, ali svaki vas komentar i savet ce dobro doci...

    Kako sam do sada iz raznih clanaka i "pisanija" shvatio otprilike bi duzina bila izmedju 168-172/3 cm, sa radijusima oko 14-15 m.

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Posto ste sve gore navedene modele verovatno gledali u Intersportu, od modela bih prednost dao Progressoru 900 i Spitfire-u (pod pretpostavkom da nisu odrade za Intersport, mada verovatno jesu na zalost) i naravno pod pretpostavkom da imate dobru tehniku i dovoljno snage za ove skije. Duzinu bih preporucio 165 za Fischer, ukoliko volite umerenu voznju ili 170 ako volite da pustate brzinu. Za Spitfire 168cm. Sve sto ste naveli naravno ima smisla ako govorimo o carving tehnici skijanja

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Rekao bi da si ti kandidat za "all round" skiju. Od navedenih sam probao Progresor 900 i Amfibio 12.

    Između ova dva modela preporučio bi ti onaj koji ti je lakši za nabaviti , mada je ELAN ipak moja prva ljubav .

    Preporuka bi recimo bila 165-168 cm.

    Obzirom da si dobar, skijaš Progresor 800 ne bi ni razmatrao na tvom mjestu.

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja bih Elan i Atomic zaobisao, poucen bliskim iskustvima

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Kakva si loša iskustva imao sa Elanom i Atomicom?

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    ... Od navedenih sam probao Progresor 900 i Amfibio 12.
    ...
    Obzirom da si dobar, skijaš Progresor 800 ne bi ni razmatrao na tvom mjestu.
    S obzirom da nisi probao Progressor 800, možeš li navesti razloge za poslednju rečenicu u tvom postu? Svi hvale ovu skiju, ali ti znaš nešto šta drugi ne znaju? Preporučuješ 900 skijašu koji skija tehnikom otklizavanja repova! Čovjek će se patiti.

    I Progressor 700 je više nego dobar za preporučiti i u ovom slučaju, a i generalno. Sin (nepunih 19g) ih ima u dužini 170cm, a i sam sam ih vozio. Prije 5 godina je urezivao zavoje ovako: https://www.youtube.com/watch?v=rUfqB72kNBA (nemam friških snimaka) i svake zime je provodio na snijegu 20+ dana. I voli brzu vožnju: https://www.youtube.com/watch?v=sOJy-u62Zj0. Na ovim snimcima je vozio Fischer AMC 70 158cm.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Question

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Ja bih Elan i Atomic zaobisao, poucen bliskim iskustvima
    Mozes li nam preneti kakva su to losa iskustva sa ovim markama skija....makar u nekoliko kratkih recenica

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    S obzirom da nisi probao Progressor 800, možeš li navesti razloge za poslednju rečenicu u tvom postu? Svi hvale ovu skiju, ali ti znaš nešto šta drugi ne znaju? Preporučuješ 900 skijašu koji skija tehnikom otklizavanja repova! Čovjek će se patiti.
    I napisao sam da nisam vozio 800, a razlog što sam preporučio da je preskoči i ide na 900 je jer sam vozio 900. Obzirom da je iskusan skijaš prelazak na karving tehniku je moguć za dan skijanja, a možda i manje. A svojevremeno sam i sam platio cijenu kretanja sa početnim modelima ka srednjim do onih ozbiljnih. Svi koji su u stanju savladati crvene staze treba da preskoče ovde "ulazne" modele, jer će im oni pri kasnijoj preprodaji dobro isprazniti džepove. Ovaj član foruma vozi i crne staze, tako da...
    PS. 900 može da se otklizava bez problema. Provjereno.

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    I napisao sam da nisam vozio 800, a razlog što sam preporučio da je preskoči i ide na 900 je jer sam vozio 900. Obzirom da je iskusan skijaš prelazak na karving tehniku je moguć za dan skijanja, a možda i manje. A svojevremeno sam i sam platio cijenu kretanja sa početnim modelima ka srednjim do onih ozbiljnih. Svi koji su u stanju savladati crvene staze treba da preskoče ovde "ulazne" modele, jer će im oni pri kasnijoj preprodaji dobro isprazniti džepove. Ovaj član foruma vozi i crne staze, tako da...
    PS. 900 može da se otklizava bez problema. Provjereno.
    ...ma resicemo i tu novu tehniku... vec sam malo i to probao... (samo da ovaj sneg i vreme konacno urade svoje), nije ni to neka "svemirska NASA tehnika"... (odosmo malo u off, ali nije za zameriti, svako neka kaze svoje misljenje, no problem...)

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    @Svesifre, po toj logici zašto uzimati Progresor 900 kad su tu RC4 World Cup modeli.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •