Strana 12 od 14 PrvaPrva ... 21011121314 PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 134

Tema: Fitovanje pancerice - Bootfiting

  1. #111
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Ja pretpostavljam da ne rade podesavanje pancerice po vertikalnoj osi u Beosportu ali nisam siguran.
    Ajde jedno lakse pitanje: da li noviji modeli salomon pancerica ima tu mogucnost (canting) ? Ja nesto ne vidim sem da je ispod ove plastike da se ona skine pa tu da je sraf:

    http://www.salomon.com/us/men/alpine...on-pist-racing

    Head vidim da skoro sve imaju to podesavanje:

    http://shop.head.com/en/ski/boots/on-piste.html

    http://shop.head.com/en/ski/boots/allride.html
    Bane,


    pricam o bivsim i sadasnjim pancericama


    Head AdaptEdge 100 je imao veoma lako podesavanje, po sraf sa svake strane zgloba i nagnes gornji deo na desno ili levo.


    Salomon xmax 100 nema to. Pitao sam tokom fitting-a i mislim da je objasnila da se nesto doda, da li ispod pancerice ili cak vezova, stvarno se ne secam tacno. Imam prave noge pa nije nista moralo da se radi.

  2. #112
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Pretpostavljao sam da je tako, ali reko da provjerim sa forumasima i stekan naravno ima pravi odgovor
    Gledao sam ovu temu sto si postavio, ali ne bih se sam usudio da radim... Mislim da bi mi dvije "krofne"pomogle, samo sto je sada problem sto nemaju vise da se kupe . Ako neko zna gdje bih mogao da nabavim neka napise ovdje ili u pp.
    @Stekan
    Sta mislis, da li bih mogao ovaj "u profil" sa slike da stavim umjesto "krofne"? One su ljepljive sa jedne strane, a ako zatreba, moze i sintelan da radi
    Pretpostavljam da se one lijepe sa spoljne strane uloska?

  3. #113
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Da. Ta polukrofna je skroz OK i da, lijepiš je sa spoljnje strane linera okrenuto tako da ti pokrije dio iza skočnog zgloba.


  4. #114
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @Misk0:

    Ili je ona pogresila, ili je mozda nisi dobro shvatio
    Ti podmetaci se stavljaju pod vezove samo kada se menja delta vezova (visina nivoa pete prema visini nivoa prstiju). Jer niti svi vezovi imaju istu "deltu", niti sve cipele imaju isti nagib.
    (Sad ne znam ni ja da li sam dobro objasnio, ha ha Ako nisam, ko hoce nek pita, pa cu probati iz drugog puta.

    Sto se tice "kantinga", kanting cipele se nikada ne resava stavljanjem podmetaca pod vezove, jer vez mora uvek da stoji savrseno vodoravno na skiji.
    Na cipelama koje nemaju mehanizam za podesavanje kantinga na samoj cipeli, on se (ovo je malo brutalno!) resava brusenjem djona cipele (!)
    Tako da se prakticno "oduzima", a ne "dodaje"
    Zato, ako se odlucite na takav korak, bolje da ste 120% sigurni da onaj ko vam to radi, zna sta radi!

    @malada:

    Ja mislim da neces znati da li ce ti ta (bilo "krofna", bilo "polukrofna") pomoci, dok je ne stavis. Jer moras imati u vidu da ces ti, u taj prostor koji ti je prakticno ionako preuzak, ubaciti jos nekoliko milimetara te pene, i samim tim taj prostor jos vise smanjiti. Da, pena je meksa od zida cipele, ali ces definitivno smanjiti prostor za nekoliko mm, i time dodatno povecati pritisak. Probaj.
    Kao sto i Stekan rece, jedini nacin da trajno resis taj problem je da ih na tom mestu prosiris.
    Srecno!

  5. #115
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Kanting podešavanje najčešće na pancericama imaju oni kojima to i ne treba. Rekreativci koji imaju X ili O noge moraju razmatrati samo modele koji to imaju. Tačka.
    Brušenje đona radi kantinga je opcija samo i jedino za one koji ne mogu da biraju pancerice.


  6. #116
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nešto razmišljam o brušenju đona pancerica zbog kantinga. Rezultat je niži tj. tanji dio koji drži vez. Bar sa jedne strane (ako se brusi samo đon). Ako se izbrušena zakošenost anulira brušenjem gornje površine koju drži vez, onda će dio koji hvata prednji i zadnji vez biti ravnomjerno stanjen, ali opet van tolerancija zadatih ISO standardom. Današnji prednji vezovi nemaju podešavanje visine hvatača pancerica kakve su nekada (početkom osamdesetih) imali svi vezovi.
    Sve u svemu, mislim da brušenje đona negativno utiče na funkcionisanje vezova.


  7. #117
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    I ja sam o tome razmisljao, jedino da se nadgradi prednji (i zadnji) dio pancerice odozgo koliko je skinuto odozdo.

  8. #118
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    @Misk0:

    Ili je ona pogresila, ili je mozda nisi dobro shvatio
    Ti podmetaci se stavljaju pod vezove samo kada se menja delta vezova (visina nivoa pete prema visini nivoa prstiju). Jer niti svi vezovi imaju istu "deltu", niti sve cipele imaju isti nagib.
    (Sad ne znam ni ja da li sam dobro objasnio, ha ha Ako nisam, ko hoce nek pita, pa cu probati iz drugog puta.

    Sto se tice "kantinga", kanting cipele se nikada ne resava stavljanjem podmetaca pod vezove, jer vez mora uvek da stoji savrseno vodoravno na skiji.
    Na cipelama koje nemaju mehanizam za podesavanje kantinga na samoj cipeli, on se (ovo je malo brutalno!) resava brusenjem djona cipele (!)
    Tako da se prakticno "oduzima", a ne "dodaje"
    Zato, ako se odlucite na takav korak, bolje da ste 120% sigurni da onaj ko vam to radi, zna sta radi!
    Mnogo je verovatnije da ja nisam dobro shvatio, moguce da je mislila na ovo,

    http://www.skiequipmentuk.co.uk/shop..._Ski_Boots.htm

    posto vidim da ima komplet koji je obican a ima i ovaj koji kaze canting.

    Nemam pojma, kao sto rekoh, na srecu mi ne treba

  9. #119
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Kanting podešavanje najčešće na pancericama imaju oni kojima to i ne treba. Rekreativci koji imaju X ili O noge moraju razmatrati samo modele koji to imaju. Tačka.
    Brušenje đona radi kantinga je opcija samo i jedino za one koji ne mogu da biraju pancerice.
    Stekane mislis da onima koji gaze na unutra ili spolja a nemaju X ili O noge ne treba kanting ?

  10. #120
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Stekane mislis da onima koji gaze na unutra ili spolja a nemaju X ili O noge ne treba kanting ?
    Mislim da se to rješava odgovarajućim uloškom ispod stopala, a ne bočnim naginjanjem gornjeg dijela pancerice. I sasvim je moguće da griješim.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •