Strana 7 od 14 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 134

Tema: Fitovanje pancerice - Bootfiting

  1. #61
    Junior Member Pacific avatar
    Datum registracije
    26.01.2011
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Ćao ljudi,

    da li boot fitting pomaže ako ima lufta 2.5cm od pete do kraja pancerice kada se izvadi uložak?

    Unutrašnji uložak je taman, pancerice lepo drže nogu, ali kao da je taj plastični oklop veći centimetar nego što bi trebalo. U uspravnom položaju prsti dodiruju ulozak, ali u skijaskom se oseca malo lufta.

  2. #62
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Pacific u zavisnosti koliko je debeo ulozak i koja vrsta boots je ovo moze da bude malo "predugacko". Kao sto i sam kazes "u skijaskom polozaju se oseca malo lufta" to je zato sto kada fleksujes napred, peta ti se pomera unazad, pa zato napred osecas luft. Ako ti je pravi broj kada si uspravno palac treba da ti "pritiska" prednji deo usled flexa napred jos uvek treba (bez lufta) da ti dodiruje prednji deo uloska - dakle ne puno pomeranja unazad. Ako si npr. u racer boots onda je ulozak tanji i tvrdji cak se ide oko 1 cm pozadi do skoljke, dakle veoma "tesan fit". Ako si u malo vise "comfort ulosku" znaci da je sundjer deblji ali kada se dekompresuje 2.5 cm moze biti previse do kraja pete, za bilo kakvo fitovanje. Probaj da podesis 2 kopcu (brojim od palca) jer ako ona ima dosta lufta to utice na pomeraj noge takodje, pogotovu kod flexa napred, nazad. Posle ovoga 3 kopcu. Ne znam kakve uloske ispod noge imas, jer ako su oni niski ili mekani i to igra ulogu. Na kraju mozes probati sa insertima levo i desno (u predelu 3 i 4 kopce) da ih nalepis na ulozak, kako ti noga ne bi puno isla unazad. U svakom slucaju najvaznija kombinacija je da li ti se liner kompresovao, sta imas ispod noge itd, ako ti se liner vec kompresovao 1 cm i dalje mislim da je suvise veliko za bilo kakve padd-inge ili boot fitovanje. Zato uvek kazem "lakse je prosiriti uzu cizmu" nego smanjiti broj "nanize".

  3. #63
    Junior Member Pacific avatar
    Datum registracije
    26.01.2011
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Hvala alex11 na kompletnom odgovoru. Sve stoji što si rekao.

    Nakon više merenja ispostavilo se da je taj luft maksimum 2cm tako da sam kupio običan uložak i stavio ispod mog i mogu reći da se oseća razlika tako da možda bude fino držalo, što bi i želeo jer mi pancerica skroz odgovara i skoro je nova.

    Eto ako neko ima sličnih problema nek prvo proba sa uloškom.

  4. #64
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Nije bas da je bootfiting pitanje al da ne otvaram novu temu. Ako mi na jednoj nozi (desnoj, jacoj) posle par staza kada se malo zagreje noga, pancerica na delu gde naleze cevanicu postane malo velika, tipa ko da ima npr cm lufta, jel postoji nesto sto mogu da uradim, a da je jednostavno? Leva bude skroz ok, pretpostavljam jer mi desna jaca, a i desna je ok kad je obucem. Ali posle par staza kada noga lepo legne i povuce se malo unazad (bude tacno knap kad je obucem) na desnoj na cevanici bude recimo cm lufta. Mislim da bi bila dosta bolja kontrola skije kad bi se to popunilo.

    Ima neko neki predlog?

  5. #65
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Sundjer ,najobicniji. Tako se resavao taj problem prije dvadesetak godina, vidio sam to na Zabljaku prvi put 1995 kada sam pocinjao sa skijanjem.

  6. #66
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Pacific Pogledati poruku
    Hvala alex11 na kompletnom odgovoru. Sve stoji što si rekao.

    Nakon više merenja ispostavilo se da je taj luft maksimum 2cm tako da sam kupio običan uložak i stavio ispod mog i mogu reći da se oseća razlika tako da možda bude fino držalo, što bi i želeo jer mi pancerica skroz odgovara i skoro je nova.

    Eto ako neko ima sličnih problema nek prvo proba sa uloškom.

    Nema na cemu Pacific, drago mi je ako sam mogao da pomognem.

  7. #67
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Da li u slucaju stavljanja necega ispod pete (radi podizanja pete) dolazi do toga da stopalo onda previse pritiska na napred zato sto onda bude po nekom vrstom nagiba napred?
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  8. #68
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alexapi32 Pogledati poruku
    Da li u slucaju stavljanja necega ispod pete (radi podizanja pete) dolazi do toga da stopalo onda previse pritiska na napred zato sto onda bude po nekom vrstom nagiba napred?
    Ovo je veoma diskutabilno i resenje za svakoga nije isto. Proizilazi iz toga da zglob flexovanja napred-nazad nije za svakoga isti, kao ni muskulaturna gradja niti stopalo, pa s toga ni visina koja se stavlja ispod pete nije za svakoga ista. Postoji nesto sto se zove delta i utvrdjuje se razlicitim metodama. Ako je npr. peta previsoka a mogucnost flexa jako mala moze izazvati dodatne bolove u predelu lista, mada mnogi toga nisu svesni. Takodje neutral polozaj moze biti van balansa tako da proizvodi kontra efekat.

  9. #69
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Ja se slazem sa Alex11 da je podizanje pete vrlo individualna stvar ali mislim i da je to jedna od najjednostavnijih metoda koje moze dosta pomoci. Covek to moze i sam da napravi i da proba pa ako ne odgovara i napravi stvar jos gorom ipak lako moze da ih skine.

    Meni je pomoglo iako imam jak (visok) ris.

    Sto se tice (povecanja) pritiska na prednji deo stopala ja mislim da se to najbolje resava tvrdim uloskom (footbed) i fixiranom petom.

  10. #70
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Ulozak placas koliko kosta,i u tu cenu ulazi i formiranje/pravljenje uloska prema tvom stopalu na licu mesta. Ulosci se greju na posebnoj masini,zatim stanes na njih i on se formira prema tvom stopalu. ako si to pitao
    Ova masina za grejanje uloska i formiranje prema odredjenom stopalu ima samo u Beogradu ili imaju i na Koponiku?
    Jel zna mozda neko koji je taj ulozak koji se koristi i koja je cena?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •