Strana 6 od 14 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 134

Tema: Fitovanje pancerice - Bootfiting

  1. #51
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    2000 din/ 15 min

  2. #52
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku
    2000 din/ 15 min
    Sta dobijas od usluge za 2000 din/ 15 min tj. sta konkretno toliko kosta ?

  3. #53
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Dobijas uslugu fitera, tj ruke. Sve ostalo se dodatno naplacuje, a oni ce ti sigurno preporuciti i one BootDoc uloske koji se krecu negde izmedju 2000 i 6000 dinara. Bio sam u radnji bas kad je covek radio fitovanje i koliko sam video, to se ne zavrsava bez 45min, jer sam ja bio bar pola sata u radnji i za tih pola sata tu je isao proces zagrevanja cipela, ulozaka, probanje... Ja sam bio na granici da prelomim i kupim cipele u BeoSportu medjutim ovde na forumu sam nasao informacije o jednom coveku u Sloveniji koji se bavi time i ako je verovati piscu na forumu, covek je isto dobar poznavalac tehnike i usluga je besplatna uz kupljene cipele kod njega, tako da je bolje ukoliko se ide ka Alpima, svratiti usput i to uzeti plus povracaj poreza.

  4. #54
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Samo da uzmes cipele kada se vracas jer znaju carinici da prave problem oko povracaja pdv-a ako su cipele koriscene.
    Pitao sam sta se dobije za tu cenu jer postoji vise vrsta usluga koje spadaju u bootfiting kod njih pa verovatno i cena razlicita. Moze verovatno da se nadje matematika neka da se isplati. Pogotovo ako ne pokusavas da pronadjes prave cipele za sebe pa ih menjas svake godine i do sad nisi nasao odgovarajucu cipelu. To vise kosta nego da potrazis i platis savet profesionalca. Pogotovo ako imas neki problem.
    Na ovom snimku koji sam postavio on onoj curi radi kompletan bootfiting. Cak menja i ulozak:

    http://www.beosport.com/boot-doc/spo...sa-penom_10440

    Ovo su materijali za fitovanje:

    http://www.beosport.com/sport-i-opre...-za-fitovanje/

    Ulosci:

    http://www.beosport.com/sport-i-opre...tomski-ulosci/

    i kompletan asortiman boot-doc

    http://www.beosport.com/brendovi/45/boot-doc/

    U fitovanje spadaju i druge stvari ne samo samo ovo sto je prikazano. Mozes da kupis kod njih pancerice pa da uzmes samo uloske ili da uzmes pancerice a da radis prilagodjavanje unutrasnjeg dela plastike jer negde zulja ili da doneses svoje pancerice a da kupis samo uloske ili da doneses svoje pancerice i njima da radis obradu plastike ili da doneses svoje pancerice a da kupis samo lajner ovaj sto gore postavio link ili .....Mene interesuje konkretno, ako znas mozda, ako bih kupio kod njih pancerice i anatomski ulozak, posto gazim na unutra, koliko bi me kostala ta usluga jer on mora da mi napravi ulozak za moju nogu tj. stopalo ?

    Evo i par interesantnih klipova pa koga ne mrzi da gleda :

    https://www.youtube.com/watch?v=KbrOkbIMIoA

    How to fit Ski Boots Properly:

    https://www.youtube.com/watch?v=BK0h_4VJdoA

    https://www.youtube.com/watch?v=ez3V61rnu2g

  5. #55
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    .....Mene interesuje konkretno, ako znas mozda, ako bih kupio kod njih pancerice i anatomski ulozak, posto gazim na unutra, koliko bi me kostala ta usluga jer on mora da mi napravi ulozak za moju nogu tj. stopalo ?

    Ulozak placas koliko kosta,i u tu cenu ulazi i formiranje/pravljenje uloska prema tvom stopalu na licu mesta. Ulosci se greju na posebnoj masini,zatim stanes na njih i on se formira prema tvom stopalu. ako si to pitao

  6. #56
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Da, ovo sto je Sasa napisao je tacno, s tim sto ukoliko treba da prepravlja i samu cipelu, tu onda ulece ona tarifa od 2000 din / 15 min.

    Vezano za porez, ja sam planirao da ih kupim i odmah sa njima na skijanje, tako da se nadam da cu uspeti da povratim porez u samoj prodavnici i onda sam miran.

  7. #57
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Da @sasacg to sam pitao. Hvala . @niipheus bitno je da smo razjasnili sta koliko kosta. Mislim da se isplati jer pretpostavljam da ti on za dzabe odredi duzinu stopala i tip stopala i na osnovu toga ti predlozi nekoloko pari pancerica ako kupujes kod njih pancerice. A to vec dosta znaci jer glavni zajeb ljudi prave oko odabira pancerica za njihovu nogu i oko samog broja tj. duzine stopala.

    @niipheus imas posebnu temu vezano za povracaj pdv-a pa procitaj:

    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...?t=6165&page=6

    Mislim da ne mozes da odradis tako kako si zamislio jer moras nove, ne raspakovane pancerice da izneses iz EU (posto je Slovenija u EU), da ti na granici overe obrazac pa u zavisnosti preko koga vrse povracaj onda mozes da izvrsis povracaj novca. Negde moras kao kod nas da doneses overene papire u prodavnicu gde si kupio proizvod i tu u prodavnici ti onda isplate tj. izvrse povracaj pdv-a. Imas na gore navedenoj temi vise o tome.

  8. #58
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

  9. #59
    vAxxx vjevr avatar
    Datum registracije
    15.10.2014
    Lokacija
    Lazarevac, Toronto
    Skije / Bord
    2013 Black Diamond AMPerage, 2013 Volkl Bridge
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    najbolje su one fischer vacuum... ali uglavnom sada pancerice imaju "trufit", samo se zagreje i nosis dok ne preuzima oblik

  10. #60
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano Boot Fitting

    Evo i ja da dam moj komentar. Pogledao sam uloske koje Beosport nudi. Cena ulozaka je dosta povoljna, ali mislim da su malo meksi. Ja se profesionalno bavim ovim moja nabavna cena je oko 55+ USD. Citao sam i ostale predloge kako ljudi kupuju uloske za patike, kosarku i ostale sportive sa gelom. Ja ne bih preporucio ove uloske jer su mekani.
    Ulosci za ski boot moraju biti tvrdji i oblikovani ka stopalu. To se radi zagrevanjem uloska koji se posle oblikuje ka stopalu koje ostavi otisak u samom ulosku. Kada navucete ski boot tada je stopalo perfektno podrzano sa donje strane I peta sa boka. Ovo se uglavnom moze izvesti ili grejanjem sto je dobar a jos povoljniji metod od anatomskog koji moze kostati oko 400 USD.
    Sto se tice boot fitovanja i ceni situacija je sledeca. Ili ide po punchu oko 30 USD ili po radu gde je sat oko 70 USD, sto je otprilike kako je neko ranije u postu opisao. Inace za kolegu u Beosportu cuo sam da je zavrsio profesionalni kurs koji imam i ja pa je verovatno zato njegova cena malo i jaca. Po evropi I skijaskim centrima pretpostavljam da je punch oko 20EU-30EU.
    Inace bootfitting se radi heat gunom gde se shell punch-uje, neki je rade kuvanjem ali obicno nije permanentni punch i nije preporucljiva metoda. Od tools se koriste raliciti oblici koji sire cipelu ka spolja. Nadam se da sam ukratko malo pojasni tehniku.
    Diabello cipele znaju biti jako specificne jer koriste razlicitu plastiku od npr. Lange, heada itd.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •