Karakteristike proizvoda
Dužina: 172 cm
Geometrija i radijus: 126/74/109 R14,5m
Profil: full camber
Vezovi: Nordica (Vist)
Podešavanje vezova: 8

Mesto i uslovi testiranja
Mesto: Turracher, Gerlitzen, Katschberg
Dužina testiranja: cca 10 dana
Uslovi: Prva polovina januara u Koruškoj, uglavnom na Gerlitzenu sa izletima na Turracher i Katschberg. Na Gerlitzenu uređena tvrda staza koja omekša popodne, a na južnoj stazi popodne potpuno “pukne” sa hrpama “brašna”. Gornja trećina prirodni snijeg, a ostalo mješavina prirodnog i pravljenog. Na Turracheru i Katschbergu uređena staza bez većih oštećenja all day long.
Lične ili demo skije: lične

Lične informacije
Starost: statitički 50 punih, duhom oko 28
Visina i težina: 202 cm, 94 kg
Prosečan broj dana po sezoni: 25+
Godine skijanja: 36
Veština (1-10): 8 ¼
Način skijanja (power/finesse): finesse
Poželjan teren: sve osim velikih grba

Zaključak:
Savršena allround skija visokih performansi za odlične rekreativce koji nisu diplomirali u teretani.
Za:
Sve. Ne probah u dubokom svježem snijegu.
Protiv:
Bez mane i falinke.

Recenzija
Skija koja u ruci i nije lagana, a osjećaj skijanja je kao da na nogama imate samo pancerice. Sve radi savršeno po bilo kakvoj podlozi, i u kratkim i u dugim zavojima, i pri malim i pri velikim brzinama. Noge se izuzetno malo umaraju. Nakon Head i.Magnuma i Fischer Progressor 900 Ti prelazak na Fire Arrow dođe kao odmor. Kad treba rubnik da drži, on drži izuzetno dobro, a kad treba da otkliže, otklizuje bez napora (za razliku od druga dva spomenuta modela). Neko će na račun mojih godina reći: „Prava skija za penzionera!“. I u pravu je, ali ne samo za penzionera. Primjetan je i „rebound“ pri bržem sitnijem vijuganju, ali ne onakav kakav je nekad imao Atomic SL9. Taman koliko treba.
Ima ih kojima je i ovo bitno: skije baš dobro izgledaju. Ćerka je rekla čim ih je vidjela: „Ovo N je od Nataša“. Mislio sam da će se ona sa njima patiti s obzirom na njenu težinu i dužinu skije, ali kad ih je probala odmah se vidjelo da se super slažu. Vidim da će biti svađe kad krenemo zajedno na skijanje.
A sad najveće otkriće: vosak upeglan u Fire Arrow drži i po deset dana gdje isti vosak peglan na dva para Fischer Motive 74 (od ćerke i supruge) ne izdrži ni tri dana u istim uslovima. I šef servisa na Gerlitzenu mi je potvrdio da su „Fischerove klizne podloge brže od drugih, ali brzo potroše vosak“. Kako mi peglanje i struganje voska na 5 pari skija nije baš najdraža rekreacija, počinjem razmišljati o zamjeni sinovog Progressora i dva Motiva ženskog dijela porodice.

Sve u svemu, dugo sam sebi tražio idealne skije, ali je potraga uspješno završila. U kombinaciji sa Soul 7 spreman sam za bilo kakve uslove na stazi i van nje.

Ovako izgleda lagana vožnja po Katschbergu na Fire Arrow 74 , a ovako kad me ćerka pokušava pratiti na Turracheru.

katschi.jpg