Strana 4 od 13 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 126

Tema: Staza na Gocu

  1. #31
    Ćalac profesionalac
    Guest

    Podrazumevano Otvorena sezona na Goču!!!

    Otvorili ljudi sezonu na Goču sa Banjske strane... Pustili baby ski lift i samo "piči"... prvih par dana sa 20-30cm snega (više nego na KOPu) a sada je ojužilo i malo trava malo sneg ali šta znaju deca šta je trava ...
    Skijanje na malom ski liftu tek toliko da 5-6 puta skrenes ali za dobrog manijaka nema loše staze (ili beše izreka nešto sa svinjom i splačinama)...
    Elem, super način da se kancelarijski pacov provede za jedno nedeljno pre podne...

    SKIdimo se!!!

  2. #32
    Junior Member
    Datum registracije
    17.01.2008
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Pozdrav svima,
    Upravo sam se vratio sa Gocha pa vam prenosim utiske. Bio sam tamo i prosle godine, pa sam, posle prijatnog boravka, resio da odem ponovo.
    Ove godine je bilo dovoljno snega pa su radile sve tri staze (ako racunamo i ovu malu za pocetnike). Cena iznajmljivanja skijaske opreme za decu je 400 din, za odrasle 600 din, sanke 200 din, ski pas 400 din, skola skijanja 800, 600 ili 500 din (1, 2 ili vise polaznika u grupi). Kafa i caj u Horizontu su po 60 din, topla cokolada i kuvano vino po 120, polupansion 2400 dinara.
    U odnosu na proslu godinu ne vidim neki napredak na Gocu, sem sto je Horizont svoju bastu “zastaklio” folijom pa je prijatnije za skijase koji hoce da se okrepe.
    Moram da pohvalim instruktore skijanja Andriju i Nenada. Stvarno mi je bilo neverovatno da se moja mladja cerka (9), koja se plasila i da stane na skije, nakon jednog sata skole slobodno spusta niz stazu a drugog dana sama bez straha koristi onu kukicu za ski pas i ide gore-dole. Ocigledno da ti mladici imaju pravi pristup prema deci i strucno im objasne osnove skijanja. Zaista nemam reci.
    Cudno mi je da u epicentru sezone sve staze deluju pusto (a pocetak je januara, deca na raspustu, ima dovoljno snega, lepo vreme). Ipak su se gore ljudi potrudili, napravili staze, uveli zicare, ima i reflektora za nocno skijanje, imaju i onu masinu za tabanje snega koja je radila, imaju odlicne instruktore i skolu skijanja, izdaju ski opremu…Cudi me da neko do sada nije napravio hotel sa stotinak kreveta jer ovo skijaliste, iako malo, sigurno ima potencijal. Mozda je i problem ko time gazduje, sta je cija nadleznost i kakav je ciji interes. Nemam pojma a nema ni veze. Bitno da su mi se deca naskijala natenane i bez guzve.
    Sta da kazem na kraju? Prosle godine sam “otkrio” ovo mesto i bio odusevljen, ove godine je bilo “vec vidjeno” a za sledecu - nisam bas siguran da cu ici tamo. Blizi mi je i Kopaonik a pogotovo Stara Planina (valjda ce nesto i gore da naprave od onoga sto obecavaju).

  3. #33
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Koliko ima snega, jel ima kamenja po stazi? Mozda bih otisao u subotu malo...ionako cu biti u Kraljevu.

  4. #34
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Bio na Gocu u Dobrim Vodama 14.02. Pre toga skijao tamo jednom pre 20 godina. Postoji jedna jednosedesnica gde se skipas naplacuje 500 din. Duzina staze je 1600 metera, visinska razlika 350. Prvih 1000 metara do medjustanice se taba i odlicna je za manje iskusne skijase. Od medjustanice staza se ne taba jer tabac tuda zbog velikog nagiba ne moze da prodje! Zaista takva strmina ne postoji nigde u domacim ski centrima. Odlicna varijanta za jednodnevno uzivanje, posebno za decu.

  5. #35
    Junior Member
    Datum registracije
    04.12.2009
    Lokacija
    ČA/BG
    Poruke
    14

    Podrazumevano goc

    Da li neko zna za neke apartmane ili neki smestaj na gocu sa kraljevacke strane?? bio bih vam zahvalan

  6. #36
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Imaš hotel a imaš i sobe u smučarskom klubu "Goč"... e sad, kakvo je stanje soba u hotelu ne znam, (pre par godina je bilo očajno) a u klubu ima par soba koje su savim nove... okreni telefon pa pitaj...

  7. #37
    Junior Member
    Datum registracije
    05.12.2009
    Skije / Bord
    Atomic SX Fibre
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Pored Smucarskog kluba Goc imas i Hotel Dobre vode, a 1km nize je odmaraliste Sumarskog fakulteta "Piramida". Sve kontakt telefone mozes naci na ovom sajtu. http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/goc.htm

    Guglaj, guglaj, ovo je trka za stazu.

  8. #38
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    ima li snega za skijanje?

  9. #39
    Junior Member
    Datum registracije
    01.12.2011
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Razmišljamo da odemo na Goč ili Goliju u januaru na 5-6 dana.
    Ideja nam je da spojimo lepo sa a korisnim, tj. da i deca ( god.7 i 9) i mi skijamo.
    Šta preporučujete: Goč ili Goliju?

  10. #40
    Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Head iSupershape Magnum 2012
    Godina
    50
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Na Goliji nisam bio, ali Goč poznajem odlično. Kraljevačku stranu. Za početnike Goč je pravi izbor, dok bi ga osrednji i ozbiljni skijaši trebali izbeći. Sa svojim Dečjim sportskim klubom svake godine tamo vodim školu skijanja, tako da smo ove godine od 31.12-5.01. gore. U ponudi imamo prevoz od KV-Goča, smeštaj, tri obroka, užinu, komplet ski opremu, 4-6h skijanja dnevno i večernji program za 13000 za decu i 8000 za odrasle, ali bez ski škole i ski opreme(samo prevoz, smeštaj i tri obroka). Ako vas interesuju još neki detalji vezani za Goč, pitajte slobodno.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •