Strana 3 od 13 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 126

Tema: Staza na Gocu

  1. #21
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    .wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ff; background-image: none; color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }Na kraljevačkoj strani se može iznajmiti oprema (bar je moglo pre 2 godine kad sam bio gore). U Smučarskom klubu Goč imali*su hrpu, uglavnom stare opreme, a ako imaš sreće, možeš dobiti i neki karving model (i on prestar). U hotelu je takodje bila renta sa novijim modelima ali i višim cenama.
    Ne znam kakvo je stanje ove zime ali predpostavljam da nije mnogo bolje.
    O vrnjačkoj strani ne znam ništa, tamo nisam bio (još uvek).
    Ja opremu imam ali bi vodio ćerkicu i za nju bi iznajmio opremu jer ima 11god. i svega 2 dana skijanja.Oprema mi se ne kupuje jer će joj već sledeće godine biti mala.Goč mi se čini kao veoma povoljno(finansijski) mesto gde bih otišao sa njom da nauči skijati.

  2. #22
    SKI MANIJAK gBUDA avatar
    Datum registracije
    04.01.2008
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Fisher worldcup SC
    Godina
    52
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Da i pre bih otišao na Vrnjačku stranu Goča!


  3. #23
    Junior Member beerfest avatar
    Datum registracije
    25.12.2007
    Skije / Bord
    moz jedna daska a moz i dve
    Godina
    39
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Sto se tice Vrnjacke strane Goca staza je uzasna, kamenje vece od pesnice na gornjoj polovini staze a donja polovina je odrana do zemlje na vecini mesta
    Za neko profi skijanje nije, puno je hupsera, i skijanje se svodi na izbegavanje istih
    Jedino je mali deo pri dnu staze fin ali blag, tako da ako hocete da ucite na skijate, moze da se iskoristi taj mali deo staze
    A sto se opreme tice, vise vam se isplati da gore iznajmite opremu nego da svoju upropastite, ili ako imate neke stare skije, dasku, da ponesete, tako ja radim. Jedne godine sam dosao sa novim skijama, i nikad vise kad sam video kako su prosle
    ski pas nije skup, 300 kinti, a staza ima potencijala, kad bi se povadile te kamencine, ovako se cini da je duga, ali retko ko se usudi da krene sa vrha po stazi, a ima i staze okolo koje su ravne i bez kamenja, ali su uske i blage
    Tako da ono, krajnji utisak je, nemam pojma, staza je losa, ali moze da se malo izadje i izivi, da se podsetite skijanja, pa na neku bolju planinu
    Izmenio/la beerfest; 06.01.2008 u 16:18.

  4. #24
    RIDER ON THE STORM GTO avatar
    Datum registracije
    01.10.2006
    Lokacija
    Vrnjacka Banja
    Skije / Bord
    NITRO Prime 157 2014/2015
    Godina
    40
    Poruke
    205

    Podrazumevano

    beerfest potpuno se slazem sa tobom 100% si upravu,doduse to sto je staza progledala nije krivica ljudi koji su zaduzeni za stazu vec nivo snega na samoj planini,kamenje je katastrofa na stazi i slepci vec par godina ne mogu da se organizuju da ociste to.Za pocetnke iskreno mislim da je daleko bolje da odu na Kraljevacku stranu Goca,staza je daleko bolja sa blazim padom ima i opreme za iznajmljivanje i za klince.Na Vrnjacku stranu Goca strogo i toplo preporucujem ici sa starom opremom

  5. #25
    Junior Member beerfest avatar
    Datum registracije
    25.12.2007
    Skije / Bord
    moz jedna daska a moz i dve
    Godina
    39
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Evo mene ponovo u banji, pa jel neko zna kako je na Gocu, radi li staza, kakav je sneg

  6. #26
    RIDER ON THE STORM GTO avatar
    Datum registracije
    01.10.2006
    Lokacija
    Vrnjacka Banja
    Skije / Bord
    NITRO Prime 157 2014/2015
    Godina
    40
    Poruke
    205

    Podrazumevano

    ne sljaka brate koliko ja znam vidis koje su temperature,pogledas lepo prema Gocu i vidis da nema snega heheh,ja nisam isao imao sam obaveza oko faxa ali mislim da nema skijanja.pozzz

  7. #27
    Junior Member
    Datum registracije
    17.01.2008
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Pozdrav svima,
    Upravo sam se vratio sa Gocha pa vam prenosim utiske.
    Proveo sam tamo sa porodicom 4 predivna dana, od 10.-14. januara. Plasio sam se da ce uopste biti snega, nakon toplog perioda posle Nove godine, ali na srecu bilo ga je na maloj stazi za pocetnike. Inace, na Gocu ima dva skijalista: prema Vrnjackoj banji (gde smo bili) i prema Kraljevu.
    Supruga i ja nismo skijasi vec je poenta bila da se deca sankaju i skijaju a mi odmorimo. Odseli smo u Vili Horizont koja se nalazi na 10 m od decje staze. Od skijalista na toj strani Gocha postoji ta mala staza (recimo 150 x 150 m) koja je podeljena zicaricom – sajlom na dva dela : desni deo je sankaliste a levi za skijanje. Osim ove, u neposrednoj blizini postoje jos dve ozbiljnije staze koje su paralelne, duzine oko 500 m, sirine 50 m, izmedju kojih vuce sidro. Bliza staza izgleda prilicno strmo dok je krajnja blaza. Na zalost na njima nije bilo dovoljno snega i samo se jedan dan skupilo 10-ak skijasa pa su pustili zicharu ali su brzo odustali (pretpostavljam zbog vlaznog snega i kamenja koga ima tu i tamo po stazi).
    I na decjoj stazi nije bilo guzvi pa smo uzivali. Moze da se iznajmi ski oprema – 500 din, sanke 200, skola skijanja je 500 din, ski pas je 300 din i radi od 10 do 16 h (inace pokrece ga automobilski motor a koturovi za sajlu su Ficine felne - ali radio je kao sat i dosta ljudi nadgleda ski pas).
    Starija cerka koja nikad nije stala na skije, imala je dva dana po 90 min skole skijanja sa instruktorom Nenadom, i treceg dana se spustala sama koristeci ski-pas. Mladjoj mislim da su dosadile sanke za ovu godinu.
    Inace, ocekivao sam da je gore izgradjenije ali sve deluje prilicno pusto. Ima nesto malo vikendica tu blizu staze i jos 20-ak sa druge strane brda. Video sam 3 restorana i jednu slabo snabdevenu prodavnicu. Ne kazem da mi je smetala ova pustosh – naprotiv, od guzve sam pobegao.
    I jos par reci o Vili Horizont. Nasao sam im telefon na ovom sajtu i na nevidjeno poslao nesto para kao garanciju da dolazim. Utisak o tom hotelchicu je fenomenalan. Restoran je uredjen u etno stilu, cene pristupachne, sobe su prostrane, nameshtaj nov a imaju cak i Total TV sa 50-ak kanala. Porcije su ogromne i bilo nam je smesno da je neko u stanju da pojede onoliko za obrok. Ipak, najjaci utisak je ostavilo osoblje – imali su skoro familijaran odnos prema gostima. Sve pohvale.
    Na kraju jos proslava Srpske nove godine.
    Sta reci ? Ne gine mi Goch i sledece godine.

  8. #28
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bibendum Pogledati poruku
    Pozdrav svima,
    Upravo sam se vratio sa Gocha pa vam prenosim utiske.
    Proveo sam tamo sa porodicom 4 predivna dana, od 10.-14. januara. Plasio sam se da ce uopste biti snega, nakon toplog perioda posle Nove godine, ali na srecu bilo ga je na maloj stazi za pocetnike. Inace, na Gocu ima dva skijalista: prema Vrnjackoj banji (gde smo bili) i prema Kraljevu.
    Supruga i ja nismo skijasi vec je poenta bila da se deca sankaju i skijaju a mi odmorimo. Odseli smo u Vili Horizont koja se nalazi na 10 m od decje staze. Od skijalista na toj strani Gocha postoji ta mala staza (recimo 150 x 150 m) koja je podeljena zicaricom – sajlom na dva dela : desni deo je sankaliste a levi za skijanje. Osim ove, u neposrednoj blizini postoje jos dve ozbiljnije staze koje su paralelne, duzine oko 500 m, sirine 50 m, izmedju kojih vuce sidro. Bliza staza izgleda prilicno strmo dok je krajnja blaza. Na zalost na njima nije bilo dovoljno snega i samo se jedan dan skupilo 10-ak skijasa pa su pustili zicharu ali su brzo odustali (pretpostavljam zbog vlaznog snega i kamenja koga ima tu i tamo po stazi).
    I na decjoj stazi nije bilo guzvi pa smo uzivali. Moze da se iznajmi ski oprema – 500 din, sanke 200, skola skijanja je 500 din, ski pas je 300 din i radi od 10 do 16 h (inace pokrece ga automobilski motor a koturovi za sajlu su Ficine felne - ali radio je kao sat i dosta ljudi nadgleda ski pas).
    Starija cerka koja nikad nije stala na skije, imala je dva dana po 90 min skole skijanja sa instruktorom Nenadom, i treceg dana se spustala sama koristeci ski-pas. Mladjoj mislim da su dosadile sanke za ovu godinu.
    Inace, ocekivao sam da je gore izgradjenije ali sve deluje prilicno pusto. Ima nesto malo vikendica tu blizu staze i jos 20-ak sa druge strane brda. Video sam 3 restorana i jednu slabo snabdevenu prodavnicu. Ne kazem da mi je smetala ova pustosh – naprotiv, od guzve sam pobegao.
    I jos par reci o Vili Horizont. Nasao sam im telefon na ovom sajtu i na nevidjeno poslao nesto para kao garanciju da dolazim. Utisak o tom hotelchicu je fenomenalan. Restoran je uredjen u etno stilu, cene pristupachne, sobe su prostrane, nameshtaj nov a imaju cak i Total TV sa 50-ak kanala. Porcije su ogromne i bilo nam je smesno da je neko u stanju da pojede onoliko za obrok. Ipak, najjaci utisak je ostavilo osoblje – imali su skoro familijaran odnos prema gostima. Sve pohvale.
    Na kraju jos proslava Srpske nove godine.
    Sta reci ? Ne gine mi Goch i sledece godine.
    Lepo je kad pročitam ovako nešto

  9. #29
    Member
    Datum registracije
    29.01.2008
    Skije / Bord
    nitro team 2009
    Godina
    39
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    ima li snega sad na Gocu? I koliko? hvala

  10. #30
    RIDER ON THE STORM GTO avatar
    Datum registracije
    01.10.2006
    Lokacija
    Vrnjacka Banja
    Skije / Bord
    NITRO Prime 157 2014/2015
    Godina
    40
    Poruke
    205

    Podrazumevano

    brate slaba vajda proslog vikenda je bilo sneg i to bas dosta medjutim pala je preko noci ledena kisa tako da je stanje na planini bilo ocajno,sve okovano u ledu.Da se nadovezem malo na post druga bibendum-a:pored restorana Horizont koji pruza uslugu i smestaja na Gocu se nalazi i restoran sa apartmanima "Gocanka" isto nedaleko od staze,kod njih su cene daleko povoljnije i klope i smestaja,postoji i lovacki dom cena smestaja u njemu je 200din prenociste imate kuhinju kupatilo i centralno grejanje(koje sami lozite u zavisnosti koliko vam je hladno ),uslovi u tom lovackom domu nisu bog zna sta ali mozda nekome i to odgovara.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •